Aktuálně: 5 194 inzerátů171 485 diskuzních příspěvků17 701 uživatelů

Odolni hmyzozravi

anonymní (neregistrovaný) 29.05.2013, 16:04:10 xxx.xxx.3.4
Dobry den, chtel bych se Vas zeptat, ktere druhy hmyzozravych mohou byt celorocne venku v prostorne voliere se suchym zaletem. Vim, ze nekteri chovatele maji venku timalie cinske, pak samozrejme nejake evropske ptactvo. Muzete mi prosim poradit nejake dalsi neevropske druhy? Dekuji! Zdenek
raduz
raduz (128 příspěvků) 30.05.2013, 06:16:55 xxx.xxx.92.194
Dobrý den, kromě zmiňovaných timálií,se celoročně dají venku chovat také krasky rudozobé,špačci rudokřídlý a některé druhy sojkovců.
anonymní (neregistrovaný) 30.05.2013, 12:20:51 xxx.xxx.3.4
Dekuji za odpoved, muzete mi sdelit, ktere druhy sojkovcu (bezne k dostani) lze chovat celorocne venku? Dekuji! Zdenek
anonymní (neregistrovaný) 30.05.2013, 12:45:10 xxx.xxx.3.4
Jine druhy timalii, ci nejake druhy bulbulu se nedaji chovat celorocne venku? Zdenek
raduz
raduz (128 příspěvků) 31.05.2013, 09:06:58 xxx.xxx.92.194
Dobrý den,v Nové exotě je popsaný odchov a chov sojkovců nádherných a šupinkových u p.Palkoviče tam by jste mohl získat více informací osobně sojkovce nechovám,jinak běžně k dostání) co se sojkovců týká není v ČR prakticky nic ani v zahraničí to není o nic lepší sehnat ptáky z přirozeného odchovu je pak velký problém a cena za sojkovce je také poměrně vysoká,z jiných druhů timálií jsou např.timálky stříbrouché v minulosti běžní ptáci,které chovatelé bažantů dávali do voliér pro zpestření v současné době ptáci takřa nesehnatelní a v cenové relaci přes 1200eur.Takže levnější varianta jsou druhy výše uvedené,pak je ještě možnost pořídit si straky modré ty naši zimu také snáší bez větších problémů.Ať se daří v dobrém výběru.
novak vladimir
novak vladimir (35 příspěvků) 31.05.2013, 20:36:43 xxx.xxx.219.8
Dobrý večer, Radku, nevím, jaké má tazatel zkušenosti s chovem "naší" zájmové skupiny ptáků, ale dle mého úsudku se ptal , jaké druhy mohou být společně (!) celoročně chovány ve velké voliéře, a přitom preferoval timálie - tento fakt ti zřejmě unikl ( já jsem si to vyvodil z jeho dalšího příspěvku). Pro tazatele tedy upřesňuji tvou odpověď : v žádném případě nekombinovat timálie s kraskami, strakami, špačky rudokřídlými nebo posledně zmiňovanými sojkovci. To by to dopadlo....... S pozdravem Novák - Chlum u Třeboně
bouda
bouda (77 příspěvků) 31.05.2013, 22:35:18 xxx.xxx.128.30
Zdravím všechny kolegy. Dle mého názoru by tedy tazatel mohl timálie čínské klidně skombinovat například s drozdy východními (Turdus hortulorum) Tento druh chovatelé venku celeročně drží, a "spolubydlícím" nebude ničit snůšky ani patrně nijak obtěžovat (mám zkušenosti s kombinovavým chovem drozdů černoprsých (Turdus dissimilis). S pozdravem Bura Adam
anonymní (neregistrovaný) 01.06.2013, 10:20:00 xxx.xxx.2.79
Dobry den, dekuji vsem za odpovedi Jiste to neni tak, ze vsechn yptaky dam dohromady a uvidim, co to udela. chci znat Vase zkusenosti a podle toho se take zaridim. Pokud byste rekli, ze nektere druhy jdou spolecne chovat celorocne venku, tak to proste udelam. Pohled na pestrejsi volieru je proste hezci.;) ale pokud pisete, ze to neni dobry napad, tak holt udelam spise mensi voliery.Timto prispevkem jsem presne dosahl toho, co jsem chtel. Snad jen musi existovat vice druhy odolnych hmyzozravych, ktere by sly chovat celorocne venku. Jeste budu patrat. hezky vikend! Zdenek
novak vladimir
novak vladimir (35 příspěvků) 01.06.2013, 11:06:45 xxx.xxx.219.8
Dobrý den, jasně, že existuje více druhů hmyzožravých, které lze chovat celoročně venku - ve valné většině by se ale jednalo o ptáky eurofauny, ale to už je jiná kapitola (povolení k chovu, evidence atd.). S pozdravem Novák - Chlum u Třeboně

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.