Papoušek padá z bidélka

Dobrý den, potřebovala bych poradit s problémem našeho samce kakariki. Je již dost starý, podle nohou, ale kolik přesně, to nevíme, nemáme ho od malička. Cca tak 3 měsíce jsme si všimli, že v noci padá z bidla. Většinou je to tak 3x za noc. Na dno klece jsme mu dali podestýlku, aby nepadal na tvrdé. Po dopadu vždy chvíli sedí na zemi, pak vyšplhá zpátky na bidýlko a znovu usne. Žádná změna chování u něho nenastala. Stále je dost čilý, žere za 3 :-) Ve dne z bidla nepadá. Zkoušela jsem najít problém na netu, ale většinou když je někde toto téma otevřené, odpovědí tam moc není. K veterináři s ním nepůjdeme, nemáme v okolí žádného, který by se specializoval na ptáky. Zajímají mne zkušenosti od vás chovatelů. Věřím, že to není zas tak ojedinělý případ. Děkuji
Mona241 Mona241 81 příspěvků
Ahoj, sice vám neodpovím na vaši otázku, ale pro bezpečí papouška vám poradím odzkoušený fígl. Pod bidlo na kterím spí umístěte pás pevného pletiva nebo třeba mřížku z malé klece. Zamezíte tak padání. Papoušek jen při spánku přešlápne. Nebudete ho tak stresovat a omezíte možnost zranění. Přikládám foto se senegalkou. Má hendikep a jednou nožičkou se jí hůř drželo. Teď už spí několik měsíců bez problémů.
  • Obrázek
neregistrovaný Peťula neregistrovaný
Nám tohle začala kdysi dělat samice aymary a potvrdila se u ní epilepsie. Padala cca 2x za noc, pak jsme to začali sem tam vídávat i přes den. U ní to ale trvalo asi 3 měsíce a na jeden záchvat zemřela. Ale také se to u nás objevilo ze dne na den, papoušek byl vždy z pádu trošku zmatený, ale stále krotký, čilý, dobře papající... U nás to bylo tedy toto. Snad budou i další názory. Rost, který radí Petula, jsme taky udelali. Hodne to nasi samicce kdysi pomahalo.
neregistrovaný Lenka neregistrovaný
Děkuji za inspiraci s mřížkou. Již jsme mu jednu pod bidýlko dali a vypadá to, že mu to opravdu prospělo. Ve dne je více aktivní, hned ráno nás zdraví a poskakuje. Je vidět, že ho noční padání vyčerpávalo a nemohl se pořádně vyspat. Myslím si, že to epilepsie nebude. Opravdu se mu to děje jen když tvrdě spí. Je to už náš dědeček a možná má nějaké problémy se svěračem na nožičce. Kdesi na netu jsem četla, že snad momáhá vyšší přísun vápníku a magnézia.
Mona241 Mona241 81 příspěvků
Alebo mu už ochabuje nervový systém, môže to byť spôsobené vekom, alebo i chorobou. Prvé prejavy zlyhávania obličiek sa zvyčajne prejavujú kŕčami v dolných končatinách, /zdvíhanie nôh a následné kŕčovité zvieranie prstov/ s postupným čiastočným, alebo úplným kolapsom nervového systému.
neregistrovaný anonymní neregistrovaný
Papoušek žako mi občas spadne z bydilka na záda a uplně ztuhne a hrozne křičí a je v křeči ktera brzo odezní a pote hrozne kraka a má sračku poslední dobou se to opakuje, proto se ptám co mu asi je nebo co mu schazi je to žako děkují za odpověď a s pozdravem moch Ladislav l.moch@centrum.cz
neregistrovaný Ladislav Moch neregistrovaný
Položek na stránce: 10 20 50 100
Zobrazené záznamy 1 - 6 (celkem 6)

Přispět do diskuze
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Kolik je dva krát tři?
Fotografie:
  Přidat další fotografii »