Aktuálně: 5 059 inzerátů173 502 diskuzních příspěvků17 743 uživatelů

alexandr velky,?

sarka olcakova (neregistrovaný) 07.02.2008, 18:08:22 xxx.xxx.99.1
zdravim lidicky,mam nove porizeneho alexe velkeho je castecne ochocen poradte co mu musim davat,co nesmim,jako krmeni a ruzne rady,knizka pry jen o alexech se neprodava,diky vsem
Hicks
Hicks (1578 příspěvků) 07.02.2008, 19:04:35 xxx.xxx.183.35
Dobrý den. Neberte to osobně, ale mrzí mě, že jsou lidé, kteří si nejdříve pořídí takového papouška ,,elegána'' a pak teprve si o něm něco začne zjišťovat. To je jako by žena poradila dítě a pak teprve zjišťovala co to dítě smí a nesmí. Lidé, kteří vám řekli, že neexistuje kniha o alexandrech měli opravdu chabý rozhled. Na trhu je jedinečná kniha PAPOUŠCI AFRIKY A ASIE od Legendy Českého chovatelství pana MILANA VAŠÍČKA (kniha byla vydána v roce 2003)

Alexandr velký v dospělosti měří 58 cm, takže se nemusíte bát tolik slunečnice, jako u menších druhů. Slunečnici v krmné dávce obsažena být musí, ale ne ve velkém množství. To znamená, že by na pohled nemělo být vidět, že je ve směsi pouze slunečnice.

Ovoce i zeleninu mu podávejte tu co máte doma. Většinou je to jablko, mrkev, pak to může být ale i kiwi, pomeranč, mandarinka. Důležité je aby jste věděla, že nesmí avokádo a raději bych se vyhnul i novějším exotickým ovocům co u nás nejsou tolik běžný.
Zrní pořiďte nějakou speciélní značku například Prestige, nebo Deli nature.
Je nutno si uvědomit, že papoušek u vás bude dlouho, takže si pořiďte raději i zmíněnou knihu od pana Vašíčka a pak knihu od spisovatelky Rosemery Low - Proč můj papoušek, kde se dozvíte, jak se chovají ochočení papoušci a jak se máte chovat vy k nim.
Deejaayy
Deejaayy (13 příspěvků) 25.02.2009, 22:32:13 xxx.xxx.7.196
Dobry den,ja mam trochu jiny problem s Alexandrem.Chci se zeptat ,jak ho mam potrestat,kdyz z niceho nic me kousne (konkretne do ucha).Chapu,ze ho nemohu bacit,jako treba psa,ale jak tedy?Poradite nekdo?dekuji
anonymní (neregistrovaný) 26.02.2009, 10:18:58 xxx.xxx.217.226
já mu vždycky vynadám (držim ho na prstě blízko obličeje a vynadám mu:) někdy pomůže někdy ne a když ho mam na rameni a vidim že se chystá tak zvýšim hlas a už je to docela i v pohodě:)
Ďuďu (neregistrovaný) 30.12.2016, 23:06:50 xxx.xxx.45.254

Zddravím, budu si pořizovat Alexandra Velkého jako mazla v bytě, chci aby byl co nejvíce času volně po bytě ale taky chci aby měl slušný zázemí v podobě voliéry, chci ji udělat z výklenku, kterej mi zůstane po demontáži vestavěnejch starejch skříní, šířka x výška je 250cm x 260cm, což si myslím, že je krásný, nicméně hloubka je jen 60cm a to jsem chtěl ještě zmenšit o 3cm kamenného obkladu. Poraďte mi prosím, jestli je tato hloubka zásadní problém, díky za odpovědi.

Naty1
Naty1 (235 příspěvků) 31.12.2016, 12:55:50 xxx.xxx.47.70
Ďuďu:

Zddravím, budu si pořizovat Alexandra Velkého jako mazla v bytě, chci aby byl co nejvíce času volně po bytě ale taky chci aby měl slušný zázemí v podobě voliéry, chci ji udělat z výklenku, kterej mi zůstane po demontáži vestavěnejch starejch skříní, šířka x výška je 250cm x 260cm, což si myslím, že je krásný, nicméně hloubka je jen 60cm a to jsem chtěl ještě zmenšit o 3cm kamenného obkladu. Poraďte mi prosím, jestli je tato hloubka zásadní problém, díky za odpovědi.


