Aktuálně: 5 564 inzerátů168 389 diskuzních příspěvků17 660 uživatelů

Kakariki čč.

Hann
Hann (250 příspěvků) 17.02.2008, 21:24:53 xxx.xxx.129.11
ano marku je tam foto kde je dobře videt suplik a jinak ty male dvirka maji 15na17cm takze myslim ze zas tak male nejsou . . jinak jj strejda je sikovnej
Milfis
Milfis (519 příspěvků) 17.02.2008, 21:41:35 xxx.xxx.88.30
Jj pak sem tak nějak prohlížel jak je to udělaný.. A nějak stěnu nějakou budeš mít odklopitelnou?? když tam budeš chtít dát jiný větve?? Nebo to budeš mít jen takhle na furt??
Hicks
Hicks (1578 příspěvků) 17.02.2008, 22:45:18 xxx.xxx.168.20
velice pěkná, ale pokud v těch pultech budeš mít i misku s vodou, tak to bude nepraktické. Šak to brzy poznáš. Kakarici všechnu vodu vycamrají ven.
Hicks
Hicks (1578 příspěvků) 18.02.2008, 07:29:24 xxx.xxx.183.35
Pro kakariki je to jedno. Ať bude miska s vodou zavěšená, nebo na zemi, tak vždy ji budou vylévat. Mě se nejvíce osvědčila hluboká keramická kulatá miska, taková co se dává králikům na vodu. Do té dám tak čtvrt vody a položím ji na zem do klecového boxu. Tímto částěčně eliminuji rozcákání vody. Je nutno si uvědomit, že kakarici jsou denně ve vodě. Vlezou si do misky a začnou se v ní natřásat. (jsou to vodníci). Dále je nutno si uvědomit, že kakarici se více phybují po zemi a tak veškeré krmivo co bude v miskách nejdříve nohou vyhrabou a rozhážou po kleci a pak jej teprve půjdou hledat. (jsou to slepice) Je legrační je pozorovat, když jim dám krmivo, tak v misce začnou hrabat a vše vyhazovat a pak teprve jdou jíst.

Proto nevidím misky zavěšené na kleci, jako dobrý nápad.
Luke112
Luke112 (822 příspěvků) 18.02.2008, 09:09:14 xxx.xxx.182.2
Ta klec je velice pěkná.S tím rozhazováním zrní.Někde jsem četl, že některé druhy austarlských papoušků jí raději ze země než z misky.Já dávám ptákům možnost si vybrat(kromě aymar, těm co spadne na dno klece už pro ně neexistuje).Dám zrní do misky.Položím do voliéry a pak trochu krmiva z misky hodím na dno voliéry.Andulky, korely a zpváci vždy jedí ze země a pak až na zemi nic není jdou do misky.
Hann
Hann (250 příspěvků) 18.02.2008, 14:09:20 xxx.xxx.3.38
Zdraim , no cely vrch bude oddelavaci kvuli higiene a take pro pripad vlozeni budky , jinak s tou vodou mam dobre zkusenosti z misky je nauceny jen pit a na čabrání ma bazem a ten bude nahrazen miskou s vodou na dne klece.

pro Öndru : ta miska je docela mala a on se do ni nijak pohodlne nevleze takze nema poterbu tam lozit na to ma jinou vetsi.
Milfis
Milfis (519 příspěvků) 18.02.2008, 14:39:31 xxx.xxx.88.30
Ondra: S tim žrádlem to už vim, někde sem četl.. Ale právě mě zajímá to pití abych ho nemusel měnit 10x deně protože ho znečistěj nebo vylejou... Já sem spíš měl na mysli jenom takový to malí pítko jak si do něj nacpou akorát zobáček nebo hlavu... Na koupání by měli jinou misku...
Hicks
Hicks (1578 příspěvků) 18.02.2008, 14:42:16 xxx.xxx.183.35
Pro Martina: Věř, že i do té malé misky se vejdou u mě mají i menší misky a v pohodě to vycákají. Někteří ptáci pokud je miska malá, tak namáčejí hlavu a pohybem nahoru vodu rozhazují na sebe.

Pro Marka: Pitko je jedna alternativa, ale stejně nesmí chybět ta miska na koupání, protože kakarici by bez koupele dlouho nevydrželi.
Milfis
Milfis (519 příspěvků) 18.02.2008, 14:44:44 xxx.xxx.88.30
Ondra: Jj já jen potřeboval vědět jestli z toho budou pít jestli se to dá taky použít... A na koupání to budou mít určo zvlášť větší misku, tak aby se tam vešli celí... ;)

Martin: Ty budeš mít celej vršek klece odjímatelnej..??
Hann
Hann (250 příspěvků) 18.02.2008, 15:45:09 xxx.xxx.3.38
pro Ondru: no uvidíme nejlepsí bude když si to vyskousim na vlastní kuži =) , kdyztak mu vrazim do pletiva jeho neoblibenou napajecku a na zemi bede mit ten bazen . Ale pevně věřím že to tak dělat nebude pac to nedela ani ted . smise me stve ze s tech leskych misek vyhazuje vse co mu tam dame aby videl svuj odraz na dne =( , snad se to vyresi az mu dam tu samici co mam u tebe obednananou =) . . jinak fajna klec ze ?? strejdovi se opravdu povedla jo a mezi misku s vodou a tou druhou musim dat nejakou prepazku aby pri hrabani nebo pri jidle si nedrobil do vody , to je nedoresene ale na to sem myslel uz pri nakresu ale nejak sem to nedoresil . .
Hicks
Hicks (1578 příspěvků) 18.02.2008, 16:29:37 xxx.xxx.183.35
Však uvidíš. Je to pěkná klec, ale chybama se člověk učí. Já když začínal s kakarikama, tak jsem jim udělal na dno klece rošt, aby nejedly krmivo ze země a bylo to fatální chyba. Chybama se člověk učí

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.