Aktuálně: 5 730 inzerátů166 328 diskuzních příspěvků17 632 uživatelů

Je to normální chování slepic

Blaník (neregistrovaný) 09.07.2012, 22:49:59 xxx.xxx.100.22
ahoj. Letos mám poprvé slepice. 3 kousky, Jsme nimi nadšeni, maji kurník podle svého gusta,asi, snášejí kazdý den 3 vejce (jen občas nějaká zapomene). Vše OK. Asi nemají ani cizopasníky, čistím jim kurník 2x týdně, vypadají spokojeně. Ale mě jde spíš o to,jak se chovají. Když pleju záhonky, nebo něco dělám v dílně, nebo dnes třeba jsem venku loupala brambory, u všeho musí být. Lehnou si mi pod nohy a něco brebentí. Když se zvednu, jdou za mnou. Už si připadám jako vůdčí slepice. Podle mě poznají i zvuk našeho auta, protože to letí k brance. Krmíme je hodně z ruky, můžou se utlouct po kočičích granulích( kvalitních), a hladíme je. 2 jsou vlašky, myslím a jedna je trochu jiná,podobná. Chovají se tak slepice normálně? Prostě mě to zajímá. Díky za odpověď.
anonymní (neregistrovaný) 10.07.2012, 18:59:55 xxx.xxx.64.242
jdi za hlasem svého vodiče,jestli Vám to něco říká)) máte je z velkochovu nebo z od někoho z líhně a nebo jsou od kvočny? V tom je totiž velký rozdíl co při líhnutí a prvních dnech života slyší za tím jdou celý život a když ještě se o ně staráte tak se nedivím že jste vodič...Bažanti v bažantnicích se cpou k silnici protože to je jediné co v okolí rámusí a oni jdou za rámusem jelikož co v prvních dnech slyšeli byl hluk větráku v líhni..Ale to není z mé hlavy,ale od jednoho velice šikovného pana Jiřího Hladíka...tady máte odkaz.Buďte na ně hrdá na holky..Já si neumím představit,že by jich za mnou běhalo přes cca 300 http://www.chozadru.wbs.cz/LIHNUTI-A-CHOV-DRUBEZE.html
Obrázek
J.M. (neregistrovaný) 10.07.2012, 21:45:54 xxx.xxx.105.3
Pro "Blaník": Vážená paní, chování Vašich slepic je z jejich strany projevem důvěry a přátelství k Vám. Za roli "vůdčí slepice", kterou Vám daly, se vůbec nestyďte, ale považujte to od pipinek za vyznamenání. Že poznají zvuk Vašeho auta považuji za naprostou pravdu. Ony mají smysl pro jemné rozeznávání zvuků (musí umět např. poznat kde, proč a které kuře pípá). Běžní městští lidé si myslí, že slepice jsou hloupé. NEJSOU ! Nedávno se mi stalo, že tři slípky sousedky, mne při příchodu najednou pozdravily stejným hlasovým projevem. Tedy vyjádřily se trojhlasně, jako na povel. Určitě to byl pozdrav a nikdo je to neučil. Kdysi dávno moje liliputky přesně o půl čtvrté odpoledne chodívaly každý den pod balkon žebrat o zbytky od oběda. Slepice umí být i zvědavé: když něco děláme na zahrádce, za plotem si vyskočí sousedky slepice na hrazení kompostu tak, aby viděly, co děláme. A zvědavost přece není projev hloupého tvora. Takže si dále važte chování Vašich slípek, těšte se z něko a buďte všichni hodně zdraví.
Blaník (neregistrovaný) 13.07.2012, 22:02:27 xxx.xxx.100.22
Tak děkuji oběma za odpoveď. Poznatky pana Hladíka postupně čtu. Ale už před pořízením jsem tu studovala, jak chovat slepice. A vůbec to není jednoduché. A teď se stane ze mě hrdá vůdkyně mých holek. :D A opravdu si už dávno nemyslím, že jsou slepice blbý. Ale zvědavý jsou ukrutně. U všeho musí být. Dnes nás sledovaly u badmintonu. Teď koukám i na plemena a mooooc se mi líbí. Nečekala bych takové krasné slepice. Snad nebudou problémy s těmi mými.
Saša (neregistrovaný) 22.05.2021, 08:32:50 xxx.xxx.76.42
Krásný den, chtěla bych požádat o zkušenosti chovatelů slepic. Já je chovám rok, a nevím si rady se slepicí, která je neskutečně dominantní. Mám je ráda všechny, jen teď mi jedna z devíti začla kulhat, napadá na jednu nohu, hrabat nemůže, do kurníku a z kurníku jí pomáhám, ale pořád snáší a má velký apetit. Jen fakt nechápu chování ostatních slepic???..ona jim nic nedělá a ony jí napadají, všimla jsem si, že ta dominantka to začla a ostatní se pomalu začly přidávat. Musela jsem je rozdělit, pajdavá je sama, ale moc se jí to nelíbí, nechce se vyčleňovat ze skupiny, proto jsem jí pootevřela vrátka aby mohla za ostatníma a hlavně teda snášet, jsou všechny 1 rok staré a snášejí na 100%, což je fakt nechopitelné, říkám jim ať si odpočinou, že nepotřebuji denně tolik vajec. Hledala jsem rady všude možně, ale nikdo snad nemá takovou zkušenost. Prosím tady všechny
kvijo (neregistrovaný) 23.05.2021, 08:31:50 xxx:xxx.f0ea:f17c
Dobrý den , doma mám také 2 Chromé slepice , jednu starší hempšírku , a vlašku . Zdravé slepice budou cíleně napadat slabé a nemocné slepice , jelikož takoví jedinci lákají do blízkosti hejna dravce . Pokud si to nějak nevyřeší ani slepice , ani kohout , je potřeba zasáhnout . Slepičí neoddělovat , když bude chtít a bude mít kam , sama se schová . Pokud nemáte čas ji hlídat , doporucoval bych utratit. Z mé zkušenosti , do hempšíry nikdo nejde , protože je velká , do vlašky jsou jen dvě nejstarší černé slepice , s jinými je v pořádku .
Saša (neregistrovaný) 04.06.2021, 10:20:00 xxx.xxx.76.42
Dobrý den, zřejmě máte víc zkušeností, vše co jste napsal mi potvrdili již dříve zkušenější sousedé, jen já se té slepičky nemůžu jen tak vzdát... zjistila jsem proč kulhá a začala jsem to řešit, prostě jen přírodně a pipinka se za cca týden dává dokupy, již méně kulhá a začíná i hrabat. Je pořád oddělená od ostatních, má připravený kurník i snášedlo na vejce(každý den pořád snáší), jen odpoledne, kdy už ostatní mají posnášeno, jí pouštím k ostatním a sledují, jak reagují, no první dva dny co jsem to začla aplikovat, se do ní ostatní začaly pouštět, ale né všechny, až k večeru, odpoledne si jí nijak nevšímaly. Ještě jsem k té kulhavé začla dávat jednu sklípku, abych jim trochu rozhodila ty zakryté zvyklosti, odpoledne jsem je obě pustila k ostatním, chování pozoruji jak jen můžu, hlavně teda odpoledne a k večeru. Do kurníku šla sama po 14dnech a o něco dřív než zbytek (těch 14dni jsem jí dávala zvlášť, kvůli možné nákaze), z nějakých doporučení jsem jí nastříkala vůní (obyč.deo) a zastřela okno aby měly tmu. Ráno, jak je pouštěla jsem je zas rozdělila na 2 a 7 zvlášť a byly potichu a v klidu. Prostě jde o pokus je zvykat na možné změny se vším komfortem a hlavně aby znovu přijaly zpět tu kulhavou i když je čím dál lepší a lepší....
IVA (neregistrovaný) 11.06.2021, 11:14:31 xxx.xxx.47.210