Bude to mít jako větší klec, myslím že je to vpořádku. My máme pap. nádherného v kleci která má hloubku cca. 40cm, vše vpořádku. Ten váš se sice neproletí ale pokud mu tam pověsíte větve a žebříky, zabaví se lezením, po bytě se potom jenom proletí,klidně ho můžete prohnat po celém bytě( nejdříve s ním na rameni choďtě po bytě, ať koukne na co přistávat atd.), nachystejte různě bidla kam bude moct přistát. Do voliéry mu dejte hodně prolézaček, nejlépe vyrobených ručně( ve zverimexu chtějí za cca. 40cm žebřík 99kč!!) z nejedovatých stromů( ovocné stromy, černý bez, líska atd.) a různé provazy( radši ze zverimexu takový ohýbací s kovem uvniř(můžete měnit tvar).

Pokud bude mít hodně prolézaček a možnost se proletět, myslím, že ten obklad může být.

Monika (neregistrovaný) 24.01.2017, 19:15:32 xxx.xxx.117.20

Dobry den, druhy mesic mam Alexandra velkeho. Zvykli jsme si na sebe rychle, jsou mu dva roky-az me to udivilo. Po tydnu, co jsem ho vypustila z klece poprve, tak mi hned priletel na rameno, bral si z ruky atd. Dnes jsme tak daleko, ze cvicime povely, zaciname mluvit a kdyz je unaveny, nejde do klece, ale zacne se mazlit. Odobava mi krk, zobakem prejizdi okolo ucha a pak se zakukli do vlasu a vrze zobakem. Kolikrat ho musim premlouvat, aby sel spat do klece. S byvalymi majiteli jsem v kontaktu, meli ho rok a pry jim tohle nikdy nedelal. Vlasy prebiral, ale aby usinal pod vlasy, mazlil se-to pry nezazili. Navic pry nerozdeloval muze a zeny, mel rad vsechny stejne. Ovsem u nas to funguje tak, ze vsechny prehlizi a celou dobu je jen na mne. Opravdu me miluje po tak kratke dobe tak, jako ja jeho? Jak si mam vysvetlit toto chovani, na ktere nebyl zvykly? Je to milacek, jen me zajima tzv.papousci psychologie :D za nazory ostatnich budu vdecna ;)

 

Mojka (neregistrovaný) 07.05.2018, 11:30:26 xxx.xxx.124.162

Dobrý den, prosím o radu. Dva týdny mám Alexandra velkého je starý cca 3 měsíce. Problém je v tom, že si stašně moc chrání  své teritorium-svou klec. Nemohu mu ani vzít misku a doplnit krmení, hned po mě vyjede a začně klovat. Zvláštní je, že když ho vypustím ven, tak mi lítá na rameno, ale pohladit se nedá. Můžete mi někdo poradit jak postupovat? Chovatel mi řekl, že ho mám vzít za zobák a zamávat s ním, když mě bude chtít opět klovat.Zkusila jsem to, ale nepomohlo to, naopak byl ještě horší, jelikož si to pamatoval...tedy alespoň si to myslím.. Jen chci podotknout, že se mu věnuji skoro celý den, stále na něj mluvím, on poslouchá, kupuji hračky...atd. Děkuji za rady

J.M. (neregistrovaný) 07.05.2018, 14:03:07 xxx.xxx.168.107

Dobrý den Mojko.

Papoušci jsou velmi inteligentní ptáci, a proto i citliví, vnímaví. Můj pokus o rady:

  1. Misku z klece se pokuste vyjmout a naplnit krmivem v době, kdy je papoušek venku mimo klec. Když Vás klovne při vyjímání misky z klece, tak ucukněte, misku vraťte a žádné krmivo mu do ní nedejte. Snad časem pochopí, že bez odnesení misky, nedostane ani krmení. Možná, že by doplnění krmiva do misky bylo možné i nějakou násypkou (trubičkou) prostrčenou pletivem klece, bez odebrání misky z klece.
  2. Nepokoušejte se papouška hladit po zádech ! Žádný pták to nemá rád, protože ptačí dravci útočí na své ptačí oběti shora. Dotykem seshora na zádech se papoušek cítí být ohrožený. Můžete ho místo toho pošimrat pod krkem, pod zobáčkem nebo na bříšku, nebo dokonce pod křídly. Papoušek není ani pes ani kočka !!! Na dlouhé hlazení po zádech není zvyklý a je mu to NEPŘÍJEMNÉ !!! Hlazením na zádech mu poškozujete jeho pracně provedenou úpravu peří na zádech; pro něho to znamená něco podobného, jako když někdo mladé slečně rozcuchá její krásný účer vlasů .🙂
  3. Každý papoušek má svou povahu; něco se změnit dá, něco ne. 
  4. Musíte získat jeho přízeň, musí Vás mít rád, a to násilím nezískáte.
  5. Přeji Vám trpělivost, empatii a chovu zdar. 
Anonymní (neregistrovaný) 07.05.2018, 20:20:48 xxx.xxx.240.8
Odpověď na příspěvek uživatele J.M. z 07.05.2018, 14:03:07

Moc dekuji za radu. Budu se jich drzet a uvidime,jestli se jeho chovani zmeni. 

