papoušek senegalský

Neni to nutné :) Já se ptam ve smyslu,když mu budou 3 roky,jestli je nějaká šance. Zvuky napodobuje,ale přijdemi,že ho předchozí majitelé neučili nic víc,než jeden zvuk :( Uvidíme,dyť má ještě celej život před sebou a já ho mam měsíc,tak uvidíme,co bude třeba za rok. Taky sem tam pípá a zní to jako by chtěl říct ,,ahoj,,.
neregistrovaný sendy23 neregistrovaný

vim že to do teto diskuse nepatří ale chtěla bych se zeptat po 6ti letech chovu papoušku senegalskych nam tento rok poprve nasedli ale posnesení prvního vajíčka samička nevíme proč vypada jakoby ochrnula normalně žere nemate někdo podobnou zkušenost 

neregistrovaný vera neregistrovaný

Dobrý den.

To v jaké je samice zdravotní kondici, se projeví při snášení vajec. Tvorba vajíček a zejména skořápek, je pro každou snášející samici obrovská zátěž. Vemte si jen základní počty, ve smyslu: kolik mg - dohromady gramů (celá snůška) musí samice vydat ze svého organismu na tvorbu vajíček. Papoušek není slepice. která vám za sezobání libovolného množství sežere nesčetně skořápek.

Další věc je pak celkový stav samice, její vyspělost a její stavba těla (jako u lidí, máte silnější a slabší "ženy") a to jak se snůškou popasuje.

Další faktory může být prostředí, teplota apod.

Měl jsem případ u arating slunečních, kdy samice byla při první snůšce natolik vyčerpaná, že musela jít do zvláštní "vyhřívané klece", ručně jsem ji dokrmoval a přidával preparáty hlavně na vápníkové bázi a na posílení organismu.

Přitom před snůškou bych řekl, že byla 100% v pořádku a vše bylo jak má. Po této skutečnosti jsem je od samce rozdělil na cca 4 měsíce a vše pak šlo dobře.

Při další snůšce šlo pozorovat (hlídal jsem ji), že je slabší, ale do 24 hodin, to bylo v pohodě a nakonec měla 4 vajíčka, ale ta první snůška dala zabrat.

 

kadukaj kadukaj 429 příspěvků
Položek na stránce: 10 20 50 100
Zobrazené záznamy 21 - 23 (celkem 23)

Přispět do diskuze
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Fotografie:
  Přidat další fotografii »