Aktuálně: 5 017 inzerátů173 558 diskuzních příspěvků17 744 uživatelů

Chceme koupit papouska?

Dominika Elliott (neregistrovaný) 05.12.2012, 16:00:09 xxx.xxx.246.147
Ahoj Chceme s pritelem koupit Papouska, bud Ara Hyacinth nebo Ara Arakanga cerveno, zluto modro zbarvena. A nebo mozna uvazujeme i nad Loskutakem jelikoz krasne mluvi. Muzete mi nekdo poradit kdo mate vlastni zkusenost s papousky, co je lepsi kdyz mame psa Yorksira, velky prostorny dum na proletavani je, finance to neresime. Ale chci aby se naucil pekne mluvit a byl spolecensky, jak vybirat a na co se zamerit?Jake pohlavi, kluka holcicku? Neni lepsi ho treba nechat dovezt z jine zeme? Prosim poradte nebo doporucte nejakeho chovatele z vlastni zkusenosti, ktery dokrmuje ptaky rucne.. dekuji Dominika
kadukaj
kadukaj (429 příspěvků) 05.12.2012, 16:42:06 xxx.xxx.85.66
asi vás opravdu netlačí finance když si chcete pořídit "mazlíčka" v řádech několika statisíců ........ale to je vaše věc, radit vám asi nebudu ale zeptám se vás na pár věcí ad1) to jak se budete k němu chovat první rok (starosti,péče,komunikace,trpělivost,ochota,ledacos překousnout,řešení dovolené,řešení potomka,řešení návštěv,možný hluk - né pro sousedy ale pro vás, možný nepořádek atd, atd, ) i po 10-20-30-40-50 letech ? ad2) časem si přivykne pouze na vás či přítele či někoho jiného nebo opačně začne někoho napadat vyrovnáte se s tím? ad3) vet. pro tyto mazlíčky není mnoho, budete je hledat nebo půjdete ke kdejakému psímu felčarovy ? ad4) budete kolikrát nuceně ochotni věnovat svůj volný čas jemu než něčemu jinému ??? můžu pokračovat spíš bych vám nyní doporučil než jít nakupovat, zajít do knihkupectví, nasát co nejvíc info z netu, jak samotných článcích tak po fórech atd, a nesázet jen na to co vám tady někdo napíše "poradí" jde spíš o jednu věc, zda jej chcete mít opravdu jako mazlíka se vším co k tomu patří nebo jen jako okrasu domu, pro známe,nebo jako magnetofon každopádně nic proti vám, ale podle toho jak je sepsaný dotaz se zdá, že jste zatím neměli ani andulku jakožto je vám naprosto neznámo co takový větší papoušek očekává aby byl spokojen pak můžete řešit, jakého,za kolik, odkud atd.......
anonymní (neregistrovaný) 05.12.2012, 18:40:20 xxx.xxx.22.10
Nevím jak se vám bude líbit až se vám zobák ary zakousne do ruky. A že se zakousne třeba jen z legrace je fakt. Tak zvažte na co stačíte, abyste ptáka brzy neprodávali. Někdy to s nimi není legrace. Odrazovat vás nechci, jen upozornit. Posílám vám ukázku mile zakousnutého amazoňana. A ten má zobáček o mnoho menší než ara.
Obrázek
anonymní (neregistrovaný) 05.12.2012, 18:50:55 xxx.xxx.22.10
A další věc jsou drápy. Ty projedou kůží na rukou pomalu až na kost. Tak jesti si při hraní s papouškem nechcete brát kokteilové rukavice až k lokti, tak počítejte, že budete mít ruce, jako když si je necháte projet na šicím stroji, viz foto nahoře a foto menších drápků amazoňana. Tak šťastný nákup ary hyacintového. Píši to proto, že mám z vašeho dotazu pocit, že jste doma nikdy neměli ani andulku.
Obrázek
cone
cone (1412 příspěvků) 05.12.2012, 19:58:22 xxx.xxx.156.5
Poslední dva příspěvky jsou silně zaměřené proti držení velkých arů jako domácích mazlíčků, chápu že se vám osobně toto držení nelíbí, ale všude jinde ve světě je tento jev běžný. Takže prosím nestrašte, ale snažte se zadavatelce poradit. PS- lehce chápu, že vás uvedla do varu formulace o financích, ale v držení třeba ararauny nespatřuji žáden neřešitelný problém, jen je třeba být trochu teoreticky vybaven, o což se zadavatelka Dominika snaží.
