Alexandr Malý - Rady do začátk

Zdravím Uvažuji o koupi svého prvního papouška a nejvíce mě okouzlil alexandr. Je to dobrá volba ? Nebo se mám raději koukat po jiném ? Uvažoval jsem o jedné z této klecí http://www.zoohit.cz/shop/ptaci/klece/pro_papousky/170837 http://petdiscont.cz/index.php?p=eshop_productinfo&id=4404 Budu vděčný za každou radu. Nechci ho do chovu ,ale jako zvířecího kamaráda co bude přítulnej :-) V kleci rozhodně nebude trávit celé dny ,ale hodlám ho nechávat volně poletovat po pokoji případně po bytě kdykoliv to pujde.
Original Original 2 příspěvků
Osobně bych volil první voliéru, je sice o něco menší, ale vypadá bytelněji...Ohledně volby jako papouščího kamaráda, pokud bys ho pouštěl tak nevidím problém, záleží jen a jen na tobě, který papoušek se ti líbí :) Nejlepší na kamaráda na doma, je pokud je papoušek ručně dokrmený. Těch je teď na internetu sposty, takže se nemusíš bát, že neseženeš, i když osobně si myslím, že nejlepší vlbou papouška na doma jsou Pyrury! Jsou cenově dostupné (podobně jak alexandr), je to trochu menší papoušek, ale barevně neméně výrazný, a jejich povahu si vychvalují nejen chovatelé, ale i lidi co je mají na mazlíka doma. Opravdu rychle zkrotne, dokonce i nedokrmené mládě, mají opravdu vysoce vyvynuté sociální cítění a potřebují neustále kontakt. Myslím si, že na rozdíl od Alexandrů jsou tišší, ale samzřejmě najdou se i tišší Alexandři. I když například Pyruře, když se něco nelíbí, tak umí i hlasitě upozornit! :D Přeji hodně hezkých chvil prožitých s papoukem :)
  • Obrázek
neregistrovaný Michal neregistrovaný
Jen jsem zapomněl dopsat, na fotce bývalý domácí mazel rosela pestrá, nebyla to ideální volba, byl kámošky, a roseli se nehodí do klece...
neregistrovaný Michal neregistrovaný
Ja mám párik alexandrov v tej prvej voliere.Ta druhá je skôr pre andulky. Sú tam spokojný.Každy deň ich púšťam polietať si a bez problemov sa tam vracajú.
  • Obrázek
neregistrovaný Daniela neregistrovaný
Dobrý den, ano, alexandr je dobrá volba. Před dvěma lety jsem svůj ručně dokrmený odchov prodal do rodiny s kterou se pravidelně vídám i teď a za ty víc jak dva roky se z ručně dokrmeného mláděte alexandra malého stal krásný, mazlivý samec, který se dokonce naučil krásně mluvit (výslovností se ovšem nevyrovná žakovi a jiným větším papouškům) a to i celé věty. Denně je puštěný po místnosti a je maximálně spokojený. Odchov z druhého roku jsem také prodal do rodin a obě další rodiny jsou se svými mazlíčky stejně spokojení, jako rodina první. Klec bych taky volil tu první. Hodně štěstí.
  • Obrázek
fylip fylip 1289 příspěvků
Máme doma alexandra velkého, koupili jsme ho, když už měl 4 roky - ve zveráku, nevím, jaký život vedl předtím, ani jestli byl dokrmován nebo ne. Mluví pár slov, neklove, neútočí, volně létá po bytě a vrací se do klece, ale mazel to bohužel není. Výhodou je, že není "závislák", vydrží v kleci, nevynucuje si pozornost.
  • Obrázek
neregistrovaný anonymní neregistrovaný
Díky všem za rady :-) Klec jsem vybral tu první jak jste radili. Ve čtvrtek byla obědnána tak snad po víkendu dorazí. A v týdnu mám předběžně domluvenou schůzku s chovatelem Alexandrů malých a velkých tak snad bude moje volba šťastná.
Original Original 2 příspěvků
Chci se zeptat jestli můžu mít v kleci společně z Alexandrem malim korelu.
neregistrovaný Tomáš neregistrovaný
Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jak velkou klec bych si měla pořídit do bytu na jednoho Alexandra malého? Byl by v ní jen přes noc a můj pobyt ve škole, jinak bych ho měla pořád puštěného.
neregistrovaný Nikola neregistrovaný
Položek na stránce: 10 20 50 100
Zobrazené záznamy 1 - 9 (celkem 9)

Přispět do diskuze
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Kolik je dva krát tři?
Fotografie:
  Přidat další fotografii »