Aktuálně: 5 562 inzerátů168 363 diskuzních příspěvků17 659 uživatelů

žako - škubání

anonymní (neregistrovaný) 29.10.2012, 21:41:38 xxx.xxx.213.50
Dobrý večer. Máme doma cca 7měsíčního Žaka. Před několika týdny začal být apatický, přestal přijímat potravu a drasticky ubýval na váze. Na základě rad z tohoto fora jsem navštívil veterináře. Po rozboru trusu se zjistilo, že papoušek trpí vnitřními parazity. Po odčervení došlo opět k analýze trusu a již bez nálezu. Začal být opět aktivní, opět se začal projevovat (pokusy o mluvení atd), normálně žere a pomalu se mu vrací váha atd. Začal se ale poměrně škubat. Zatím si vytrhává pouze malá prachová pírka(podsadu). Delší pera nechává být, takže na první pohled vypadá normálně a žádná lysá místa nemá. Je to patrné pouze když jej drbu. Na základě doporučení veterináře podávám pravidelně komplex vitamínů od Beephar, a to přímo do zobáku. Přijímá to bez problémů. Zakoupil jsem i přípravek Plug No More, který podávám zatím pouze týden. Nermohl by mi prosím někdo poradit co víc bych mohl pro svého Žaka udělat? Ještě mě napadlo, zda to také nemůže souviset s podzimem a přepeřováním, či v souvislosti s topnou sezonou a změnou klimatu v bytě. Snažím se jej pravidelně rosit, ale narozdíl od amazoňana se mu to moc nelíbí. Děkuji
Anonym (neregistrovaný) 20.11.2016, 10:32:15 xxx.xxx.47.92
Dobrý den, potřebuji radu chovatelů papoušků žako. Mám 3 leteho papouška, je velmi krotká ( od narození přistižena křídla), žere pestrou stravu a permanentně pustena. Nikdy jsme ji nezavirali do klece, protože je hodná nic nám neničí, občas si sletne a přijde za námi se pomazlit. Bohužel jsme se kvůli otěhotnění museli přestěhovat a nyní máme 5 měsíční miminko, Lorinka (papoušek) se nám asi po měsíci co máme dítě začala brutálně škubat na krku a na nožičkách. Snažím se ji vice věnovat ale bohužel už na ni nemám tolik času, prosím pomozte mi co mám dělat. Je mi jí lito. Má to už jako zlozvyk, když mi sedí na rameni z ničeho nic se začne škubat. Děkuji.... Budu vděčná za jakoukoli radu!!!
Naty1
Naty1 (235 příspěvků) 20.11.2016, 10:47:13 xxx.xxx.46.72

u veterináře se dá sehnat sprej proti škubání, postříkáte a jí to nebude chutnat takže to nechá.

nebo jakmile začne říct rázně ne! a odejít na asi 10minut, neodpovídat na volání, jako by byla doma sama, toto pořád opakovat a slyšela jsem že to mnohokrát zabralo.

Anonym (neregistrovaný) 20.11.2016, 11:04:53 xxx.xxx.47.92
Děkuji mnohokrát, vše vyzkouším. To s tím ne dělám a když mám pocit že toho už nechává, začne pomalu zarůstat tak ale za týden už je zase vyskubana. Ale děkuji
Naty1
Naty1 (235 příspěvků) 20.11.2016, 13:39:17 xxx.xxx.46.72

okopírovala jsem váš první příspěvek a dala ho na Ifaunu, je tam víc lidí, jestli máte na Ifauně účet, napište že jste se zapoměla přihlásit, nebo vystupujte jako ako.

Nemám  s tímto zkušenosti, pouze jsem napsala co jsem vyčetla, koukněte na Ifaunu a napište tam svůj kontakt.

http://www.ifauna.cz/okrasne-ptactvo/diskuse/detail/3217222/zako-skubani-peri#a3217278

tady není moc lidí takže jsem horní příspěvek dala tam.Jso tam fajn lidi kteří poradí.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.