Aktuálně: 5 155 inzerátů171 905 diskuzních příspěvků17 711 uživatelů

žako - sprchování

anonymní (neregistrovaný) 20.09.2012, 10:15:00 xxx.xxx.232.58
Dobrý den, prosím o radu jak naučit žaka aby si oblíbil vodu. Nedávno jsem se ho snažil orosit pomocí rozprašovače na květiny, ale okamžitě po kontaktu s vodou mi uletěl a tak to pokračovalo i při dalších pokusech. Raději jsem se o to už nepokoušel a nerad bych aby měl vodu spojenou s něčím špatným. Děkuji za odpovědi.
kadukaj
kadukaj (429 příspěvků) 20.09.2012, 10:54:39 xxx.xxx.161.104
to máte těžko, jedinec od jedince jeden má vodu rád, druhý se ji straní nedělat nátlak, vždy jen vyzkoušet u žaka záleží na jeho náladě takže sem tam, když si vzpomenete tak to skusit, ale jen tak prsknout, buď zůstane nebo odletí pokud to má ve "svobodném" stavu neobával bych se nějakých špatných "zážitků" maximálně si zapamatuje láhev a na tu může reagovat různě
anonymní (neregistrovaný) 20.09.2012, 12:13:58 xxx.xxx.107.83
Prosím vás malého dítěte se také ptáte ,jestli se chce umýt ,dejte ho do klece a stříkejte ho ropzprašovačem ,asi se bude měsíc rozčilovat ,nebo křičet ,ale pak si zvykne....
anonymní (neregistrovaný) 20.09.2012, 17:13:46 xxx.xxx.238.14
Nesmysl na něj střikat, když se bojí. Tak se toho akorát začne bát ještě víc. Já mam mládě korely, a tu jsem naučila chodit se koupat do talíře, protože Jakmile jsem na ni střikla, utekla, rozprašovač se jí nelíbil. Tak jsem zkusila do dát talíře vodu, a ona si do něj sama vlezla a okoupala se. Myslím si, že papoušek je natolik inteligentní a ví, co je pro něj lepší. Stříkat po něm, když se bojí a odmítá to, je podle mě blbost. Zkuste mu dát žakovi na stůl talíř s vodou, ukazovat mu ji a čekat, až se odváží do něj vlézt. Sice žakům nerozumím, ale určitě to vyzkouší. Papoušci se potřebují koupat a mít z toho radost, ne strach.. :)
anonymní (neregistrovaný) 21.09.2012, 22:32:35 xxx.xxx.107.83
Paní ,chováte žaky ,jestli jo ,pak radte...ono je sakra rozdíl mezi povahou korely a žakem....
anonymní (neregistrovaný) 23.09.2012, 05:35:15 xxx.xxx.8.1
Někdy je rada pouze obecná a jestli někdo vlastní korelu nebo žaka, tak je to fuk. Oni se ti ptáci chovají podobně. Někteří vodu milují druzí ne a je úplně jedno jestli je to stejný druh nebo jiný. Mě na těch diskuzích ani tak nevadí rada chovatelky korely, jako to, že se majitel žaka neporadí s tím chovatelem od kterého ptáka koupil, protože kdo jiný by měl znát povahu papouška od vylíhnutí až do prodeje lépe než chovatel. A že i stejný druh papoušků může něco preferovat nebo ne, to by snad měl nejlépe vědět ten u koho papoušek vyrůstal.
Lenka (neregistrovaný) 23.09.2012, 20:37:31 xxx.xxx.11.157
Nám se papoušek také bál jako malý koupání nebo rozprašovače. Před dosažením 1.roku se nám cachtala v misce na pití (velká nerezová) už úplně sama. Pokud je puštěná, nemá rozprašovač ráda, uletí před ním. Když je v kleci a rosím ji, stojí na místě, někdy zvedá křídla. Pokud se jí to nelíbí ani v kleci, začne odcházet dozadu a dávat nervozně na jevo, že teď opravdu není vhodná doba. To sám vychytáte... Jinde se nám papoušek nekoupe, ani jinde vodu nevyhledává. Pokud sama chce, koupe se v misce. Většinou do ní sama vleze ve chvíli, kdy je v kleci lehce orosená. Papouška v žádném případě nenuťte, ono mu to dojde :) Známá má 1,5letého žakynka, který vodu nesnášel a z ničeho nic se na umyvadle napil s tekoucího kohoutku a dokonce pod něj vlezl. Jen tak, jindy ulétával, bránil se a teď toto :)
anonymní (neregistrovaný) 25.09.2012, 15:00:03 xxx.xxx.107.83
Víte problém je v lidech a ne v žacích,jeden píše ,že je to fuk jestli vlastníte korelu nebo žaka,další žaka začne koupat v roce a myslí si ,že má vyhráno ,nebo ho nechají puštěného celý den,aby žako psychicky nestrádal...apd.Nedivím se ,že lidé nají pořád s žakama problémi,když někdo poradí stejně si dělají po svém.......

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.