nemocná korela, prosím poraďte

Dobrý den, přibližně před půl rokem jsme koupili mladou korelu - samečka. Poslední dobou se ale chová nějak divně. Je schopný sedět u misky se zrním třeba 2 nebo tři hodiny a pořád jíst. Moc bych řekla že nepřibírá, vyhublý není, ale po tom co toho sní by měl být podle mého názoru 2x takový. Takhle to s ním je už asi měsíc. Stále je načepejřený, a dnes jsem ho našla jak sedí v rohu klece a třese se. Máme u něj ještě samičku, ale ta je zdravá, nic jí nechybí. Prosím, nevíte někdo co by mu mohlo být?
neregistrovaný Tereza Ö neregistrovaný
Poradit již nepotřebujeme... Před chvílí nám korelka zemřela :(
neregistrovaný Tereza Ö neregistrovaný
To je mi líto, ale pro vaši orientaci zkontrolujte ještě trus po uhynulé korele - nenachází se v něm nestrávená semena? Preventivně ale vše kde byla vydesinfikujte a sledujte bedlivě i chování samičky, může být jiné - zůstavá bez partnera, ale sledujte možné příznaky, pokud by se objevily běžte k vet. lékaři.
neregistrovaný cone neregistrovaný
předpokládám pravděpodobnost začervení, popřípadě trávicí problém, jak píše cone viz výše, vše perfektně dezinfikovat a ani nyní by nebylo možná od věci nechat udělat rozbor trusu než čekat, až se bude něco dít
kadukaj kadukaj 429 příspěvků
Odpověď na příspěvek uživatele Tereza Ö z 08.11.2013, 09:46:21

to je mi moc líto

neregistrovaný Anonymní neregistrovaný
Položek na stránce: 10 20 50 100
Zobrazené záznamy 1 - 5 (celkem 5)

Přispět do diskuze
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Fotografie:
  Přidat další fotografii »