Aktuálně: 5 562 inzerátů168 354 diskuzních příspěvků17 659 uživatelů

Rada pro výběr papouška

evik88
evik88 (2 příspěvků) 28.12.2012, 18:50:50 xxx.xxx.212.42
Dobrý den prosím chovatele aby mi poradili jakého papouška si pořídit? Měla jsem 20 let korelu a pak nadheráka kterého již také nemám teď zvažuji pořízení ručně dokrmeného papouška chci jej na mazlíka jen nevím jakého vybrat ale minimální velikost asi tak jak mníšek to je také moje první varianta nebo senegalec a jiní. popřípadě kdyby jste někdo měli ručně dokrmené mládě měla bych zájem děkuji za info
anonymní (neregistrovaný) 28.12.2012, 19:30:00 xxx.xxx.4.111
dobry den,mnisek je dobra volba dobre se uci,a pokud ho naucite mluvit vyrovnase zakovy a je dlouhoveky 40az45let.
anonymní (neregistrovaný) 28.12.2012, 19:53:55 xxx.xxx.4.111
www.amadina-gouldove.com na teto strance na odkas chovatele a zadate kraj kde sou uvedeni chovatele z vaseho kraje.
anonymní (neregistrovaný) 28.12.2012, 20:24:59 xxx.xxx.10.228
k tomu rucnimu dokrmeni u mniska to neni skoro nutne oproti jinym se snadno necha rozmazlyt ale musi byt mlady u starsiho byto mohlo byt tezsy.
Evik88 (neregistrovaný) 01.01.2013, 19:43:11 xxx.xxx.212.42
A co tak alexandr malý je vhodný jako domací mazlíček?? Nebo je mníšek vhodnější ??
anonymní (neregistrovaný) 01.01.2013, 20:05:09 xxx.xxx.251.134
určitě ručně dokrmený mníšek.
Lenka (neregistrovaný) 01.01.2013, 20:17:00 xxx.xxx.11.157
Volte mniska. Alexandr je dost hlucny a co se tyce ochoceni, je to mnohem jednodussi u mniska ;-) Porozhlednete se po chovatelich a pripadne si dopredu zamluvte prcka, jarnich mladat bude brzy dost, neni kam spechat a proc tlacit na pilu ;-)
Peťula (neregistrovaný) 03.01.2013, 11:44:29 xxx.xxx.38.103
Ještě skoukněte pyrury, jsou krásní a na mazlíčky prý velmi přítulní. Ale nechovám je, berte to jen jako tip.
Peťula (neregistrovaný) 03.01.2013, 11:46:30 xxx.xxx.38.103
a ještě senegalec je jako společník úžasný :-)
Obrázek
Michal (neregistrovaný) 03.01.2013, 12:33:39 xxx.xxx.4.166
Zkuste nějakou Pyruru, nemusí být ani ručně dokrmená a okamžitě k Vám přilne, rychle se učí, a je poměrně dobrým řečníkem, a například hnědohlavé se dají sehnat mám dojem do 1000 korun, někdy i méně!
anonymní (neregistrovaný) 03.01.2013, 16:12:01 xxx.xxx.251.134
Mám pyrury i mníška. Kdybych si měla vybrat, neváhám ani chvilku a volím mníška. Pyrury jsou hyperaktivní, někdy i trochu hysterky. krmení rozhazují všude možně a žádní řečníci to nejsou. Jestli v roce řeknou do deseti slov + nějaké zvuky, a to hlavně sameček. Mníšek nenadělá, hezky zřetelně mluví, pěkně baští nad miskou, je celkem klidný, i když je s ním také sranda.
kadukaj
kadukaj (429 příspěvků) 03.01.2013, 17:03:57 xxx.xxx.85.66
Dobrý den. Ano pyrury nejsou špatná volba, ale jak píšou výše.pyrury jsou výborní letci a let milují, je jich všude plno, histerky to by se jim dalo říct také a nepořádek kolem sebe to zas umí každý papoušek, někdo jej vedle sebe rozhazuje, jiný ho nabírá do drápů a záměrně vyhazuje takže to je těžko ujednotit, potom si prosím uvědomte, že to co dělá váš papoušek nemusí dělat jiný :-) ano pyrury nejsou nijací řečnící, to jim většinou rozumý majitelé, zato mníšek je srozumitelný, ale i ten má své stinné stránky.senegalec také není špatná volba, ale dokáže být sotisfikovaný na určitou osobu a jiné to umí dát sežrat, což ale také není podmínkou sama by jste si měla o těchto několika druzích přečíst po fórech na netu v knihovnách něco víc nejlepší poznat osobně a pak se rozhodovat poradit se dá cokoli, žádná zdejší rada není na škodu a jsou dobré, ale opakuji, každý jedinec je jedinečný a nemusí to být to samé co u jiných záleží kolik chcete také investovat a co od papouška "očekáváte" pyrury jsou hyperaktivní je jich všude plno a ručně dokrmené se můžou stát neoddělitelným společníkem a bude vás provázet kam se hnete - doslova mníšek, umí dobře mluvit je klidnější ale pokud se netrefíte může být dost hlučný senegalec je celkem ležérní, je schopen na vás vydržet jako ozdoba několik hodin, k létání moc není a je to takový časem nezatížený papoušek, například když tam dojdu po svých tak proč létat další volbou bych ale nezavrhoval ani alexandry ! ručně dokrmení se dají hlukově dobře zvládnout například jako amazónci amazónek také není špatná volba, ale již trochu dražší, ale na oplátku zase mohu říct, že tak jako ssenegalec se dokáže snad ze všech nejlépe vypořádat s případnou samotou (odchod do práce,školy atd.) popřípadě míně rozšířený papaoušek meyeri podobný se senegalcem, také se dá sehnat ručně dokrmený popřípadě aratingy s poctivě ručně dokrmeným to může být také dobrá volba
