Aktuálně: 5 093 inzerátů172 541 diskuzních příspěvků17 717 uživatelů

papoušek senegalský

sendy23 (neregistrovaný) 18.11.2013, 17:11:28 xxx.xxx.225.24
Neni to nutné :) Já se ptam ve smyslu,když mu budou 3 roky,jestli je nějaká šance. Zvuky napodobuje,ale přijdemi,že ho předchozí majitelé neučili nic víc,než jeden zvuk :( Uvidíme,dyť má ještě celej život před sebou a já ho mam měsíc,tak uvidíme,co bude třeba za rok. Taky sem tam pípá a zní to jako by chtěl říct ,,ahoj,,.
vera (neregistrovaný) 19.03.2018, 17:10:51 xxx.xxx.69.177

vim že to do teto diskuse nepatří ale chtěla bych se zeptat po 6ti letech chovu papoušku senegalskych nam tento rok poprve nasedli ale posnesení prvního vajíčka samička nevíme proč vypada jakoby ochrnula normalně žere nemate někdo podobnou zkušenost 

kadukaj
kadukaj (429 příspěvků) 19.03.2018, 21:46:25 xxx.xxx.189.186

Dobrý den.

To v jaké je samice zdravotní kondici, se projeví při snášení vajec. Tvorba vajíček a zejména skořápek, je pro každou snášející samici obrovská zátěž. Vemte si jen základní počty, ve smyslu: kolik mg - dohromady gramů (celá snůška) musí samice vydat ze svého organismu na tvorbu vajíček. Papoušek není slepice. která vám za sezobání libovolného množství sežere nesčetně skořápek.

Další věc je pak celkový stav samice, její vyspělost a její stavba těla (jako u lidí, máte silnější a slabší "ženy") a to jak se snůškou popasuje.

Další faktory může být prostředí, teplota apod.

Měl jsem případ u arating slunečních, kdy samice byla při první snůšce natolik vyčerpaná, že musela jít do zvláštní "vyhřívané klece", ručně jsem ji dokrmoval a přidával preparáty hlavně na vápníkové bázi a na posílení organismu.

Přitom před snůškou bych řekl, že byla 100% v pořádku a vše bylo jak má. Po této skutečnosti jsem je od samce rozdělil na cca 4 měsíce a vše pak šlo dobře.

Při další snůšce šlo pozorovat (hlídal jsem ji), že je slabší, ale do 24 hodin, to bylo v pohodě a nakonec měla 4 vajíčka, ale ta první snůška dala zabrat.

 


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.