Aktuálně: 5 042 inzerátů173 732 diskuzních příspěvků17 746 uživatelů

HUSÍ VEJCE

Anna (neregistrovaný) 01.02.2008, 20:40:24 xxx.xxx.45.11
prosím vás byl by někdo ochoten napsat přibližné rozměry husích vajec moc děkuji
civka
civka (102 příspěvků) 05.02.2008, 17:13:39 xxx.xxx.179.124
Dobrý den, rád vám pomohu V - 85mm přibližně
Š - 55mm přibližně
Váha - 155 g. přibližně

Zrovna jich mám pár v líhni.

S pozdravem Martin
Obrázek
Anna (neregistrovaný) 06.02.2008, 10:01:48 xxx.xxx.45.11
Děkuji za radu,
manžel vyrábí líhen s košíky na vajíčka a měla jsem obavy aby se tam vešla i husí ještě jednou moc děkuji
Hana (neregistrovaný) 17.02.2008, 15:36:40 xxx.xxx.45.11
Dobrý den,ja bych se ráda dozvěděla jestli je pravdou že se husy páří jen na vodě,nebo mohu chovný pár mít na suchu.Děkuji za radu
civka
civka (102 příspěvků) 17.02.2008, 17:12:06 xxx.xxx.179.124
Dobrý den, rád bych reagoval na otázku od Paní Hany.
Husy se vám spáří jak na vodě, tak i na souši nebo v blátě. Přeji hodně štěstí s chovem.

S pozdravem Martin
Hana (neregistrovaný) 17.02.2008, 18:45:57 xxx.xxx.45.11
ještě dotaz pro pana Tichotu,mám možnost sehnat husu landenskou a suchovskou,jakou by jste mě doporučil k chovu,ktera by byla lepší,vím že nesedí líheň mám ,vodu máme na dvorku zakopanou litinovou vanu.Mužou být dohromady s kachnou pižmovou?
Jinak v chovu hus jsem začátečník,ale chovám kachny pižmové už 20 let.Musím se pochlubit mám už letos kačenky takhlenk si přispíšili to proto že jsou v teplé místnosti přes zimu.
Moc vám děkuji za informace
Obrázek
civka
civka (102 příspěvků) 17.02.2008, 19:33:21 xxx.xxx.179.124
Jde o 3 skupiny plemen hus, husa landeská (ne landenská) je středně těžké plemeno většinnou do 8kg a snůšku vyšší než 40 vajec ročně. Husu suchovskou neznám.
Pokud máte dostatečně velký výběh tak není problém chovat husy a kachny pohromadě. Ty kachňata jsou nádherné. také jsem loni už v tuto dobu měl kachňata.
Budete-li mít jakýkoliv dotaz, raději napište na můj e-mail.

S pozdravem Martin
Hana (neregistrovaný) 20.02.2008, 07:07:53 xxx.xxx.45.11
pro pana Tichotu,psal jste že husu suchovskou neznáte,ja ji objevila na int.stránkách tak vám pro inspiraci posílám odkaz http://www.klubvodnidrubeze.estranky.cz/clanky/plemena-hus
baxi
baxi (82 příspěvků) 25.03.2008, 13:43:08 xxx.xxx.45.11
ano,určitě vám kachna pižmová vejce vysedí,je to spolehlivá matka,kachna sedí asi 34 dní a husa jen 28 dnů.
Jen jí nedávejte mnoho vajec,potom by se vám mohlo stát že všechny nezasedne a zastudí je.
Kachních vajec zasedne asi 22 a husích jí dejte jen tak 10-12 ks.
Inka (neregistrovaný) 30.05.2008, 00:09:00 xxx.xxx.105.3
Ještě přidám malou poznámku ze vzpomínky:
Kdysi jsem viděla, jak venkovská hospodyně prasklé husí vejce nasazené pod husou přelepila lékařskou běžnou textilní náplastí, ve snaze udržet ho pohromadě. A představte si, že i z tohoto vajíčka s ušpiněnou náplastí se housátko nakonec vylíhlo.
I.M. (neregistrovaný) 18.06.2008, 13:15:38 xxx.xxx.105.3
Vážený pane Franko,
ve své odpovědi jste mě nepřesvědčil o tom, že husa česká je naprosto nezajímavá. Kdyby tomu tak bylo, nebylo by tu diskusní fórum na téma Husí vejce a proto se domnívám, že alespoň část české populace se zajímá o život a zvyky české husy domácí, která je nanejvýš užitečnou a hospodářskou vodní drůbeží v celé České republice. Proto tato husa stojí alespoň za zmínku a právem ji patří místo mezi ekonomicky využitelnou drůbeží. Česká husa domácí se chová zejména pro své jemné peří, které se používá do přírodních peřin, pro své křehké maso a pro svá vejce, která jsou taktéž využitelná. V blízské cizině, na Slovensku je tak známá, že se její jméno objevuje i v názvu slovenského posvícení, o kterém se jedí převážně pečené husy: "husacina". Česká husa domácí je zvláštní zejména tím, ač má bílé peří a je celá bílá, není albín, tím, že má sytě oranžový zobák kuželovitého tvaru a v něm nosní otvory, krásně oranžové nohy se stejně zbarvenými blánami mezi prsty. Blánami spojené prsty se nazývají plováky. Česká husa domácí ráda plove na vodě a dříve byla jedním z nejrozšířeněji chovaných zvířat v Čechách vůbec. O české huse domácí je mnoho národních písniček. České huse domácí se na krk vázala barevná mašlička k označení zvířete a jména majitele. Doufám, že jsem Vás už přesvědčil, že česká husa husa domácí je zvíře veskrze zvláštní a zajímavé.
S pozdravem
I.M.
Vítek (neregistrovaný) 27.04.2009, 23:28:53 xxx.xxx.213.86
Prosím o informaci, jsem totalní začátečník. Chovám husy landeské mám tři husy a jednoho housera. Kolikrát do roka husa sedí? Moc děkuji za radu.
jiřina Volfová (neregistrovaný) 01.05.2009, 21:17:38 xxx.xxx.7.87
Nevím jestli radím přesně,ale jestli husa sedne 2x záleží spíš kus od kusu.Taky mám landéské,letos poprve,vejce jsem dala do líhně a kupodivu na ten zbytek husa zasedla a po týdnu k ní na hnízdo sedla i druhá.Husa landéská totiž většinou nesedne
Hudeková (neregistrovaný) 14.05.2009, 11:33:23 xxx.xxx.185.223
Zdravím. Od jesene mám 2 husky slovenské. Spolu mali 30 vajec, prvé mali také bez škrupinky. Jedna si zasadla asi o dva týždne skôr ako druhá. Tú druhú som chcela donútiť sadnúť na vajíčka, tak som ich dala do hniezda. Trvalo 4 dni, kým zasadala. ŽIaľ, od tejto húsky boli všetky vajcia zachladnuté. :( Tak som zobrala tej prvej 5 vajec a snáď už o dva dni budeme mať 11 húsatok..

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.