Aktuálně: 5 053 inzerátů173 556 diskuzních příspěvků17 744 uživatelů

Amazoňan, Mníšek nebo Pyrura?

Kristýna (neregistrovaný) 13.08.2012, 07:49:49 xxx.xxx.244.182
Dobrý den, mám dilema, které se snad s vaší pomocí vyřeší. Mám v plánu si pořídit papouška. Jen se nemůžu rozhodnou, jaký druh. Rozhoduji se mezi Mníškem Šedým, Pyrurou Rudohlavou a Amazoňanem Modročelým nebo Oranžovokřídlým. Mám "malé" zkušenosti s Papouškem Senegalským, protože si oblíbil pouze jednoho člena rodiny, byl odvezen otcem (jeho oblíbencem) do práce.. Proto bych nechtěla papouška, který si oblíbí pouze jednoho člena rodiny. Mám 4 letého brášku, ale ten bude většinu doby papouškova života v jinné místnosti. Chtěla bych papouška, který by byl krotký, nechal se hladit, nemusí excelentně mluvit, i to žvatlání je roztomilé :) Nesmí moc vřeštět, protože hluk mamka a sousedi nemají rádi :) Plánuji, po příchodu domů papouška pouštět a hrát si s ním, hladit ho, mluvit na něj. (Ale jsem na střední škole, tak prosím svažte časovou náročnost..) Jaký druh byste mi dopuručili ? Samozdřejmostí je ručně dokrmené mládě a protože je to mazlík pro mě (žena), radili byste samičku či spíše samečka?
sasa (neregistrovaný) 13.08.2012, 10:06:29 xxx.xxx.200.189
Máš trochu rozdílné představy - velikostní i finanční, amazoňan na jedné straně, pyrura a mníšek na druhé. Amazoňan bude totéž co senegalec v bleděmodrém, co se týče upnutí se na jednu osobu. Znám osobně modročeláků několik a vůči neoblíbeným osobám jsou teda dost ostří (jsou mezi nimi samci i samice, na pohlaví nezáleží). Vzhledem ke čtyřletému sourozenci a sama ve věku, kdy nevíš, kam tě osud povane (výhledově vysoká škola, pobyt v zahraničí atd.), bych volila jednoho z těch menších. Pokud bys měla zájem, mám jednoho dokrmeného mníška, natíracího na chleba (nechá se vzít do ruky, otočit na záda, "zakusovat" a podobné blbiny) právě odstaveného. (na fotce je před cca měsícem, kdy vypadl z hnízda a začala jsem ho dokrmovat). ozvat se můžeš případně na mail
Obrázek
Kristýna (neregistrovaný) 13.08.2012, 11:10:23 xxx.xxx.244.182
Děkuji za info, spíše jsem se přikládala k Pyrurovi Rudohlavému... S tím Amazoňanem máte pravdu a kvůli té fixaci si ho nepořídím.. Nyní se tedy rozhoduji mezi Mníškem a Pyrurou.. Poradíte? Měl by to být mazel, klidně hyperaktivní :), aby měl rád celou rodinu ( kvůli malému sourozenci..) atp. poradíte?
Michal (neregistrovaný) 13.08.2012, 11:57:58 xxx.xxx.114.64
Ja osobně preferuji mníšky jsou to milí společnívi , vděční a velmi učenliví ... perfektně se naučí mluvit a jsou velmi inteligentní a nenároční .... s pozdravem Michal
Kristýna (neregistrovaný) 13.08.2012, 12:54:01 xxx.xxx.244.182
Doufám, že teď to nebude znít hloupě, ale.. Mníšci mi spíše připomínají andulku, zato Pyrury spíše papoušky.. :) - a slyšela jsem, že Mníšek je hodně hlučný, je to pravda? A Pyrury nejsou milí společníci, vděční a velmi učenliví :O?
anonymní (neregistrovaný) 13.08.2012, 15:30:19 xxx.xxx.53.123
Tyhle dotazy i odpovědi jsou dost k smíchu. Nekupujte si amazoňana kupte si mníška, protože ho teď právě odstavuju a potřebuju ho prodat. Co si asi tak myslíte, že vám napíše majitel pyrury. Asi to samé. Potřebuje ho prodat , tak bude pyrura ten nejlepší papoušek na světě. Takové odpovědi si strčte za klobouk a slečna co se ptá se stejně nic nedozví, jedině to, že někdo potřebuje prodat papouška, tak je právě ten určitý papoušek ten nejlepší. Milá slečno musíte se ptát těch co právě nepotřebují nic prodat, tam se možná něco dozvíte, ale tady na diskuzi asi ne.
anonymní (neregistrovaný) 13.08.2012, 17:57:12 xxx.xxx.200.189
