Kakarici mláďata

Dobrý den, chtěla jsem se vás zkušenějších zeptat, co si připravit pro narození mláďat. Samička mi sedí poprvé a někdy v těchto dnes by se snad mohli narodit malí (jestli jsou vejce oplodněná nebo ne jsem nekontrolovala, nechci ji vyrušit) Zatím dávám do klece suché krmení, 24 hod namočené zrní, vaječnou míchanici, zelené krmení (ovoce, zelenina). Co změnit po vylíhnutí? V případě, že samička nebude krmit, postará se samec? Ten samičku krmí, ale připadne mi, že to není moc poctivé :-) Otvor do boudičky je velikostně jen pro samičku, tak nevím, jestli by na malé dosáhnul.
Mona241 Mona241 81 příspěvků
Krmení je v pořádku,nemějte strach,oni to zvládnou,kakarici jsou dobří rodiče.
neregistrovaný anonymní neregistrovaný
Takže máme zatím vylíhnutá dvě mláďátka a dle odhadů by se měli vylíhnout ještě asi 2. Jak poznám, že je vše v pořádku a ptáčci jsou nasycení? Kontrolujeme je cca 3x denně a jen když je samička pryč z boudičky. To, že by je krmila jsem neviděla ani jednou, ale doufám, že je vše v pořádku, starší má 3 dny, mladší 1 den. Samec, když je slyší pískat, snaží se dostat také do boudičky, ale vchod je malý, nedosáhne na ně. Nerada bych něco zanedbala a pak si vyčítala, že jsem je měla z boudy vytáhnout a měla je nechat krmit samcem. Samička se chová stále stejně, sedí na zbývajících vajíčkách i na těch dvou mladých a zahřívá.
Mona241 Mona241 81 příspěvků
vše je v pořádku :-) mládě by bez potravy do třetího dne nepřežilo, max 1 den. Podívejte se na volátka mláďat, musí být vidět, i potrava v nich. Proč máte tak malý otvor do budky? Nám do budky chodí i samec, hlavně před hnízděním, musí budku " připravit", aby tam samička vlezla. Pak když jsou mláďata starší, i krmí. Jednou nám uhynula samička na mláďatech, měla cca 3 týdny a v pohodě je sameček vybedl až na bidlo :-) Ať se daří.
neregistrovaný anonymní neregistrovaný
Nejsem v chovu ještě machr :-) Boudičku jsem už s takovým otvorem koupila. Dle poměření s chovateli, co budky mají, je otvor stejný. Možná by se tam samec taky nacpal, ale neví, jak na to ... Byla jsem ráda, že tam nelezl, protože budka není zas tak veliká a měla jsem obavu, aby vajíčka nepošlapali. Samec je hrozně zvědavý, nic mu nesmí ujít. Když je venku, všechno prošmejdí a zkouší, co kde sežrat :-) Děkuji za radu, zkusím překontrolovat volátka.
Mona241 Mona241 81 příspěvků
jak velkou máte budku, moje má dno 23x23 vnitřní rozměr a otvor v nejužším místě 9 cm, na výšku si ho přihlodali, tak tam 11 cm.
neregistrovaný anonymní neregistrovaný
Budka má 25x18 a otvor byl původně 6 cm, ale zvětšovali jsme ho na 7
Mona241 Mona241 81 příspěvků
Dobrý den, takže dnes ráno se narodilo páté mláďátko. Máme z nich radost. V pátek jsem si dvě poprvé chytla do rukou a překontrolovala volátka dle vašeho doporučení a vše bylo v pořádku. Co mi dělá starost, všimla jsem si včera, že jedno mládě má tmavší nafouklejší bříško, na pohmat měkčí. Chtěla jsem se jen zeptat, jestli je možné, že se to ještě spraví, popř. co dělat?
Mona241 Mona241 81 příspěvků
s tím asi nic nenaděláte, pokud není prcek v pořádku, bohužel uhyne, takový je přírodní výběr. Vy jste velice starostlivá "mamina", ale já vás plně chápu, taky každý úhyn obrečím. Bohužel, taková je příroda. To jen člověk zachraňuje nezachranitelné. Dejte vědět, zda mládě přežilo.
neregistrovaný anonymní neregistrovaný
Jsou to první mláďátka, tak se snažím udělat maximum, aby se jim dařilo. Prcek zatím žije, je ale menší (druhý narozený, ale velikostně je velký jako třetí). Ráno se mi zdálo, že se bříško trochu spravilo, ale jak píšete, příroda si poradí, tak nebo tak.
