Aktuálně: 5 599 inzerátů168 336 diskuzních příspěvků17 659 uživatelů

Želva nádherná

anonymní (neregistrovaný) 16.12.2013, 16:55:33 xxx.xxx.105.6
Dobrý den, neznáte někdo nějakého chovatele želv nádherných ? Nejlépe z Moravskoslezského kraje , ale klidně i od jinud. Ať hledám na internetu jak hledám , pořád nemůžu nic najít. Předem děkuji za odpověď.
Bekrice
Bekrice (1 příspěvků) 18.02.2014, 15:26:49 xxx:xxx.1432:

Dobrý de npotřebovala bych poradit mám pulroční želvu nadhernou jde o akvarko má ho dost velké ma v něm filtr topítko a vše co je potřeba kamínky a všecho jsem vyvařila vyčistila napustila vodu nechala jsem ji odtat a čim dál častěji se mi stává že voda je druhý den kalná a zapáchá nevíte čim to muže být vše čistim tak4 krat do měsíce děkuji za jakou koliv odpověd

salamounek
salamounek (161 příspěvků) 11.03.2014, 23:19:08 xxx.xxx.186.89
Odpověď na příspěvek uživatele Bekrice z 18.02.2014, 15:26:49

Dobrý den,

nevím jestli jste to již nevyřešila, ale vypadá to, že si ničíte samočistící bakterie. Pokud každý týden "vše" vyvaříte, tak to je špatné. Filtr, tedy jeho nápň (molitan nebo keramiku nebo uhlí - podle toho co v něm máte) je potřeba jen propláchnout pod tekoucí vlažnou vodou, spíš studenější, ale ne ledovou. Tím si tam uchováte dobré bakterie, které pomáhají vodu čistit. Pokud je akvárko dostatečně velké a nastartujete si dobře toto samočištění, tak bude stačit tak jednou za tři týdny vyměnit 3/4 vody a jen jednou za půl roku vyndat vše a řádně vyčistit (opět koromě náplně fitru). Hodně také záleží čím krmíte a zda v akvárku nebo v nádržce mimo něj. Eva


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.