Aktuálně: 5 139 inzerátů172 201 diskuzních příspěvků17 713 uživatelů

Studené nohy-žako

Jana U. (neregistrovaný) 28.12.2012, 20:18:54 xxx.xxx.237.184
možná se vám bude zdát, že mám opravdu hloupý dotaz, ale měla bych jednoduchý dotaz: je normální, že má papoušek v klidovém stavu studené nožky? Je mi jasné, že nohy slouží mimo jiné pro termoregulaci tělesné teploty, takže se jeiich teplota mění. Jen mě zaujalo, že kdykoliv svého žaka beru z klece, má nožky studené, za chvíli se samozřejmě prolétne a je hodně aktivní, takže za 5 min. má nožky naopak pěkně teplé..Upřesňuji, že žije v domě, kde teplota je cca 19-22°C stabilně, ale dříve žil v panelákovém přetopeném bytě..Díky moc za odpověď :-)
anonymní (neregistrovaný) 29.12.2012, 16:15:41 xxx.xxx.14.249
Já mám v bytě žaka a mníška a někdy, když je beru z klece mají nožky též studené. Teplotu máme podobnou jako Vy. Mě by zase zajímalo kolik stupňů má být v místnosti když se koupou.
Tomáš (neregistrovaný) 03.01.2013, 14:24:19 xxx.xxx.178.178
Studené nožky má podle mě skoro každý žako v klidovém stavu i můj. Jak říkáte, po chvilce lítání venku jsou teplé, takže bych tomu nepřikládal žádnou váhu, protože je žako v pohodě a nejeví jakékoliv známky nemovi nebo nachlazení. S vodou na koupání vůbec nevím. Pokud dám vlažnou vodu, koupat se nechce. Dám studenou, že já bych do toho nevlez ani za zlaté prase a žako mi tam skotačí jako blázen 30min a 2krát dolívám vodu. Jen pozor na průvan pokud je žako mokrý. Průvan je špatný pro suchého ptáka, natož pro mokrého!
kadukaj
kadukaj (429 příspěvků) 03.01.2013, 17:50:19 xxx.xxx.85.66
papoušci mají důmyslný a výborný termoregulační systém který jim brání přehřátí a určitému stupni "chladu" takže je přirozené když můžou mít na Váš omak studenější nožky z toho nemusíte mít strach koupání, papoušek sám cítí co chce a když je vám třeba zima a on se koupe určitě vězte že mu to nevadí, pokud jej máte v teplotě kolem 20st. tak si s tím poradí :-) na průvan každopádně POZOR ať s koupelí nebo bez ní, či je teplo nabo akorát když bude ve vichřici stát na stromě, nic se mu nestane, ale když bude v průvanu je poněm

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.