Aktuálně: 5 020 inzerátů173 597 diskuzních příspěvků17 744 uživatelů

Voliera Amazonan

Peet (neregistrovaný) 31.08.2012, 18:29:25 xxx.xxx.190.27
Dobrý den, potřeboval bych radu. Máme dva Amazonaňy modročelý a nyní chceme postavit volieru. Prostor pro volieru máme Délka- 320cm Výška - 220cm Šiřka- 100cm Chtěl bych svařované sitě a ty vložit do ramečku z profilového jeklu, svařit vše dohromady po dílech smontovat. Zada a jeden bok zakrýt nějakým plným materialem, třeba voděodolná dřevotříska. Na střechu dát polykarbonát a jen kousek nechat bez pokrytí. Na zadní straně kde bude plný material, bych chtěl dát také pletivo, aby si mohli po něm šplhat a lezt, myslíte, že by to nějaká dřevotřísky, překlžka vydržela? Tuto volieru bych chtěl rozdělit na dvě části. Jedna by byla dlouhá 250cm a druhá část kde by měli budku 70cm. Propojení mezi prostorem by bylo jen okenko, které by se mohlo zavírat at již kvůli čištění, nebo utokum vetřelcum v noci. Část kde by měli budku a krmení bych chtěl udělat z hustějšího pletiva, aby se sem v noci nedostal žádný vetřelec. Potřeboval bych radu, jaké pletivo použít - průměr drátu, velikost ok. Je možné nechat konstrukci pozinkovat, neublíží to papouškům? Peníze na zakázkovou výrobu nemám. Proto zháním nějaké informace a rady, kde sehnat material a udělat si to doma sám. Spodní část bych chtěl vytahovací šuplíky s roštem. Mockrát děkuji za rady Petr
Peet (neregistrovaný) 31.08.2012, 18:32:27 xxx.xxx.190.27
Tady je pletivo, které mám vybrané, ale nevím jestli by se tam nedostala třeba lasička http://www.mevaplus.cz/svarovane-site/rozmer-oka-30x30.html
cone (neregistrovaný) 31.08.2012, 19:08:17 xxx.xxx.156.5
byl jsem u chovatele, kde měl právě vše z pletiva 30 x 30 mm, a trvdil, že pro lasičku tyto oka nejsou problém proč nezvolíte pletivo s oky 19 x 19mm a sílu drátu 2,O5mm? pro amazoňany určitě bude dostatečně silné.
anonymní (neregistrovaný) 31.08.2012, 19:19:02 xxx.xxx.74.6
Pre Amazoňanov / i pre iných / mám pletivo aké doporočuje Cone a všetko je OK. Rozdiel je iba v tom, že mám murované zálety, ktoré na noc zatváram i v zime.
anonymní (neregistrovaný) 31.08.2012, 20:47:10 xxx.xxx.190.27
A nemáte nějaký kontakt, kde se tyto sítě dají koupit? Problém v tom nevidím a nechám si poradit a dle toho nakoupím material. Děkuji za všechny rady
cone (neregistrovaný) 31.08.2012, 21:12:37 xxx.xxx.156.5
koupíte je třeba u p. Zelinky nebo Podstufky, viděl jsem je i v šířkách 150 a 200cm kontakt i s nabídkou daného pletiva máte uveden v čas. NováExota - poslední číslo 9/ 2012 / www.volieryzelinka.cz

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.