Mojka (neregistrovaný) 21.05.2018, 14:59:01 xxx.xxx.124.162

Dobrý den,

můžete mi prosím poradit, kdy se může náš 3 měsíční Alexandr velký začít koupat?Dáte mi radu v čem? Konkrétní vaničku pro takového velkého papouška jsem nesehnala..

A ještě jeden dotaz. kdy drápky stříhat? Na to, že jsou mu 3 měsíce, se mi zdá, že už je má poměrně velké, protože, když stojí na stole, drápky nemá zároveň v rovině, ale má je dost prohnuté..

Jo a taky se dost drbe za krkem (na zátylku). Je to normální? Doufám, že nemá červíky-parazity...nic jsem neviděla... Moc děkuji za rady.

 

J.M. (neregistrovaný) 21.05.2018, 22:20:30 xxx.xxx.168.107
Odpověď na příspěvek uživatele Mojka z 21.05.2018, 14:59:01

Tedy z videí vím, že majitelé velkých papoušků je sprchují vlažnou vodou ve sprchovém koutě, a že se to těm papouškům líbí. Potom papoušky osuší vlažným vzduchem fénem na sušení vlasů. Papoušek při sprchování sedí páníčkovi (paničce) na ruce a blaženě se proudu vlažné vody nastavuje. Ale musíte pečlivě seřídit teplotu vody, abyste papouška neopařila. Podobně i seřiďte teplotu vzduchu z fénu. 

Drbání na zátylku možná znamená, že  tam papouškovi dorůstají poslední pírka a on si je zbavuje zbytků pouzder.   Chovu zdar. 

Anonymní (neregistrovaný) 22.05.2018, 12:16:10 xxx.xxx.124.162
Odpověď na příspěvek uživatele J.M. z 21.05.2018, 22:20:30

Díky J.M. a co mi poradíte ohledně drápků? Myslíte, že už ve 3 měsících je nutné je stříhat?

Anonymní (neregistrovaný) 22.05.2018, 22:01:50 xxx.xxx.168.107
Odpověď na příspěvek uživatele Anonymní z 22.05.2018, 12:16:10

No, papoušek snad by asi hlavně neměl chodit po vyleštěných parketách, linoleu a rovném stole. Naproti tomu by měl  sedět převážně na přírodní hrubé (neohoblované) silnější větvi nebo chodit na trávě nebo na vyšší vrstvě písku tak, aby drápky byly buď ve vzduchu, nebo se zabořily do měkké podložky. Zkrátka prostředí by se papouškovi mělo upravit pokud možno tak, aby bylo co nejvíce podobné přírodnímu.

Na přesný "program" (t.j. časový plán úkonů) na odchov papouška se zeptejte zkušeného chovatele. Nevím, jakou dostanete odpověď, ale domnívám se, že ani v ZOO (kde chovají více velkých papoušků) jim asi drápky nestříhají. Možná, že to dělají veterináři ? Chovu zdar. 

Veronika (neregistrovaný) 05.06.2018, 18:52:04 xxx.xxx.172.230

Dobrý den, mam doma cca 4 mesíční Alexandra Velikého.  z toho cca měsíc doma. Není ektra hlučný, spíš si křehotá behem dne, to ho nechávám at se uvolní, co se týče zrní, jí normálně, ale vymenit jidlo si nechá až večer když zatáhnu zaluzie a je v přítmí. jinak hrozně řve a nevím co sním. ani moc sáhnout na neho nemužu. tak musím počkat az je ve výšce a mam pristup k myskám které jsou dole. nebo kdyz m dám zeleninu pres mříz a nedej bože je dole hrozně řve, ale behem pár vteřin uz kouká co dostal a už to zobe. Chtěla jsem se zeptat jestli je to normální? Asi mu musím dát ještě čas..? Dekuji za radu

Markéta (neregistrovaný) 27.01.2021, 16:17:42 xxx.xxx.90.240
Dobrý den mi Alexandra velkého už asi 4 roky a dohromady má 6 let máme ho od chovatele. Chci se zeptat kdy to asi přijde
Markéta (neregistrovaný) 27.01.2021, 16:18:53 xxx.xxx.90.240
Nechce nám mluvit jen si tak píská a většinou jen tak píská děkuji za odpověď

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.