Mona241 Mona241 81 příspěvků
Dobrý den, mláďátko se špatným bříškem před pár dny umřelo. Situace je nyní taková, že se samička snažila dostat mladé z budky a chce znovu zasednout. Nejstarší mládě klove a klove i samce. Mladé jsme dali dnes večer ven z budky do misky, ale samec o ně zatím moc zájem nejeví. Co dělat nyní? Nechat samici budku, ať si do ní snáší znovu vajíčka? Bude samec mladé krmit sám? Jak zabránit samici, aby klovala mladé? Sépiovou kost má stále k dispozici.
Mona241 Mona241 81 příspěvků
samec velká mláďata určitě ukrmí sám, samice je klove protože chce uvolnit budku, když jste malé dala mimo, tím se problém trčitě vyřeší. Druhé hnízdo by vadit nemělo, víckrát bych ji ale hnízdit nenechala, ať se nevysílí. Máte je venku nebo doma? Venku ukončí hnízdění podzim, ptáci začnou přepeřovat.
neregistrovaný anonymní neregistrovaný
Máme je doma. Problém se nevyřešil. Samici uvolněná budka moc nezajímala a vždy v nestřeženém okamžiku slétla do malých a klovla nejstaršího do zad. To se opakovalo několikrát během půl hodiny. Samec se mláďat hned ujmul, tak jsme samici dali zatím do menší náhradní klece, dokud se nejstarší mládě a samec nevzpamatují z napadání. Mláďátko má na zádech drobné modřiny, samec má hlavu celou oholenou.
Mona241 Mona241 81 příspěvků
jak to vypadá s kakaričky? Samec by si měl vystačit sám v krmení, nám po úhynu samice taky samec sám odchoval mladé, a to byly ještě v budce. Ať se daří.
neregistrovaný anonymní neregistrovaný
Malý jsou perfektní. Už se jim dělají letky a chovají se skoro jako dospělí, protahují si křidélka, zobáčkem si upravují chmíří. Je sranda je pozorovat. Samec krmí, jen mi připadne, že poslední 2 dny malí nemají o jídlo moc zájem, jak už všechny vidí, pořád koukají co kde lítá, mají i menší volátka. O víkendu chceme jet na noc pryč, tak zas čekám nějakou pohromu. Poprvé, co jsme byli z domu, uhynulo nemocné mládě, podruhé jsme přijeli k orvaným mláďatům, tak se hrozím, co zas bude tentokrát. V době nepřítomnosti je "hlídá" moje máma - chodí dávat do krmítek vodu a jídlo. Samici máme stále bokem v menší klícce. Dnes když jsem čistila malým misku, dala jsem jí je ukázat, vypadala, že má velký zájem, dokonce to vypadalo, že je chce i krmit. Zkusila jsem ji teda dát k nim do klece a ani ne za minutu se zas slétla a klovala je. Takže jsem ji zas odchytla a má prostě smůlu ...
Mona241 Mona241 81 příspěvků
A ještě pár fotek. Tato je 4.8. - to jich bylo ještě 5
  • Obrázek
Mona241 Mona241 81 příspěvků
A takto rosteme - foto z 12.8.
  • Obrázek
Mona241 Mona241 81 příspěvků
A ještě detail nejstaršího. Zatím to vypadá na dva kluky a dvě holky, ale u těch menších ještě na 100% nevím. Na fotce je určitě kluk.
Mona241 Mona241 81 příspěvků
foto
  • Obrázek
Mona241 Mona241 81 příspěvků
Dobrý den, netusite tady někdo z vás co je to za mláďátko ptáka??? Našli jsme na zahradě
  • Obrázek
neregistrovaný Hana neregistrovaný
Položek na stránce: 10 20 50 100
Zobrazené záznamy 1 - 20 (celkem 20)

Přispět do diskuze
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Fotografie:
  Přidat další fotografii »