Aktuálně: 5 017 inzerátů173 571 diskuzních příspěvků17 744 uživatelů

slepice žerou vejce

Lida K. (neregistrovaný) 21.03.2013, 13:20:39 xxx.xxx.5.99
prosím kdo mi poradí,jsem již zoufalá.Mám pět ročních slepic a pět mladých kuřic,bohužel nějaká potvora se naučila vejce požírat a nevím jak tomu zabránit,chodím do kurníku každou chvilku aby jsem případné vejce zachránila ale bohužel,zobáky mají zastřižené dostatek krmiva i přísun vápníku taky a už nevím co a jak ....přeci je všechny nevmlátím na pekáč???sleduju je všechny a zobáky mají čisté..čistí si je o slámu tak jsem v pasti....poradí prosím někdo nějakou metodu???Dokonce jsem uvařila vejce a ještě horké dala do kurníku a sledovala která se na něj vrhne....no a zkoušeli všechny .....tak a co teď????děkuji za rady Lida
anonymní (neregistrovaný) 21.03.2013, 16:44:56 xxx.xxx.105.3
Lída K.: Poradím, ale jestli to pomůže, nevím: Kupte více porcelánových podkladků a nechte je stále ve hnízdech. Vchody do hnízd hodně zatemněte záclonkami z tmavé látky, např. ze starých jutových pytůi ( ve hnízdech musí být hodně šero). Dávejte dostatek TEPLÉ VODY teď v mrazech, napáječky NESMÍ BÝT ZAMRZlĚ !!! Teplota té vody by měla být asi jako je normální teplota ruky. Ony slepice, se domnívám, že se tím teplým čerstvě snešeným vajíčkem zahřívají, jako my lidé třeba teplou kávou. Asi dvakrát týdně slepicím uvařte v nesolené vodě a pak umelte na masovém strojku libové hovězí maso (bez šlach) a dejte jim to maso (asi dvě hrsti na jedno krmení) sežrat. Zkuste jim do míchanice přidávat "maggi" tj. vývar v kostce určený do polévek lidem. Kupte si 4 až 5 vykulovacích hnízd, kde je ve dnu otvor (jsou to takové "záchůdky"), kudy propadne čerstvě snešené vejce do prostoru pod hnízdem, odkud ho už slepice nedokáže najít ani rozklobat. Krmte "KOMPLETNÍ KRMNOU SMĚS PRO NOSNICE V DROBNOCHOVU !!!" Nebo alespoň musíte ke statkovým krmivům přidávat "Minerální a vitaminozní doplněk" přesně podle návodu ! "Zlomte vaz !" Ať se Vám podaří změnit nevhodné chování slepic.

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.