Evik88 (neregistrovaný) 04.01.2013, 19:06:45 xxx.xxx.212.42
Tak pročteno máme už spousta:-) zvažovali jsme žaka cenově je mi to poměrně jedno jde mi o to mít mazlíka máme 20 měsíční dítko a to je hotové do zvířatek měli jsme doma chvíli na hlídaní ochočeného papouška nádherného a malý se na něj upnul jinak máme doma i spoustu ostatních zvířatek králičky pejsky a agamy chci jen aby to byl vyborný mazlík rodiny
ludmila k. (neregistrovaný) 04.01.2013, 22:12:01 xxx.xxx.28.254
Zdravím, nejsem žádný zkušený chovatel ale před třemi měsíci jsem řešila podobný problém.. po tom co jsem si přečetla o papoušcích u mě vedl mníšek-ručně dokrmený. Mníšek nebyl k sehnání do 300km a nebo to byly inzeráty prapodivné. Alexandr malý se mi hrozně líbil, ale všichni odrazují kvůli jeho hlučnosti, nemluvnosti a když už tak ručně dokrmeného. Jelikož jsem tvor umíněný a všechno musím mít hned tak po dvou dnech shánění jsme si jeli pro alexandra malého modrou mutaci-z voliéry!! jelikož ručně dokrmený také nebyl dostupný. Mám ho doma třetí měsíc a popírá snad všechny pověry o alexandrech - přesto, že byl naprosto divoký teď je to už mazlík jak má být. Poslouchá, dává pusinky, sedí na ruce, rameni, mazlí se, nechá se hladit úplně všude a co víc už říká ahoj a svoje jméno. Zakřičí si tak 5 minut denně jinak si spokojeně brblá.. Jinými slovy, myslím, že s papoušky je to jako s lidmi..narazíte na individuum, a pokud máte trpělivost ochočit se dá téměř každý mladý papoušek! Přeji Vám šťastný výběr a hodně radosti s novým mazlíkem :)
anonymní (neregistrovaný) 15.01.2013, 20:28:04 xxx.xxx.224.86
Dobrý den. Nechci zakládat nové téma. Uvažuji o pořízení papouška. V minulosti jsem měl andulky a korelu. Rád bych něco na ochočení a především na mluvení. Papoušek by byl doma sám cca 5hod. Žaka jsem musel zavrhnout kvůli ceně. V užším výběru se nemohu rozhodnout mezi mníškem a senegalcem. Raději bych tolerantnějšího papouška, zkrátka aby bral celou rodinu a né aby se ho děti bály.
Lenka (neregistrovaný) 15.01.2013, 22:04:01 xxx.xxx.11.157
Senegalci si casto vyberou pouze jednoho v domacnosti, takovych 90% papousku ano. Jsou samozrejme i vyjimky... Nejsou to zase tak bajecni recnici, pokud chcete papouska ciste za timto duvodem. Nekteri senegalci se nauci papouskovat cele vety, vetsina jich zustane spise u samostatnych slov, jini se to nikdy nenauci, ale zato se nauci spoustu verohodnych zvuku. Senegalce mame, je docela dobre socializovany, ale nedovedu si predstavit, ze bych ho mela mit v blizkosti ditete. Umi docela slusne stipnout, navic nejsou nejtissi. Jsou dost dominantni, vidim to na vztahu papousek-pes. Papousek nema naprosto zadny pud sebezachovy at jde o jakkoliv velkeho psa, treba jen na navsteve. V kontaktu s ditetem papousek byl, ale nedokazu si predstavit, ze by to mel byt mj. mazlik i pro dite... at je to nas sebevetsi mazel. Tot muj nazor k senegalcum.
anonymní (neregistrovaný) 16.01.2013, 07:31:13 xxx.xxx.224.86
Děkuji za názor. Děti sice nejsou zase úplně malé, ale obávám se že když je papoušek štípne, ztratí k němu důvěru. Ještě počkám zda se někdo ozve s názorem na mníška.
anonymní (neregistrovaný) 16.01.2013, 08:01:10 xxx.xxx.21.128
Neregistrovaný 10.228 : to myslíte vážně, že se ručně dokrmená mláďata prodávají na burze.No to to dokrmování musí vypadat. O ručně dokrmené mládě musí být zájem a ne aby se někomu cpalo na burze. Tam se prodávají neprodejné přebytky.

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.