milý 53.123 zkus si číst pořádně. odpověď nebyla "nepořizuj si amazoňana, protože potřebuju prodat mníška", ale "nepořizuj si amazoňana, protože se fixuje na jednu osobu, v rodině malé dítě a amzoňan umí bejt dost agresivní. pořiď si mníška nebo pyruru". co ti na tom přijde zcestnýho?
diamond (neregistrovaný) 13.08.2012, 21:40:09 xxx.xxx.73.87
ja si tiez nemyslim ze sasa prispela za ucelom predaja svojho mladata.adekvatne odpovedala a celkom spravne ze amazonan by pri sucasnej konstelacii nebol asi to naj.ja by som tiez vyberal medzi mniskom a pyrurou.mnisek je velmi interaktivny ale to je aj pyrura.ja osobne sa priklonim k pyrure ale to je cisto zalezitostou mojho vkusu.mimochodom mam mlade pineapple ale aby bolo jasne hned na zaciatku nie su na predaj.
Obrázek
kadukaj
kadukaj (429 příspěvků) 13.08.2012, 22:09:59 xxx.xxx.85.66
Dobrý večer. Asi bych si přiklonil také k pyrurám, ikdyž samozřejmě někdo jiný bude preferovat mníška. Nemám proti mnichům nic a vím, že se hodně naučí a dokáží se utvořit k obrazu chovatele, ale přece jen mi připadá, že pyrury mají trochu jiný náboj a i vzhledově jsou zajímavější. Amazoňana bych asi vyloučil.
Obrázek
Kristýna (neregistrovaný) 14.08.2012, 08:10:41 xxx.xxx.244.182
Děkuji moc za názory, tak jsem se po delší úvaze rozhodla pro Pyruru Rudohlavého :)
cone (neregistrovaný) 14.08.2012, 10:01:13 xxx.xxx.67.3
fajň volba, jen rudohlaví nejsou z těch nejdostupnějších, snad by bylo i dobré hledat ručně dokrmeného
Kristýna (neregistrovaný) 14.08.2012, 10:08:38 xxx.xxx.244.182
To určitě, jen se právě bojím té dostupnosti.. :/ Bojím se, že budu hledat ručně dokrmenou samičku dlouho ..
anonymní (neregistrovaný) 14.08.2012, 13:49:48 xxx.xxx.251.134
Vlasním oba druhy, mníška i pyruru. Záleží také na povaze chovatele a jeho naturelu. Pro mě osobně je lepší mníšek. Je klidnější, rozvážnější,... Pyrury jsou hyperaktivní hysterky (nemyšleno špatně) a dělají hrozný binec co se krmení týče. MNíšek způsobně zobe z mištičky a pyrurury háejí s krměním na všechny strany, idv jim hlava neulítne. 100% bych preferovala mníška (k andulce má sakra daleko), ale nikomu to nevnucuju.
anonymní (neregistrovaný) 16.08.2012, 20:52:20 xxx.xxx.219.8
Ahoj. Já mám doma měsíc pyruru. Je to úžasný mazel, neustále se dožaduje pozornosti, ale když si s ní zrovna nikdo nehraje dokáže se zabavit sama. Je krotká, šplhá po nás, létá na ruku, nechá se překulit na zádíčka a drbat,... Pyrurku máme dokrmenou, zelenolící. Opravdu se s ní nedá nudit. Už se mi i stalo, že jsem ji ráno pustila, já se v posteli dívala na film a ona po mně skákala a nakonec se ke mně přitulila a usnula :) S mníškem zkušenosti nemám, ale snad vám můj názor k něčemu bude. :)
Orina (neregistrovaný) 16.08.2012, 21:13:38 xxx.xxx.55.221
Hodně lidí preferuje ručně dokrmené pyrury. Já pyrury nedokrmuji. Přikládám dvě fota nových majitelů pyrur na ukázku, že pyrura může být i nedokrmená.
Obrázek
anonymní (neregistrovaný) 16.08.2012, 22:13:17 xxx.xxx.228.154
ja bych se chtěla zeptat jestli se pyrury naučí mluvit?
anonymní (neregistrovaný) 17.08.2012, 08:57:28 xxx.xxx.251.134
Jak jsem již psala, mám mníška i pyrury. Mníškovi je rok a půl a mluví cca 30 slov a vět a opakuje i to co neumí. Pyrurám je půl roku a říkají své jméno, ahoj, imitují vypínač a to je vše. ALe jsou zase strašně srandovní a stále v akci.
anonymní (neregistrovaný) 17.08.2012, 22:19:46 xxx.xxx.228.154
ja si chci pořídit pár pyrur, a zajímalo by mě jestli mohou být až do konce listopadu ve venkovní voliéře se záletem, a samozřejmě voliéra by byla přikrytá folií... ??Poté bych je přemístnila do zimního sídla.

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.