Aktuálně: 5 094 inzerátů172 548 diskuzních příspěvků17 717 uživatelů

ŽAKO KONGO novy clen rodiny Lo

cone (neregistrovaný) 08.01.2013, 13:09:24 xxx.xxx.156.5
JJ,žakové jsou dost konzervatívní, na většinu změn ve svém okolí reagují velmi opatrně, třeba kyž vyměním u svého chovného páru žaků jedno okousané bidlo bidlo za mové, trvá i několik dnů než na něj usednou. jednou jsem nedopatřením při krmení zapomněl odměrku v misce a druhý den bylo žrádlo nedotčeno.
Obrázek
DášaM. (neregistrovaný) 08.01.2013, 13:23:04 xxx.xxx.14.249
Cone-jo to máte pravdu, ona měla v kleci bidla sice silná, ale soustružené dřevo, hned ten den co jsme si ji dovezli, jsme jeli pro přírodní, ale pro ní chvíli horor, vůbec po nich nechtěla chodit. Na novou hračku taky chvíli nedůvěřivě kouká. To mníšek je proti ní úplný nebojsa :-) Ale po něm by šla hned :-(
Peter Bural (neregistrovaný) 08.01.2013, 14:13:06 xxx.xxx.216.201
Tuna prikladam foto z blizka. Veterinarka povedala ze podla nej je to chlapak... Jeden moj postrech: nedrzim ju casto v klietke od kedy ma strom... cca 4 dni je skoro cely den na strome a v noci ide do klietky. Ale zacala mi strajkovat. Ked ju dam teraz cez den do klietky na par hodin, tak zacne najprv hrozne skriekat, rozculovat sa. Potom prejde do kuta zaprie sa hlavickou a hrabe. Opakuje to v kazdom kute. Ked vidi ze to nema zmysel tak asi strajkuje tak, ze zasti na mriezke dole a nie na bidielku. A hore na bidielko uz nevylezie, len sem tam vyjde hore a skace hore dole... ked sa ukludni zas je dole na mriezke...
Obrázek
Peter Bural (neregistrovaný) 08.01.2013, 14:16:30 xxx.xxx.216.201
Zaujimalo by ma ako to je keby som pre nu/neho chcel dokupit este jedneho do paru. Kedy je najvhodnejsi cas a ako staru/eho... Cital som dost prispevkov ze rucne dokrmeny velmi tazko najdu partnera ked sa uz naviazal na niekoho z rodiny... Ona/on je alebo sa zacina viazat na mna najviac. da mi pusinku sedi mi na pleci, atd... ALe vsimol som si ze ked ju den trocha ignorujem tak sa v pohode pohra aj s dcerkou a manzelkou, len sem tam ich stipne.
cone (neregistrovaný) 08.01.2013, 16:43:58 xxx.xxx.156.5
Já budu dopárovávat svého jedince také, chtěl bych k němu polokrotkého jedince. Jinak vazba na opačné pohlav / samec na ženu a samice na muže /í není nějak prokázána, spíše bych věřil, že se dokrmovaný žako bude vázat - alespoń zpočátku - na stejné pohlaví, které jej dokrmovalo. Dále je docela možné, že v období dospělosti bude vybrán úplně jiný člověk než v mládí.
anonymní (neregistrovaný) 08.01.2013, 18:02:13 xxx.xxx.14.249
Peter: já tedy mám spíše načteno než praxi, ale myslím, že mít papouška venku víc než v kleci není moc dobré. Zatím se mu hodně věnujete, ale potom by mohl být problém, kdyby musel být najednou déle v kleci, mohl by se třeba začít škubat...Prostě asi takhle- klec je jeho byt. Já jsem skoro celý den doma, ale máme takový docela stejný režim - ráno jde ven z klece nejdříve mníšek, poklidím mu, on si lítá a je také velice rád na stromě, pomazlíčkujeme se a pak jde ven Žakynka. Potom jdou znovu po sobě kolem 13. hod a naposledy k večeru.
Peter Bural (neregistrovaný) 09.01.2013, 01:19:58 xxx.xxx.216.201
Je to normalne ze spi na dne a nie na bidielku v noci?
Monavy (neregistrovaný) 11.01.2013, 19:31:59 xxx.xxx.88.195
Peter: wow,papouška máte krásnýho,je roztomilý,jak má ještě černý očka,mládě,no:-) Když jsme si pořídili naší Koru a klec pro ní-ve 82 dnech jejího věku,když začala lítat,udělali jsme jí bidýlko spíš dole kousek nad roštěm a tam spala.Měla to tam moc ráda.Postupem času se pak osmělila a šla na vyšší bidýlko,ale v noci stejně spala dole.Teď je jí 1 rok a 3/4 a má už bidýlka jenom nahoře. To samý s jídlem-nabízejte jí to a časem se to naučí tu zeleninu a ovoce jíst-dobré je to krájet na malé kostičky. S tím,že je celý den venku z klece,tak docela riskujete,že se rozmazlí.-)Nevím,jak jste doma,ale náš papouch je zvyklý celý den být doma sám a pospává a pak odpoledne,když přijdeme,tak se na chvilku pustí,tak na 30 minut,podle toho,jak je hodná.Hračky nemá v kleci,ale na ptačím stromě,který jsme udělali z kroucené vrby,když jsme ji na zahradě rušili.Já bych se bála,že by si něco udělala,párkrát se nám stalo,že se motala do provazů a ječela.Takže klec máme bez hraček. Co se týká vázání na druhé pohlaví,tak u nás je to na střídačku-jednu dobu hryže mě a jednu dobu hryže manžela:-)Takže těžko říct. To hrabání je normální,to přestane.Někdy to Koryna dělá i teď,hrabe hlavou v misce.-) Jinak taky občas ječí,když se jí něco nelíbí...sousedi zatím dobrý:-) Nejlepší je to večer,když usíná,jak si povídá:čau Korčo,seš v pohodě?:-) Jo a taky mám postřeh-sama sebe hladí nohou,normálně když chce podrbat,skloní hlavu,vezme svojí nohu a hladí se a říká:Malá....:-)Dělají Vám to žakové taky?Mně to přijde hrozně legrační,připomíná mi to ten klip,jak kakadu hladí nohou kotě....
Obrázek
Peter Bural (neregistrovaný) 12.01.2013, 19:37:23 xxx.xxx.216.201
Nechaval som ju dlhsie von, aby si zvykla lepsie na rodinu a novy strom... Mam dve deti, jedno sice chodi do skolky od rana je s manzelkou a synom a poobede s nami vsetkymi. Ale teraz som ju zacal davat na dlhsie do klietky a znasa to v pohodicke. Co sa pozornosti tyka tak od deti jej ma az az. Az niekedy od nich uteka hehe /dcera 6 a syn 3/ Neviem cim to je ale uz skusa povedat ahoj. Nie je to celkom zrozumitelne ale je tam pocutelny naznak ahoj. Na strome uz su aj hracky. Uz tam len na kmen chcem este pripevnit budku pre nu/neho.
Obrázek
Peter Bural (neregistrovaný) 15.01.2013, 11:12:27 xxx.xxx.233.140
No takze prisli nam vysledky testov. Vysledom na PDBF su v pporiadku a mozme aj vyberat nove meno lebo je to samcek
cervenkapeter (neregistrovaný) 06.05.2016, 12:45:16 xxx.xxx.157.2
Odpověď na příspěvek uživatele cone z 08.01.2013, 11:46:14

Vy poznate podle hlavy ci se jedna o samce nebo samici?


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.