Aktuálně: 5 562 inzerátů168 354 diskuzních příspěvků17 659 uživatelů

Řeč těla amazoňana

Katka Sy. (neregistrovaný) 14.11.2013, 22:00:53 xxx.xxx.254.26
Máme doma 5 měsíců starého amazoňana oranžovokřídlého (je u nás 6 týdnů) a já si nejsem jistá jak číst některé jeho signály. Měla bych dva dotazy: Co může znamenat jeho mručení/chrochtání, když mu nabízím z ruky pamlsek. Dočetla jsem se, že to dělá když má strach, ale u mě to dělá jen v případě top mlsky - slunečnice, když si mi ji bere z ruky. U jiného jídla nabízeného z ruky to nedělá. a druhý dotaz: Dnes seděl v kleci na bidle a vydal zvláštní krátký zvuk a když jsem se otočila, abych se podívala co dělá, tak seděl trochu přikrčený s trochu odtaženými křídly od těla a peří měl trochu načepýřené. Když viděl že na něj koukám trochu se v tomto postoji postavil a zase klesl a toto zopakoval ještě asi dvakrát. Myslela jsem, že je to výhružný postoj vůči mě, ale očima neblikal a ocas roztažený nebyl. Určitě mi něco dával najevo, ale nevím, co tím myslel. Snažím se mu porozumět, ale je to těžké, protože se ještě pořádně neznáme.
kadukaj
kadukaj (429 příspěvků) 15.11.2013, 07:28:15 xxx.xxx.29.47
Dobrý den nezlobte se na mě, ale tady mi připadá, že se někdo až moc začetl v knížkách,nabifloval a nyní získané informace se snaží za každou cenu převézt na praxi :-) spoustů věcí co a jak , proč papoušek dělá, získáte praxí. je super že se snažíte co se dočtete zjistíte převézt do praxe, ale uvědomte si trošku, že tyto knížky či články které přečtete někde na síti nejsou manuálem k ovládání papouška jako třeba automobilu nebo televize :-) nechte tomu přírodní vývoj a držte u něj společnost, neberte každé jeho chování jako diagnózu podle příznaků mějte na paměti co papoušek to originál, a hlavně vše chce svůj čas ! přeji mnoho úspěchů v chovu
Katka S. (neregistrovaný) 15.11.2013, 17:53:13 xxx.xxx.254.26
Dobrý den, děkuji za pravdivou diagnózu :-) Od doby co Rikiho máme studuji různá fóra načítám knihy atd. Hlavní je, aby byl zdravý a spokojený :-) Vám také přeji mnoho úspěchů a zdravé ptáčky.
Orina (neregistrovaný) 16.11.2013, 09:40:25 xxx.xxx.35.83
Kdo chce vlastnit papouška nebo jakékoliv jiné zvíře musí mít ještě navíc dar pro šestý smysl, aby pochopil co živý tvor potřebuje. Jestliže tento dar mít nebudete, tak vám nepomůže ani 10 knížek. Je spousta lidí co vlastní papoušky, ale je málo těch co proniknou lidským šestým smyslem do jejich života. Bez šestého smyslu budete pouhým pozorovatelem se smyslem pro povinnost dát ptákovi denní dávku krmení a vody.
Obrázek
anonymní (neregistrovaný) 16.11.2013, 21:32:04 xxx.xxx.254.26
Orino, děkuji za krásný obrázek. Bude to trvat, ale časem se naučím v Rikim číst - než Čendík umřel, tak jsem věděla, kdy je v družné náladě a kdy ne. Jen se snažím překonat toto období neznalosti. Například už vím, kdy má náladu na koupání to vydá takový skřek, začne předvádět dešťový tanec a už běžím pro cákaldo :-)
Eva (neregistrovaný) 21.11.2013, 22:56:27 xxx.xxx.1.158
Zdravím Katko, můj amazoňan tohle (první dotaz) dělal dříve, než si pořádně zvykl na moji přítomnost a hlavně pohybování se v "jeho" území, to je v blízkosti klece. A bylo to také jen u něčeho. Teď už to nedělá. To druhé můj amazoňan občas dělá na červený smeták, který mám opřený u klece. Když ho vezmu do ruky, tak se teprve načepýří, roztáhne ocas, zvedne křídla a začne mu vyhrožovat. Když ho dám k němu, tak ho začne okusovat. Možná máte v místnosti něco nového, co se mu nelíbí. Ale může to také dělat jen tak, pro zábavu. Můj amazoňan pro změnu kroutí zakloněnou hlavou tak, že s ní jakoby píše nad zády ležatou osmičku. Taky nevím proč to dělá, ale asi ho to baví. Ale je to legrační.