Orina (neregistrovaný) 05.12.2012, 21:18:20 xxx.xxx.19.192
Je lépe dřív, než je pozdě, upozornit na ty zápory než někomu mazat med kolem pusy. Držení papoušků je krásná zaliba, ale pokud do toho člověk leze jen tak vybavený čtením knížek, tak může být později zklamaný. O člověka nejde, ale chudák pták, který se pak stěhuje z rodiny do rodiny. O tom už nikdo neuvažuje. A že jich je takových dost, to je pravda. Hlavně módních žaků.
Blanka (neregistrovaný) 05.12.2012, 22:44:20 xxx.xxx.52.213
Milá zadavatelko,souhlasím s názory výše uvedenými.Dodám jen pár postřehů z mých zkušeností s chovem mazlíčka.Jsem majitelkou ara Ary ararauny ,budou jí dva roky.A můžu potvrdit že pokaždé to není jen o mazlení,učení mluvení a radosti. Jen ve zkratce. Je potřeba počítat s tím že Ara bude vyžadovat hodně času a pozornosti.Už jenom úklid okolo klece či voliéry zabere čas a pak čas strávený se samotným opeřencem by měl být častý.A bohužel u Arušky to není jen o mluvení,ale i o křiku a ten ,když se do toho dá je opravdu značný a slabší povahy to nemusí zvládat. Je nutné počítat i s tím že si vybere toho druhého za svůj protějšek a na ostatní bude útočit.U nás je to tak že naše Aruška má ráda manžela a já jsem asi jediná z žen co k ní může a může s ní manipulovat jinak k sobě nikoho nepustí a musím potvrdit slova výše uvedená že klovnutí od Ary opravdu bolí a často teče i krev. Abych nepsala jen to špatné tak na závěr řeknu že to je krásné zvíře a při správné péči a toleranci se to dá zvládat a dává spoustu lásky tomu koho si vybere. Přeji dobrou ruku při výběru.
anonymní (neregistrovaný) 06.12.2012, 17:42:08 xxx.xxx.105.142
Milá Dominiko, i když si myslím že tvůj dotaz je jen plácnutí do vody,tak tě musím upozornit,že arové zrovna v mluvení extra nevynikají.
Peťula (neregistrovaný) 07.12.2012, 17:21:58 xxx.xxx.6.82
pro zadavatelku: Jestli je Vaší prioritou u papouška mluvení, tak jedině žako, ikdyž není tak pěkně zbarvený jako arové. Informací o něm naleznete na netu spoustu. Někdy je problém soužití s pejskem, protože ten na papouška žárlí a špatně to končívá. Takže dobře rozmyslete. A také jak moc času denně jste schopni papouškovi věnovat, a to spoustu let, žijí velmi dlouho. A na rozdíl od pejska samotu snášejí velice špatně. Jinak jsou to ale výborní společníci, jen je třeba mít na paměti, že se narozdíl od psa nepřizpůsobí papoušek vám, ale vy musíte jemu.
anonymní (neregistrovaný) 08.12.2012, 17:23:52 xxx.xxx.174.5
Dekuji za veskere , prispevky. Rozhodne jsem netvrdila ze jsem profesionalni chovatel papousku. Pouze jsem se zacala informovat, knizky uz mam a chovatele objela zatim 3 a tim nekoncim. Je mi jasne ze to bude vyzadovat vice nez-li vystavovat papouska pro zname, nic takoveho nemame rozhodne v umyslu, tim ze finance nejsou problem bylo mysleno ze se pokusime papouskovi zajistit to co potrebuje a ne ze se tu budeme vychloubat kdo kolik vydelava o tom to snad neni.. Jen bych rada koupila takoveho papouska ktery bude mily mne i ja jemu a ne Andulku protoze je mene narocna. Rozhodne se nevzdavam a papouska nehodlam, pokud uz ho koupim nikomu prodavat, proto se informuji. Negativa si poslechnu rada jsou dulezita, dekuji Elliott

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.