Aktuálně: 5 564 inzerátů168 383 diskuzních příspěvků17 659 uživatelů

kvočna na vejcích

Martin (neregistrovaný) 17.06.2012, 12:17:52 xxx.xxx.241.62
Dobrý den.ve čtvrtek večer jsem nasadil kvočnu,ale v sobotu rano se šla nažrat a vlezla si o hnízdo vedle když jsem to zjistil tak vejce byli jen tak vlažné.Mám násadová vejce vyměnit?
Wandys1 (neregistrovaný) 17.06.2012, 19:05:49 xxx.xxx.10.4
Moje kvočna si je už vodí. Poněkud jsem podcenil stavbu hnízda a má jen 5 kuřátek. Vodí, je, brání je, hledá jim zobání, ohřívá je, zažene pejska, kočku, vyskakuje, když vidí poštolku,radost pohledět. Je to nejlevnější a podle mne nejlepší způsob množení pro malé chovy.
anonymní (neregistrovaný) 24.06.2012, 21:27:14 xxx.xxx.130.236
No, mne tu vsichni rikaji, ze inkubatorni slepice nesedaji jako kvocky. V minulem roce mi jedna sedal a byla z ni vyborna kvocka. V zime posla. No, ted mi snad sedla dalsi, a ja pod ni dala jen tak pro zajimavost sedm vajec nejakych liliputek, a ona to sedi, to ne, to jde na prochazku, to se musi najist... vejce jsem ne jednou nasla prochladle, ale nechala jsem je.... uvidime. Obcas kdyz na ni kouknu, ona sedi, ale vejce jsou spise kolem ni...... tak nevim, ale do inkubatoru uz davat nechci, tech uz mam dost. Letos :-)
magda (neregistrovaný) 29.06.2012, 08:15:40 xxx.xxx.217.199
dobry den mohl by mi někdo pomoct mame dvě kačeny jedna sedi už tři tydny a ta druha si začala dělat hnizdo před asi tydnem měla tam 11 vajec a když se ta prvni šla nažrat sedla si na hnizdo te druhe misto na svoje ona ma jen 7 vajec a jsou plna nevim jestli jsem udělala dobře ale vzala jsem ji ty vejce a dala je pod ní a ty jsem ji odebrala ale ne všechny ta druha kačena sedi hned vedle ni a ona ju neustale vyhani tak jsem jim udělala hnizda vedle sebe a sedi obě ale dnes rano jsem našla tam kde seděla ta prvni opět dvě vejce včera tam nebyli mužete mi prosim pomoct už mam hlavu z toho všeho na prasknuti děkuji za odpověd
Míra (neregistrovaný) 01.08.2017, 08:51:54 xxx.xxx.188.81

Dobrý den chtěl bych se zeptat zda se vylíhlá kuřata mají kvočně odebírat nebo ponechat..loni se mi stalo že se vylíhlo jedno kuře a kvočna začala pobíhat okolo něj a slezla z hnízda..Děkuji za odpověď

J.M. (neregistrovaný) 01.08.2017, 11:54:52 xxx.xxx.168.107
Odpověď na příspěvek uživatele Míra z 01.08.2017, 08:51:54

... asi to záleží na kvočně. Ale pokud máte na to čas, tak asi neprohloupíte, když kuřátka v průběhu líhnutí budete kvočně dočasně odebírat a nechávat oschnout na teplém, proti průvanu chráněném místě, a až budou všechna vylíhlá, tak je kvočně vrátíte zpět. V průběhu líhnutí odebítejte a vyhazujte i prázdné skořápky, a nakonec zlikvidujte i neoplozená nevylíhlá vajíčka. Odhaduji, že by doba kvočny bez kuřat neměla být delší, než půl dne. Možná, že u ní v průběhu líhnutí i můžete nechat jedno nebo dvě nejsilnější nejdříve vylíhlá kuřata; ale jen tehdy, když jim nebude ubližovat. Chovu zdar.

