Aktuálně: 5 088 inzerátů172 534 diskuzních příspěvků17 717 uživatelů

Moje nove ubikácie pre žaky

Matúš Dubec
Matúš Dubec (452 příspěvků) 15.06.2014, 12:30:15 xxx.xxx.112.26

Po dnešnej kontrole,ktorá sa mi podarila urobiť ked bola samička konečne vonku je výsledok 3 mládatká žakov :) Znáška činila tri vajcia takže 100% úspešnosť:pré hniezdo 4 vajcia -4 mladé,druhé 3 vajcia -3mladé.Tomu sa povie ozaj dobrý chovný  pár.Odchyťákom som pred včerom presvietil vajcia a všetky 3 vajcia sú plné.Uvidíme ako sa to bude vyvíjať dalej, zatial to je až suprové

cone (neregistrovaný) 15.06.2014, 19:52:49 xxx.xxx.160.35

skvělé Matúšku,gratuluji , jde ti to dobře ! Já žaky letos nemám, už jsem jim i odebral boudu, dnes druhé vejce u kubánců, no uvidím, zda přepárování pomohlo. No a čekám ještě letos na aztéky, krmí se, nějaké pokusy o páření jsou také, ale v boudách ještě nebyli - byla by to hrozná haluz je letos odchovat, ale možné je vše.

Matúš Dubec
Matúš Dubec (452 příspěvků) 24.06.2014, 22:37:56 xxx.xxx.112.26

Dnes sa mi podarilo skontrolovať mládatá žakov.Všetky 3 mládatka velmi pekne rastú a priberajú na váhe :) Ešte k tomu ma dnes pri krmení prerušil jemný piskot  a zistil som že to ide z búdky od odchyťákov.To znamená že prvý prcek by tam mal byť uvidíme čo ostatné dva vajíčka.Tomu sa povie príjemný chovatelský den :) 

Matúš Dubec
Matúš Dubec (452 příspěvků) 26.07.2014, 23:04:34 xxx.xxx.112.26

Jeden mesiac je zase za nami a situácia u žakov je nasledovná:odobraté 3 mladatká z druhého hniezdenia chovného páru sú už pekne velké,pomaly budú už celé operené.Už si cupkajú nejaký ten čas v boxovke.Rodičovský pár si užíva burlivé letné počasie vonku v kombinovanej voliere.Odchyťákom sa v druhom hniedze podarili tri mladatká z troch vajíčok takže super.Mladé su už v inkubátore a dokrmujú sa.

Matúš Dubec
Matúš Dubec (452 příspěvků) 26.07.2014, 23:12:36 xxx.xxx.112.26

Dostal som dobrú ponuku od kamaráta a tak som ju vzal. Kúpil som si od neho 2 páry žakov:1- pár bol ručne dokrmený,pekne kludné vtáky( 7 ročné)

          2-pár samička ručne dokrmená,samec odchov pod rodičmi(6 ročná                                 samička,samec 7ročný)

Doposial kým boli u neho neurobili nič, tak je to pre mna nová výzva či ich zlomím na svoju stranu a podarí sa odchov. Čas nám to ukáže :)

Ako sa darí ostatným chovatelom žakov?

mura (neregistrovaný) 29.07.2014, 12:28:26 xxx.xxx.62.209

ostatným chovatelom žakov se daří tak, že máme momentálně v budce 4 mimina. původně jich bylo 5, nejmenší to ale po dvou dnech vzdalo. tři jsou starší, čtvrté a páté se líhlo po několika denní pauze. rodiče jsou 8letí, oba ručně dokrmení, vloni hnízdili poprvé (jedno mládě). mám nerva :-)

Matúš Dubec
Matúš Dubec (452 příspěvků) 12.08.2014, 22:35:02 xxx.xxx.112.26

Zdravím chovateľov Žakov :)

Tak informujem znova o nasledovnej aktualite:jeden z posledných dvoch donesených párov sa po 2-týždnovej hniezdenj aktivite a intenzívnom párení odhodlal k znáške.Dnes ráno pri zapalovaní svetla v žakovni bol pár akurát vonku na zadnom bidle tak som skontroloval budku.A bolo to tak ako som si myslel kedže sa krotká Maňa už stratila natrvalo v budke.Dnes prvé vjíčko u tejto páry žakov :)

cone (neregistrovaný) 13.08.2014, 09:56:03 xxx.xxx.160.35
Odpověď na příspěvek uživatele Matúš Dubec z 12.08.2014, 22:35:02

Gratuluji Matúši, kolikpak těch párů žaků už vlastně máš?

Matúš Dubec
Matúš Dubec (452 příspěvků) 18.08.2014, 23:16:10 xxx.xxx.112.26

Ahoj Oldrichu: 8 párov mám teoreticky,z toho je šesť párov dospelých a 4 ks v rozpetí 0-4 roky mám v spoločnej voliere nech sa vyberú.Zo spomínaných 6 dospelých párov sú už tri chovné, 1 pár momentálne na vajciach a dva pekne harmonické páry ktoré zatial ale neurobili nič.Taká je momentálna situácia u mna :)

cone (neregistrovaný) 19.08.2014, 22:32:33 xxx.xxx.160.35

pěkně jsi našlápnul a rozjel chov !

