Aktuálně: 5 136 inzerátů172 236 diskuzních příspěvků17 713 uživatelů

opakovaná nemoc papoušíček

Lenka (neregistrovaný) 12.08.2012, 21:14:22 xxx.xxx.64.140
Potřeboala bych poradit s papoušíčkem šedokřídlým. Asi před měsícem a půl či 2 měsíci byl nemocný. Seděl na dně klece, apatický nejdřív se to zhoršovalo. Podle rady chovatele byl pod lampičkou a po kapkách vodu a klásky prosa. Do večera se zlepšil, a byl dán ke svojí samičce. Pár dní ještě nebyl úplně v pořádku, hodně odpočíval a ještě se nechal nahřívat pod lampičkou. Z toho se dostal. Předtím jsem je pouštěla z klece se prolétnout po pokoji. Teď už mají delší dobu zavěšené hnízdní budky. Tím že nedávno začali lézt do budky, jsem si myslela že začínají hnízdit. Takto chodí do budky skoro týden a přes den jsou vidět minimálně. Dnes jsem kontrolovala budku zda už nemají snůšku, když samička vylezla. Sameček v budce zůstal, tak jsem tam opatrně nahlédla a zjistila, že není v pořádku. Vůbec se nehýbal, prostě si tam seděl a vůbec mu nevadilo, že mu lezem do hnízda. Budku jsem sundala, a ani v tuto chvíli se nesnažil nikam uletět, jak by se dalo čekat. Dala jsem ho opět pod lampičku a okamžitě se opět zlepšil, jevil zájem o okolí a v jednu chvíli chtěl utéct z budky. Dala jsem mu černý čaj ještě pod lampičku. Opět my připadá dost hubený i když je nejmíň jednou za den vidíme v kleci a včera jsem ho viděla normálně jíst na krmítku se samičkou. V tuto chvíli je již delší dobu z klece nepouštíme. Klec je ze dřeva, které není ničím napuštěné ani nabarvené, mříže klece čtvercové také bez úpravy. Zrní pořád dáváme stejné, každý den nějaký druh ovoce či zeleniny a voda. Papoušíčkovi je cca 1 a půl roku a dříve nehnízdil. Mohl by mít červy? Co radíte? Jaká je šance na uzdavení, nebo je to snad chronické? Děkuji Staňková.
anonymní (neregistrovaný) 12.08.2012, 21:53:35 xxx.xxx.52.100
Ono by to spíš chtělo radu od veterináře než laické rady na diskuzi, kde stejně nikdo papouška neviděl. Tyhle rady *co radíte?* jsou nejhorší!!!!
kadukaj
kadukaj (429 příspěvků) 13.08.2012, 22:33:00 xxx.xxx.85.66
i klasický veterinář - pejskař, kterých je většina, není kolikrát schopen zjistit nemoc nebo důvod strádání papouška a to má na to školu, samozřejmě váš postup s lampou je chválihodný,ale pokud se problémy vrátí,zhorší atd. tak už je asi jasné, že na to lampa stačit nebude pokud máte podezření na začervení, vyšetření trusu tolik nestojí a měl by ho zvládnout i "pejskař" není od věci sledovat trus těžko soudit po síti, samozřejmě z některými nemocemi problémy lze poradit, praktické zkušenosti chovatelů jsou mnohdy lepší než. vet.škola ale přece jen, nejsme doktory

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.