Aktuálně: 5 172 inzerátů172 161 diskuzních příspěvků17 713 uživatelů

Náhlý úhyn kuřat

L3333 (neregistrovaný) 07.08.2012, 08:56:33 xxx.xxx.142.220
Dobrý den, chovám drůbež, mám Leghornky a měl jsem i Lakenfeldky. Leghorny asi tak o měsíc a půl starší, teď mají 4 měsíce. Lakenfeldky byly měnší, ale čilé. Chovám je na dvoře, mají přístup i na jednu zahrádku. Krmení tedy tráva, pšenice a teď, asi 14 dní jim vařím brambory, letošní. Dnes ráno jsem přišel na zahrádku a všechny Lakenfedky byly uhynulé. Předtím nevykazovaly žádní známky onemocnění. Leghornky i další drůbež naprosto bezproblémové. nevím čím si to mám vysvětlit, jestli horkem, nebo opravdu nevím. Poradí někdo? Předem děkuji.
anonymní (neregistrovaný) 07.08.2012, 20:30:05 xxx.xxx.105.3
...no vařené brambory pro nedospělá kuřata nejsou ideálním krmivem.Mnoho lidí chce na krmení kuřat ušetřit tím, že jim dává "Co dům dal", ale pak to může i takto špatně dopadnout. I když upřímně řečeno se nedomnívám, že by dobře uvařené brambory způsobily až úhyn. Uvařil jste je dokonale ? Pokud by byly ty brambory uvařené jen částečně nebo skoro syrové, solanin v nich by kuřata zabít mohl. Solanin v syrových brymborách je jed. Ale toto je jen spekulace = domněnka. Hledejte rozdíl mezi krmením a pastvou Lakenfeldek a ostatní drůbeže. KOUPIT KOMPLETNÍ KRMNÉ SMĚSI PRO ODCHOV KUŘAT SE VŽDYCKY VYPLATÍ ! Jsou to směsi K1, K2 a K3.
L3333 (neregistrovaný) 08.08.2012, 09:37:35 xxx.xxx.142.220
No ty vařené brambory dostávaly již delší dobu a vždy byly uvařené pořádně. Ten rozdíl mezi ostatními kuřaty nebyl žádný, protože jsou spolu v jednom výběhu a dostávají stejnou stravu. jen při odchovu, když byly ty Lakenfeldky menší, tak mi praskla žárovka a ony prochlady. Byly takové menší, i když čilé. Tak si říkám, jestli je nezabilo to teplo, nevím.
J.M. (neregistrovaný) 08.08.2012, 21:51:35 xxx.xxx.105.3
No, dlouho se tím netrapte. Pokuste se vychovat si nové hejno Lakenfeldek. Snad se to po druhé lépe podaří. Ale to správné krmivo přece jen dodržte. Alespoň než ta kuřátka dospějí. Ještě mne napadá (ze zpráv od chovatelů), že se může drůbež na zahradě otrávit třeba např. i pokojovou květinou DIEFENBACHIÍ, nebo oleandr je také jedovatý, nebo nepoužili jste na plevel nějaký jedovatý postřik, herbicid, nebo hnojivo ? Nesežrala kuřata něco plesnivého ? Nebo nějaká jedovatá semena plevelů nebo okrasných keřů ? Ať se daří.
j.neborak (neregistrovaný) 04.05.2020, 15:10:22 xxx.xxx.158.5

 Dobrý den mužu postřikat stromy proti mšicím decis,mospilan pod kterýma se paseou kachny.děkuji


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.