Aktuálně: 5 072 inzerátů173 345 diskuzních příspěvků17 739 uživatelů

Rada ohledne investic do chovu

david (neregistrovaný) 08.04.2013, 23:33:40 xxx.xxx.156.212
Dobry den, - chtelbych pozadat o pomoc: nabizi se mi investice do kureciho chovu. Z toho co mi muj potencial spolecnik rika je vse az moc ruzove. V podstate mi rika ze svych (napriklad) vlozenych 50.000 vratim az prilis rychle. Hlavni varianta kterou navrhuje je nakup nosnych slepic, vyckani nez zacnou nest vejce a nasledny prodej, z cisel ktere mi rika vychazi ze kdyz se slepice koupi mlada tak v podstate po tom co zacne snaset se vlozene prostredky vrati za max. mesic a vse dalsi uz jsou zisky. Dalsi varianta kterou nabizi je nakup mladych kuratek, nechat je vyrust do nosnoti a take prodat, znovu zivskovost je az moc velka. Jiz jsem se snazil precist co nejvice to jde, ale velmi by mi pomohli nazory zkusenych chovatelu. Co jsou nejvetsi problemy se kterymi se pri chovu/prodeji kurat/vajev potykate? Dokazali by jste priblizne rict ziskovost takoveho pocinani? Cena na mlade kure (neznam odborny nazev) je nekde u 30 kuron, kure pred nosnosti se da prodat za cca 250 kc? Spravna uvaha? Dale - pokud tedy uvazujeme stejnou cenu za mlade kure, a nasledne je pry cena na 1 vejce 1 czk v prumeru. Aktivnejsi plemena maji nosnost az 300 vajec rocne - opravdu to tak je? Velmi Vam dekuji za cas a pomoc. David.
anonymní (neregistrovaný) 09.04.2013, 21:31:53 xxx.xxx.64.242
tak bych měl jen radu pro vás i kamaráda investora..Nemáte,jaké nosné plemeno chcete,300vajec je za podmínek 21 st.teplota a vyvážené krmení a jeho nákup ,náklady na krmení vúči vaječné hmotě,300vajec se dosahuje jen ve výzkumných ústavech ošetřování,veterinární dohled,nesmí přijít žádná nemoc,ustájení,náročnost na výběh,světelný režim atd dalších milión věcí. co mě zatím jen napadlo u nosných slepic..o kuřatech a jejich výkrmu a prodeji se zmiňovat nebudu..O toto se pokoušelo hodně lidí s kalkulačkou v ruce a dolarových očích a skončilo hluboko v díře..moje rada zní VYSERTE SE NA TO!! Laik v té díře je dříve,než stačí investovat
anonymní (neregistrovaný) 09.04.2013, 22:32:42 xxx.xxx.105.3
Dobrý den Davide. Jste asi z ciziny, z města a z kanceláře. Slepice nosnice nejsou stroje a určitě NELZE PŘEDEM JEJICH ZISKOVOST POČÍTAT NA KALKULAČCE pouze z hlediska ekonomického !!! Dám Vám tři rady: 1) Začněte od praktického chovu. Prakticky si zkuste chov nosnic na 10 kusech jeden rok. Koupit můžete buď 10 kuřic, nebo 10 slepic "vynešených" z velkochovu. Až budete umět nosnice chovat, teprve pak se můžete pokusit začít počítat, "co Vám to vynese". 2) Poraďte se o základu chovu s nějakou českou babičkou nebo dědou, kteří celý život chovali slepice. 3) MUSÍTE SI koupit POZEMEK, koupit CHOVNÉ ZAŘÍZENÍ, přípojky na elektřinu, na vodu a dopravu! Musíte koupit krmivo, dopravní prostředky, skladové prostředky, musíte umět drůbež porazit, oškubat, vyvrhnout a dočasně uskladnit v chladírenském boxu nebo v mrazáku! Musíte si nasmlouvat dodavatele a odběratele na drůbež, na krmivo, na vodu, na elektřinu aj.! Musíte vše připravit tak, aby to vyhovovalo zákonům a předpisům. Musíte mít kvalifikované a 100% spolehlivé zaměstnance !!! U slepic není možné např. bez náhrady si vzít nekterý den volno! Není možné nedodržovat přísně stanovené veterinární předpisy! Zkrátka: V chovu drůbeže jste LAIK, a zde na těchto webových stránkách Vás nikdo nenaučí všechno to, co se studenti zemědělské univezity musí učit pět let.
anonymní (neregistrovaný) 10.04.2013, 10:34:53 xxx.xxx.105.3
Dodatek: Zásadním předpokladem úspěchu ekonomického je úspěch chovatelský, to znamená, že nosnice musí přežít v dokonalé zdravotní kondici tj. NESMÍ ŽIVOŘIT bez snášky !!! a NESMÍ UHYNOUT !!!.
jirka (neregistrovaný) 27.05.2015, 18:51:46 xxx.xxx.155.56
Podle ceho poznam jestli slepice nosi vajicka,rika SE ze hrebinek Musi byt cerveny a ne vybledli.zrna maji dost co beste pridat mohu i zbytky jidla SE srotem?diky za odpoved
J.M. (neregistrovaný) 27.05.2015, 20:22:08 xxx.xxx.168.107
Odpověď na příspěvek uživatele jirka z 27.05.2015, 18:51:46

Pro Jirka:

Váš dotaz je poněkud nejasný. Přesto se pokusím Vám odpovědět:

  1. Abyste přesně poznal, která nosnice snesla utčitý den vejce, musíte mít tzv. "kontrolní hnízda". Tato hnízda mají padací dvířka, která za nosnicí spadnou, když vleze do hnízda, aby snesla vejce. Každá z nosnic musí být označena buď různobarevnými spirálovými kroužky, nebo hliníkovými kroužky s různými čísly. Pak si můžete vést v sešitu záznam, kdy a která nosnice určitý den snesla vejce.
  2. Jasně červený hřebínek nosnice znamená, že je zdravá.
  3. Krmte své nosnice "Kompletní krmnou směsí pro nosnice v drobnochovu". Koupíte ji ve ZVERIMEXU.

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.