Aktuálně: 5 032 inzerátů173 673 diskuzních příspěvků17 746 uživatelů

Potrava pumy

athert
athert (3 příspěvků) 17.06.2012, 18:20:34 xxx.xxx.91.54
Dobrý den. posledních pár dní sleduju internet a hledám informace ohledně potravě pro pumu, jejich cenu i zdroj. Na tomto fórum ( http://www.ifauna.cz/kozesinova-zvirata/nemodforum/r/detail/994370/naklady-na-krmeni-selem ) psali všechny možné informace, však připadali mi takové " neověřené " ( pokud si to celé přečtete, budete vědět proč ). Chci vás tedy požádat, zda by jste se nepodělili o vaše cenné informace a neřekli mi, jaké krmivo je nejlépe dávat šelmě ( pumě ) a případně třeba i cenu ( samozřejmě pouze teoreticky ). Na onom fóře např. psali, že krmí celý rok kuřaty s cenou kolem 18kč.. na Toto nemusím být ani chovatel abych řekl, že to asik není to pravé ořechové ( celý život krmit pouze kuřaty ). Avšak nemám zkušenosti a tedy nevím jaké ceny u kuřat mohu soudit za " levné a pro šelmu dobré ".. sice chce asi každý ušetřit za krmení, avšak kupovat " něco " za 10kč a říkat tomu kuře, když to vypadá jako přejetý mýval není dobré. Za jakékoliv informace ( ať už jde o to čím krmit, kolik kg a v jakých intervalech, kde by se dalo sehnat nejlevnější krmení ( pokud beru to, že žiji v Ústí nad Labem ), webové stránky kde jsou další informace ohledně pum ( klidně s cizím jazykem ) atp. ) budu nesmírně vděčný. S přáním hezkého dne - Martin Antoš -
doutrklars
doutrklars (66 příspěvků) 27.06.2012, 10:43:35 xxx.xxx.21.114
Dobrý den , Vy ani netušíte, jak je Vaše otázka složitá na odpověd, proto jste se ji do tet nedočkal, jak může někdo vedět , jak jste šikovný si cokoliv opatřit a samozřejmě za zajímavý peníz , aby Vás chov už v začátcích nezruinoval a nemusel jste ho ukončit. Pokud si pořídíte šelmu na jak se říká ,,rychlo,, tj . jen s povolením chovu , bez zdrojů pravidelného přísunu krmení nezbývá , než navštívit jatky ve vašem okolí, konec konců to je jistý zdroj pro každého, kterému vypadne jeho pravidelný dodavatel. Rozhodně nemůžete krmit ze supermarketu i milionář musí počítat a dovede investovat své peníze jinde než je házet bezhlavě do jámy. Já pumu nechovam, mam oceloty a samozřejmě nekrmim pouze kuřaty i když někdo řekne vždit je to stromová šelma , ale na stromech nežijí jen ptáci , ale i savci. Já mam třeba dodavatele nestandartních asi 40 deních kuřat cca 50 kusů za 300, dále mi ze známosti hajný vozí zastřelenou zvěř třeba s anomálilí , což by se neprodalo, např. srnec s ustřelenou zahojenou nohou atd. Jelikož se ke mě na zvířata chodí dívat lidé z celého okolí , nosí mi během celého roku starou drubež , tudíž někdy mam třeba problem kam s masem a co je živé ještě musim krmit a porazit až před skrmením, jelikož mrazák je plný po víko , ale jak říkam nikdo nemůže znát vaše zchopnosti si něco zajistit, mějte se hezky a hodně úspěchů
Anonymní (neregistrovaný) 31.08.2016, 18:36:34 xxx.xxx.234.51
Odpověď na příspěvek uživatele athert z 17.06.2012, 18:20:34

Dostal jste odpovědi? Ja mam pumu americkou rozhodne krmit pumu kuřata jako s peřím je největší kravina na svete a spis se vam muze stat to ze si úcpe zaludek neni to serval ani caracal. Puma je scela odlišná co se tyče zažívání a je hrozne snadné ji poškodit zaludek. 

Nejlepsi krmivo jsou treba hovězí plíce nebo klidne Zvěřina ale treba stehenní kusy nebo vykostit slepice kureci krky srdce i hovězí 

jen ne vepřové 


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.