Anonymní (neregistrovaný) 09.08.2017, 19:59:51 xxx.xxx.188.81
Odpověď na příspěvek uživatele J.M. z 01.08.2017, 11:54:52

Děkuji za odpověď..povedlo se na 50 procent ale je to jepší než loni..z 8 mi vajec jsou 4 kuřátka asi jsem udělal chybu že jsem neodebral skořápky..tak uvidíme příští rok..přesto děkuji za radu

J.M. (neregistrovaný) 09.08.2017, 21:15:05 xxx.xxx.168.107
Odpověď na příspěvek uživatele Anonymní z 09.08.2017, 19:59:51

Tak gratuluji 👍.  Je to ÚSPĚCH . Padesátiprocentní líhnivost není špatná. A domnívám se, že neodebrání prázdných skořápek v průběhu líhnutí už procento líhnutí neovlivní. Chovu zdar !

Anonymní (neregistrovaný) 11.08.2017, 19:48:24 xxx.xxx.188.81
Odpověď na příspěvek uživatele J.M. z 09.08.2017, 21:15:05

Díky..kuřatům se daří..ještě bych měl dotaz..mám dvou-leté slípky a dvě jsou oškubané přitom mají všeho dostatek..zbytky, obilí, granule s vitamíny,skořápky i na zahradu chodí aby si nazobali..díky za odpověď

J.M. (neregistrovaný) 11.08.2017, 21:58:11 xxx.xxx.168.107
Odpověď na příspěvek uživatele Anonymní z 11.08.2017, 19:48:24

Pravidelně pelichají slepice obvykle pouze jednou do roka na podzim tj. v září, v říjnu.  Teď v létě ztráta peří může být zapříčiněna různými důvody (možnosti):

  1. Vnější parazité např. čmelíci, perožrout, apod. Pokuste se zjistit, zda ty parazity slepice mají, a když ano, tak se je jich pokuste zbavit. Kupte sprej proti parazitům a slepice dle návodu postříkejte. Musíte současně dokonale vyčistit, vymýt, vypařit, případně vyplynovat kurník a jeho vybavení. Pak kurník pečlivě vyvětrat a teprve pak slepice pustit zpět do kurníku.
  2. Zbytky z kuchyně nedoporučuji zkrmovat. (Bezvadnou pšenici NEMOŘENOU !!! trochu pouze na noc). Skořápky buď pouze vlastní, nebo cizí pouze povařené a usušené, nebo krátce ponechané v mikrovlnce pod vlivem mikrovlnného záření.  Hlavní, a hmotnostně nejvíce procent krmné dávky, by měla tvořit "Kompletní krmná směs pro nosnice v drobnochovu", krmit  dle návodu.
  3. Určitě doplńte suchý čistý hrubší křemičitý říční písek, alespoň jedno kolečko jim nasypte pod kurník do vytvořeného popeliště.
  4. Občas můžete přidat trochu tvarohu, trochu maggi, trochu vařeného umletého neslaného nemastného libového hovězího masa.
  5. Trochu jemné mladé travičky nebo salátu. NEPŘEKRMUJTE TRÁVOU ZE SEKAČKY !
  6. Možná, že ztrátu peří slepic způsobila i současná velká vedra s teplotami 30°C až 35°C.  Pokuste se slípkám vytvořit více stínu a měnit jim v napáječce v průběhu dne zteplalou vodu za čerstvou studenou pitnou vodu. Chovu zdar !

 

Anonymní (neregistrovaný) 16.08.2017, 20:04:20 xxx.xxx.188.81
Odpověď na příspěvek uživatele J.M. z 11.08.2017, 21:58:11

Díky za za rady..určitě se podívám..jen slepice jsou ok jen 2 ks mají asi o 30 procent méně peří..myslel jsem že jsou to třeba slabší kusy a že to vycítí..opravdu nevím když jsem na zahradě tak není vydět že by se škubali nebo napadali..ale diky za rady ten písek jim určitě dám..tak zatím

J.M. (neregistrovaný) 17.08.2017, 08:39:35 xxx.xxx.168.107
Odpověď na příspěvek uživatele Anonymní z 16.08.2017, 20:04:20

Není zač. Chovu zdar !


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.