Dobrý den, tak to tu trochu pročítám. Máme také roční holky, pipinky naše milované. Momentálně snáší ze 7 stále 6, protože jedna opice už asi 3.týden kvoká. Když mají všechny snešeno, zavřu kurník, aby nemohla na měkké, a večer ho otevřu. Ale netušila jsem, že je to "nakažlivé" (vůbec nejsem zkušený chovatel!), včera, zdá se, začala pokvokávat druhá. Dokonce jiná zase zalézale té první "kvočně" pod křídla a asi si hrála na kuře :-) Což o to, nepotřebujeme také 7 vajec denně, tak kvokalky nechávám přírodě, nechci je stresovat nějakým zavřením do krabice apod. No uvidíme, jak to pipinky budou dál mít. Nevím, zda je to nějak nevysiluje. Jsou ale v pohodě. Jen jsem také přišla na to, že 1 a pak další trošku pokulhávají - nevím, zda je to důsledek toho, že je občas ta jedna potvůrka domina prožene, nebo naopak, pokulhávání je příčinou toho, že je prohání. No a konečně se dostávám k dotazu - proč ta vaše kulhá a čím to řešíte? Teď mě napadlo, míchám bachovy esence, dřív mě to netrklo - nojo, kovářová kobyla, že?! :-D Asi jim namíchám směs a dám do pití...

IVA (neregistrovaný) 18.06.2021, 08:54:53 xxx.xxx.39.60

K mému předešlému dotazu. Bachovky jsem namíchala. Ta, co se chystala kvokat, se nerozkvokala. Ta kvokající za 2 dny přestala a dokonce už snáší. Takže vše proběhlo pařírodně, bez stresů v pytli či pod bedýnkou apod. A ty kulhající přestaly kulhat a ta dominantní už se taky srovnává a přestává je honit. Takže moje milované bachovky zafungovaly jako vždy. Děkuji! Paráda!


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.