Aktuálně: 5 598 inzerátů168 333 diskuzních příspěvků17 659 uživatelů

Krajta tmavá nežere

Adam Bura (neregistrovaný) 17.12.2012, 20:12:25 xxx.xxx.69.33
Dobrý den. Aktuálně mám problém s odmítáním potravy. Naše 3,5 krajta tmavá je chována v teráriu o rozměrech 2x1,5x1 m. Teplota je zde cca 26°C. Krajta přestala žrát v říjnu. Do té doby, máme ji od června, s chutí přijímala morčata a králíky. Zkoušel jsem nyní i potkany, ale nic. Aktivní vcelku je, vyhledává teplo. Když dám králíka, tak se za ním dokonce plazí, ale jen ho očichá a toť vše. Králík na ni může dokonce i ležet. Mám obavu aby nebyla ucpána hoblinami, které jsme jednu dobu používali jako substrát. Jak tento problém řešit? Je lepší jako substrát rašelina nebo písek? Děkuji za odpovědi. S pozdravem Bura Adam, tel 734463872
fenysek (neregistrovaný) 27.12.2012, 11:40:45 xxx.xxx.128.125
Dobrý den, určitě bych používal pouze substrát,klidně místy i písek , ale hobliny ne :-) . A to že had nežere, může být i tím, že némá na takový sousto chut. zkusil bych ho zas pomalu rozkrmit myškama. a když nebude žrát nic,tak nevim čím to je,ale můj spolužák který taky chová krajtu, měl úplně stejný problém a jeho krajta začla žrát až po půl roce.
anonymní (neregistrovaný) 06.04.2013, 19:30:54 xxx.xxx.252.190
Dobrý den,můžete mi poradit,máme krajtu královskou,který je cca 18 let a od prosince loňského roku nežere,hodí tam myš a ona si jí vůbec nevšímá.Teď už vypadala,tak špatně,že jsme mysleli,že umírá a slíkla(špatně,museli jsme jí pomoc) a zase leze a hledá potravu,ale když tam hodíme myš,tak jí nechytne.Děkuji za radu.

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.