Matúš Dubec
Matúš Dubec (452 příspěvků) 13.09.2014, 22:17:59 xxx.xxx.112.26
Odpověď na příspěvek uživatele cone z 19.08.2014, 22:32:33

Tak krotká Máňa mala znášku 4 vajec z čoho boli dva oplodnené. Prvé mláda sa vyliahlo 10.9. a druhé som včera vyklubal z vajíčka ja. Pri kontrole budky som zistil že mládatko sa nemôže preklobať lebo vajce už začalo tmavnúť a mladý strašne už pišťal.Tak som ho odrodil a dnes skontroloval tak mladý sa má k svetu a bol pekne nakrmený. Takže dvaja malý žačíci :)

exoty (neregistrovaný) 14.09.2014, 13:53:33 xxx.xxx.151.20
Odpověď na příspěvek uživatele Matúš Dubec z 13.09.2014, 22:17:59

tiez som tento rok takto  ,,odrodil,, mladeho patagonca a je z neho pekny kus

Matúš Dubec
Matúš Dubec (452 příspěvků) 12.10.2014, 21:35:34 xxx.xxx.112.26

Sezonu som si chcel nastaviť tak aby som mladé odchovával na jeseň a cez zimu nakoľko mám vtedy najviac času a môžem sa mladatkám dostatočne venovať.Budky som chovným vtákom dával na začiatku septembra a začal pestro krmiť a predlžovať svetelný režim. Včera to začalo 1. vajce u prvej páry žakov.

Prajem úspešnú africkú sezonu všetkým Chovateľom :)

Matúš Dubec
Matúš Dubec (452 příspěvků) 29.10.2014, 21:01:11 xxx.xxx.112.26

Situácia pokročila a je nasledovná:Pár žakov ktorý začal novu sezonu sedí na 5 vajciach čo je dosť zaujímavé a myslím že aj troška netradične takáto znáška,necháme sa prekvapit ako to dopadne.Pár je už chovný takže dúfam že len dobre :) . Druhý pár začal tiež už novú sezonu 24.10. zniesol prve vajce tak uvidíme ako sa sezona bude vyvíjať dalej.Sezona 2014 bola ozaj vynikajúca a hlavne prekvapivá,som zvedavý čo prinesie  ta momenty táto nová. Chovu zdar všetkým CHovatelom žakov :)

Matúš Dubec
Matúš Dubec (452 příspěvků) 03.12.2014, 22:24:35 xxx.xxx.112.26

Tomu sa povie oazaj dobrý vstup do novej sezony :) druhý chovný pár zniesol 3 vajíčka a v budke sa už tešia životu 3 mladatká. Takže ani sme sa nenazdali a už je prckov osem :) Tretí pár Miňo a Maňa sedia tiež na 5 vajciach. jedine štvrtý chovný pár čo sú odchyťáci si zatiaľ dávaju čas aj ked krásne hrabú a zdržujú sa v búde,ale myslím že ich čas sa už blíži tiež.A konečne sa u mna pohli lady aj dvom chovuschopným 7 ročným párom a moji prví žakuni Kakta s Kubíkom majú už pod sebou dve vajíčka a posledný par už ani nevychádza z budy a samica už má strašne velký zadok takže vajíčko už tak visí vo vzduchu :) Chovu zdar a úspešnu žakovskú sezonu prajem všetkým CHOVATEĽOM

Obrázek
zbirka1
zbirka1 (31 příspěvků) 05.12.2014, 08:29:39 xxx.xxx.250.205
Matúš Dubec:

Tomu sa povie oazaj dobrý vstup do novej sezony :) druhý chovný pár zniesol 3 vajíčka a v budke sa už tešia životu 3 mladatká. Takže ani sme sa nenazdali a už je prckov osem :) Tretí pár Miňo a Maňa sedia tiež na 5 vajciach. jedine štvrtý chovný pár čo sú odchyťáci si zatiaľ dávaju čas aj ked krásne hrabú a zdržujú sa v búde,ale myslím že ich čas sa už blíži tiež.A konečne sa u mna pohli lady aj dvom chovuschopným 7 ročným párom a moji prví žakuni Kakta s Kubíkom majú už pod sebou dve vajíčka a posledný par už ani nevychádza z budy a samica už má strašne velký zadok takže vajíčko už tak visí vo vzduchu :) Chovu zdar a úspešnu žakovskú sezonu prajem všetkým CHOVATEĽOM

  • Obrázek');" onmouseout="UnTip();">

Velká gratulacia,prajem nech sa podarí až na bidlo.👍

mech (neregistrovaný) 05.12.2014, 10:21:56 xxx.xxx.178.191
zbirka1: Matúš Dubec: Tomu sa povie oazaj dobrý vstup do novej sezony :) druhý chovný pár zniesol 3 vajíčka a v budke sa už tešia životu 3 mladatká. Takže ani sme sa nenazdali a už je prckov osem :) Tretí pár Miňo a Maňa sedia tiež na 5 vajciach. jedine štvrtý chovný pár čo sú odchyťáci si zatiaľ dávaju čas aj ked krásne hrabú a zdržujú sa v búde,ale myslím že ich čas sa už blíži tiež.A konečne sa u mna pohli lady aj dvom chovuschopným 7 ročným párom a moji prví žakuni Kakta s Kubíkom majú už pod sebou dve vajíčka a posledný par už ani nevychádza z budy a samica už má strašne velký zadok takže vajíčko už tak visí vo vzduchu :) Chovu zdar a úspešnu žakovskú sezonu prajem všetkým CHOVATEĽOM ');" onmouseout="UnTip();"> Velká gratulacia,prajem nech sa podarí až na bidlo.

Super taky gratuluji at se daři. Mohl byste prosím napsat složení krmení jak před chovnou sezonou tak v pruběhu chovné sezony.Moc díky za vaší odpověd.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.