Aktuálně: 5 091 inzerátů172 504 diskuzních příspěvků17 716 uživatelů

Jaké slepice

Petr (neregistrovaný) 09.10.2012, 18:15:36 xxx.xxx.241.238
Dobrý den,chtěl bych se Vás zeptat,jaké si mám pořídit slepice k chovu,aby měly vysokou snášku.Tím nemyslím Vlašky ani leghorn.Děkuju Vám za info
anonymní (neregistrovaný) 10.10.2012, 06:04:38 xxx.xxx.105.3
Hybridy TETRA červené. Nabízí je např. firmy Kavapo nebo Galus Jihlava. Obě firmy je dle programu na letácích v průběhu roku rozváží po větších městech po stanovené trase. Najděte si ty firmy na internetu, zatelefonujte si tam, kuřice si objednejte na určitý termín. Hybridní kuřice také nabízejí Zverimexy; i tam se zeptejte a objednejte si je. Též v Žabčicích na Jižní Moravě prodávají kuřice, nebo v Týništi nad Orlicí v neděli je vždy prodejní výstava ( i jinde, např. v Přerově)
anonymní (neregistrovaný) 11.10.2012, 19:20:53 xxx.xxx.64.242
No jasně ještě podporujte hybridy...hmmm...docela nechápu,vím že za to hybridky nemůžou a nic proti nim,ale proti těmto firmám,které je produkují a šlechtí...nachylné k nemocem a k zamoření republiky kde nebude pak kousek čistého plemene a to jen díky tomu,že je snáška jen cca o 50vajec u hybrid vyšší...vysoká snáška nezáleží jen na slepici,ale jak a čím je krmíte,takže když si budete myslet,že jim namočíte chleba a nasypete pšenici,tak snášku uváděnou k hybridkám určitě nedocílíte...a možná budete koukat co vám z velkochovu přivezou na dvorek)))))
Obrázek
anonymní (neregistrovaný) 12.10.2012, 21:18:19 xxx.xxx.75.35
Ale to je přece odrůda skinhead! Nebo se snad pletu?
Ray
Ray (5 příspěvků) 01.12.2012, 23:30:11 xxx.xxx.173.4
Krmím pšenicí a kukuřicí plus zbytky z kuchyně a NutriMix. Výběh na trávu ve večerních hodinách, nebo jen tráva ze sekačky jinak jsou zavřené v menším výběhu. Stačí přisvítit na 12h denně, takže nesouhlasím s předešlým názorem. Mluvím o Dominant. Jedna slepice snáší 4-5 vajec týdně. Po 14ti měsících klesá produkce na 50%, a to je čas na výměnu. V průměru snese kolem 300 vajec za její sezonu. Koupil jsem zde: http://www.drubezarnahrabuvka.cz a mrkněte taky zde: www.dominant-cz. Jo a tzv. čisté plemeno je pouze divoká slepice z Afriky. Jinak už dávno vše jsou hybridy. To jenom lidi si udělali čistá plemena (tzv. křížení divokých slepic)
anonymní (neregistrovaný) 02.12.2012, 18:28:47 xxx.xxx.64.242
Teda Košvanec ty jsi tomu zase dal,,divoká slepice z Afriky"když už nakupujete africké slepice od Tichého,tak ať vám udělá přednášku co je hybrid a s čeho je vyšlechtěn a hlavně odkud divoký kur pochází..jinak první slepice byla v Africe a to v Egyptě 1500 let před kristem...pšenicí a kukuřicí nedosáhnete nikdy 300 vajec,to jen aby jste zde nerozšiřoval bludy ostatním...přečtěte si o nich jednotlivé hodnoty)))
Obrázek
Iveta (neregistrovaný) 15.01.2013, 22:03:43 xxx.xxx.118.202
Dobrý den, chtěla bych se zeptat, máme 11 slepi - vlašky a kohouta- jsou z velkochovu a jsou staré 2 hrtěla bych k nim přikoupit ještě 4 mladé slepice. známá mi řekla, žepokud nechci aby mi do těch mladých ty staré klovaly, mám je dát společně do kurníki ale ty mladé třeba oddělit pletivem aby ty staré na ně nemohly a ty mladé aby nasály ten jejich pach. chci se zeptat je to pravda? Nebo jak to mám udělat? Moc děkuji za radu Iveta Litomiská
Helena (neregistrovaný) 28.04.2016, 22:55:46 xxx:xxx.51c3:1da2

Letos  9/4/ 2016 jsem koupila 20 vynešených slepic od společnosti KAVAPO v Příbrami u Kauflandu - včetně doporučené super vitamínové granulované směsi pro nosnice za cca za 160 Kč. Mám zkušenosti s vynešenými slepicemi, ale tyhle chudinky jsou skutečně zubožené trosky. Slepice jsou zcela mimo a dvě z nich mají krvavé hleny, pěnu v očích a o průjmu, včetně krvavého průjmu skoro u všech ani nemluvě, když jsem je přivezla u hnědých slepic by je bílá barva  asi popsala nejlépe...minimálně opeřené,  bílé nohy, zobáky i hřebínky, zcela mimo. Za necelý měsíc mi snesla 6 vajec, ale jsou tak zubožená, že jen doufám, že se někdy dají vůbec dohromady cena za 20 slepic byla i se směsí 2160,- Kč a už nikdy od téhle firmy nic, granule doporučované nežerou, takže přikrmují směsí pro kuřata, krmnou těstovinou a rýží s mrkví a trávou pro lepší zdraví ....Vynešené slepice předtím mi nesly denně několik vajec, ale tohle jsem ještě nezažila...měsíc se dávají dohromady, opeřila se, ale vejce nesou možná jen tři z dvaceti a to mají zateplený kurník, výběh s trávou a rozmanitou stravu. POKUD CHCETE ZDRAVÉ SLEPICE ROZHODNĚ NE KAVAPO !!! Abych vůbec měla vejce musela jsem si jako náhradu ještě dokoupit 32 kuřat, protože slepice z KAVAPA jsou nejen vynesené, ale absolutně nenesoucí a hodně zdravotně jindě,  než normální vynešené koupené z jiných velkochovů. 

herbert hacker (neregistrovaný) 20.04.2018, 06:55:53 xxx.xxx.15.20

už nikdy od od GALUSU JIHLAVA nejen že špatně nosí druhým rokem, stále malá vajíčka,jena začala nosit až po roce.\Už po zakoupení jsem reklamoval jejich kvalitu ​ale komunikovali se nou jako a blbcem a raklamaci neuznali.Od GALUSU už nikdy👎😠 a to jsem jim i zaslal foto těchto jejich ,,výrobků"!!!!!!! jsou zralí na §§§§


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.