anonymní (neregistrovaný) 22.11.2013, 04:42:31 xxx.xxx.70.146
Ten váš amazoňan vás berie ako partnerku a chce vás kŕmiť. Tými krúživými pohybmi, si posúva natrávenú potravu z volátka do zobáka.
dalo (neregistrovaný) 22.11.2013, 09:03:55 xxx.xxx.7.84
Odpověděl bych na druhý dotaz. Myslím si, že se jedná o nějaký druh prosby. Malí papoušci tak žadoní o potravu rodiče. Tento postoj dělá můj pyrurák, vždy když chce z klece nebo něco dobrého smlsnout.
anonymní (neregistrovaný) 22.11.2013, 16:31:28 xxx.xxx.254.26
Ten "výhružný" postoj dělá i na hračky v kleci, když se zabere do hry a hračka ho nějak urazí :-) Měli jsme strach mu dávat nové hračky do klece, všude se psalo, že se jich můžou bát, ale asi máme nějakého otrlého amazoňana, protože se do nich hned pustí a řádí a okusuje je. Tento víkend ho chceme poprvé pustit z klece ven. Tak uvidíme. Evo, po jaké době se s Vámi začal ten Váš amazoňan mazlit? Riki zatím nechce ani sednout na ruku, hádám, že si stále pamatuje odchyt od rodičů a když jel k nám domů. No lámat přes koleno to nebudeme a ono se to časem poddá.
anonymní (neregistrovaný) 22.11.2013, 16:31:29 xxx.xxx.254.26
Ten "výhružný" postoj dělá i na hračky v kleci, když se zabere do hry a hračka ho nějak urazí :-) Měli jsme strach mu dávat nové hračky do klece, všude se psalo, že se jich můžou bát, ale asi máme nějakého otrlého amazoňana, protože se do nich hned pustí a řádí a okusuje je. Tento víkend ho chceme poprvé pustit z klece ven. Tak uvidíme. Evo, po jaké době se s Vámi začal ten Váš amazoňan mazlit? Riki zatím nechce ani sednout na ruku, hádám, že si stále pamatuje odchyt od rodičů a když jel k nám domů. No lámat přes koleno to nebudeme a ono se to časem poddá.
Eva (neregistrovaný) 22.11.2013, 19:20:16 xxx.xxx.1.158
Ještě se nemazlí, jen miluje drbání za hlavičkou, je to mládě, je mu mu pár měsíců. Kdy se papoušek začíná mazlit, to je velice individuální a hodně záleží na tom kolik času se mu můžete věnovat, ale hlavně na povaze papouška. Jeden z papoušků se mazlí hned, druhý po pár měsících a jinému to zase trvá i pár let. Některý se nemazlí vůbec. Opravdu velice záleží na povaze papouška, jestli je bázlivý nebo nemá rád doteky vůbec, je to opravdu různé. Ale myslím, že amazoňan to zase vynahradí svým breptáním, našemu to tedy jde výborně. Nejvíc má snahy mluvit dopoledne tak kolem desáté a pak k večeru, kolem šesté, sedmé hodiny. Hračky mu měním pravidelně, vždy po pár dnech o ty co má v kleci ztratí zájem, tak je pověsím na jeho strom a dám mu nové. Po pár dnech ty na stromě nějak upravím a zase mu je dám do klece. Když vidím, že se něčeho bojí, nechám to pár dní ležet blízko klece tak, aby na to viděl. Pak se toho papoušek přestane bát. Hlavně se ho po puštění nesnažte honit, abyste ho dostali zpátky. Lepší je ho nalákat nebo na nějaké větvičce zkusit přenýst pomocí pamlsku ve druhé ruce. Lámat přes koleno určitě ne, pokud se vás nebude bát, zlomí se to jednoho dne samo a pak už to půjde rychle.
Katka S. (neregistrovaný) 22.11.2013, 22:27:23 xxx.xxx.254.26
Já s ním "cvičím" s clickrem a vodící tyčkou. Naučila jsem ho, že ji následuje, tak doufám, že to půjde díky její pomoci (i když je možné že se na všechno cvičení vy... a půjde až se mu bude chtít). No burák to snad jistí :-) Ty dostává opravdu velmi zřídka. Katka

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.