Mníšek šedý - Problém s ...

Dobrý den, Mám doma 10 měsíčního Mníška Šedého. Protože byl ručně dokrmený tak již od mala byl na člověka, tedy i na ruce zvyklí a neměl žádný problém s tím si sednout na prst a nechat se hladit, pusinkovat, atd. Až do nedávné doby, kdy začal být velice agresivní a útočný! Ze začátku jsem si říkal že prostě nemusí mít svůj den, tak jsem ho pokaždé co mě kousnul nechal být. Stejně to pokračovalo zhuba týden. Pak jsem si řekl dost, že mu ukážu kdo je tady pánem. Pokaždé když mě kousnul jsem ho lehoulince cvrknul přes zobák a řekl důrazně TYTYTY ! ale bez úspěchů. Až jednoho dne co mě kousnul o dost silněji než obvykle jsem to přehnal ze silou a cvrknul o dost více až 10 sekund nehybně stál na místě a mrkal nepravidelně. Málem jsem se zhroutil, bál jsem se že jsem mu něco udělal. Ale naštěstí se mu nic nestalo. Od té doby co mě kousne ho cvrknu velmi jemně a důrazným tónem napomenu, ale bez sebemenších úspěchů. Útočí neustále, jen když mám něco dobrého k jídlu tak se nají, odpočívá, nechá se hladit a poté, co si odpočine to jde zase odzačátku. Prosím vás o radu. Jsem vážně zoufalý a bez jakéhokoliv nápadu jak vyřešit tuto situaci. S pozdravem Tomáš F.
Tomy Tomy 10 příspěvků
to cvrnkání je špatně. může se stát že začne na ruku útočit i bez zjevného důvodu. vyzkoušel bych, pokud má svůj strom nebo nějaké místo tak když vás klovne tak jej tam posaďte a otočte se od něj a přestaňte si ho všímat.
neregistrovaný anonymní neregistrovaný
Na papouška přišla puberta , vydrzte a skuste se podívat na internet a do fór na tuto problematiku ... držím palce
neregistrovaný Michal neregistrovaný
mozno mu chyba niekto do paru
neregistrovaný K neregistrovaný
Dobrý den, mám problémy s Mníškem. Cca poslední 4 měsíce našemu Mníškovi (starý je 4 roky) začal přerůstat zobák a začíná se divně zbarvovat. Vždy každých 14 dní mu zobák obrousíme, ale hodně rychle se mu velikost vrací zpět. Jinak je papoušek čilý a aktivní a nemá žádné jiné problémy. Jen když mu zobák přeroste, tak se mu hůře přijímá potrava. Děkuji velice za odpověď.
  • Obrázek
neregistrovaný Vlastimil Chroustovský neregistrovaný
Ten zobák je celkově v nepořádku, nejen, že přerůstá. Je třeba určitě k veterináři.
neregistrovaný anonymní neregistrovaný
Ještš k tomu cvrnkání. Dobře to moc není. Dá se to praktikovat u ptáků, kteří jsou v páru, Ale pokud Vás papoušek bere jako partnera, a bere, když nemá protějšek, tak potom to cvrnkání je špatně. Ten mů, kdybyc ho "cvrnkla", tak je z toho vystreslej. Stačí, když vzdyčím prst a už je z toho špatný, a už si to žehlí tak, že podává pacičku. Nedokážu si představit, kdybych ho klepla přes zobák...Je třeba se k tomu postavit jinak, spíš více chválit, když je hodný a nevšímat si ho, když zlobí - kouše.
neregistrovaný anonymní neregistrovaný
Jak jsem již tady psala,mám mníška 3 roky, zabírá u nás slůvko "jemně" velká pochvala, pohlazení po zádech. Při silnějším kousnutí slvůvko "NE...Dareba". Pozná, že se na něj zlobím, všechna slůvka umí zopakovat, proto když křičí a já jdu ke kleci, dopředu hlásí "nekřič". Chce to nebát se a dát najevo kdo je pán, hodně chválit :) jinak mníšek je skvěllý mazel, jsem ráda, že ho mám :)
Ruby Ruby 15 příspěvků
Mám mníška 19 let. Za tu dobu se maximálně naučil, kde nemá vykonávat potřebu. Na tohle klování se připravte každý rok. My máme samičku. Vždy od května do června má své dny, kdy je nevrlej, kouše a nadává. Tím nám ale dává najevo, že se blíží opět doba, kdy dochází k páření. Občas nám v červnu naklade vajíčka, vždy po jednom obden. Ale vypadá to, že poslední roky už na to kašle, což jsme rádi, vysilovalo ho to. Pokud je to tímto, tak s tím nic nenaděláte. Pokud to přetrvává dál, tak je to problém.
neregistrovaný Monika neregistrovaný
DOBRY DEN MAM MNISKA SEDEHO A PRED 3MESICI MEL CERVIKY A MALEM UMREL VUBEC NECHAPU KDE TO MOHL CHYTIT ALE UZ JE V PORADKU.SPIS MAM JINY PROBLEM VETERINARKA MI RIKALA ZE JE HUBENY A ZE MU ZRNI NESTACI AT MU DAVAM GRANULE.TAK JSEM KOUPILA GRANULE A ANI SI JICH NEVSIMNE VYHAZE JE Z KRMITKA A NOSI SI TAM ZRNI.AT MU DAM OVOCE ZELENINU COKOLIV NIC HO NEZAJIMA JEN ZRNI.PROSIM O RADU .DEKUJI BARA
neregistrovaný b.pisanova@seznam.cz neregistrovaný
Položek na stránce: 10 20 50 100
Zobrazené záznamy 1 - 10 (celkem 10)

Přispět do diskuze
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Kolik je dva krát tři?
Fotografie:
  Přidat další fotografii »