Aktuálně: 5 195 inzerátů171 437 diskuzních příspěvků17 700 uživatelů

Nový vzhled

zbynek
zbynek (915 příspěvků) autor webu
07.01.2014, 07:41:45 xxx.xxx.40.76
Odpověď na příspěvek uživetele biker70 z 07.01.2014, 06:11:20

Zdravím, přechod ze staré verze na současnou byl velkým zásahem, co se týče grafiky, funkcí i ostatních věcí. Věřím, že první dojem může působit zmateně, ale až si zvyknete určitě se vám bude pracovat lépe. Inzerce by měla být chráněna proti podvodným inzerátům, se kterými se nedalo ve staré verzi bojovat. Řadu detailů ještě ladíme, třeba v inzerci zde bude každá ikonka vypadat jinak pro každou kategorií:

  • ručně dokrmení
  • budky
  • klece

Jinak se budeme snažit plnit vaše požadavky.

zbynek
zbynek (915 příspěvků) autor webu
07.01.2014, 08:34:56 xxx.xxx.40.76

Pokud vás zajímají pouze papoušci, zaškrtněte si nad hlavním menu v pravém horním rohu pod tlačítkem Filtrovat sekce zvířat papoušky a ostatní kategorie vám zmizí.

cone (neregistrovaný) 07.01.2014, 11:07:57 xxx.xxx.156.224
Odpověď na příspěvek uživetele zbynek z 07.01.2014, 08:34:56

Ahoj Zbyňku, je to nové, nezaběhnuté a neošahané - takže na počátku to budou všichni cítít jako biker. Po prvním otevření nové verze mě zprvu napadlo to stejné jako bikera.

cone (neregistrovaný) 07.01.2014, 12:02:01 xxx.xxx.156.224
Odpověď na příspěvek uživetele cone z 07.01.2014, 11:07:57

jianak se mi stále nedaří se přihlásit, ukazují se mi odkazy jako nespávné údaje, no vygenerovat nové - opět nesprávné údaje

raven_kix
raven_kix (463 příspěvků) autor webu
07.01.2014, 12:10:55 xxx.xxx.143.97

Zkusil jsem vám vygenerovat nové heslo (zaslat zapomenuté údaje) a vše proběhlo v pořádku - odeslalo se vám na e-mail. Snad je váš e-mail u účtu ještě aktuální. Asi jste zadával jinou e-mailovou adresu. Pokud vám nic nepřišlo, napište mi prosím svůj aktuální e-mail. Děkuji.

raven_kix
raven_kix (463 příspěvků) autor webu
07.01.2014, 12:16:23 xxx.xxx.143.97

Je mi jasné, že pro řadu z vás bude web nepřehledný, ale to je spojené s přechodem na něco nového. Není to problém zrovna této grafiky nebo celkově tohoto webu. Ať bych udělal cokoliv nového, jakkoliv dobrého a přehledného, tak pro nové návštěvníky v tom bude zmatek. Dejte tomu prosím pár dní a uvidíte, že si budete novou verzi jen chválit. Napíšu během dne článek - nápovědu. Takové krátké seznámení se webem, ve kterém se budu věnovat hlavně struktuře webu, rozdělení a upozorním na různé nové funkce.

raven_kix
raven_kix (463 příspěvků) autor webu
07.01.2014, 12:24:08 xxx.xxx.143.97

A časem také jistě oceníte to, že se budu snažit web stále aktualizovat - po stránce funkčnosti. Máme toho ještě strašně moc v plánu. Na chovzvirat.com jsem měl 5 samostatných webu a když jsem chtěl udělat něco nového, musel jsem to udělat 5x. Dost mě to odrazovalo a byl to hlavní impuls k tvorbě nové verze.

můra (neregistrovaný) 07.01.2014, 12:58:01 xxx.xxx.62.209

nebudu hodnotit funkce, neb je ještě nemám ošahané. starý web měl pár neduhů, které se, doufám, v této verzi podařilo odstranit :) například vyhledávání v inzerci či na webu...

takže zatím pouze k vzhledu: vnímám jako mínus. nepřehledné, graficky nezdařilé - působí to dojmem polotovaru. Pravý panel je příliš obrovský a moc nápadný, vlastní web pak zaniká - velká písmena reklamních odkazů ve srovnání s písmem vlastního webu, velké a nápadné to první okno, kde se střídají upoutávky na facebook apod., strhává to pozornost. Webová stránka se nevejde na monitor, musím si posouvat posuvníkem (stále ještě existují lidi, co mají 19 palců monitor ;-) )

ad reklama: chápu, že chcete, aby se vám web zaplatil a i něco vydělal, ale povánoční výprodeje, použité stroje, kalendář pro těhulky atd. na webu zaměřeném na chovatelství? působí to dost amatérsky - asi jako všechny ty weby na estranky, volny apod.

neberte to, prosím, jako ošklivé prskání, ale podnět, co by se dalo vylepšit :-)

 

raven_kix
raven_kix (463 příspěvků) autor webu
07.01.2014, 13:13:45 xxx.xxx.143.97
Odpověď na příspěvek uživetele můra z 07.01.2014, 12:58:01

Grafika je silně individální záležitost. Mně se zase líbí :). Reklamy se zobrazují nerelevantní hlavně z toho důvodu, že je web i reklamní jednotky zcela nový. Nějakou chvíli potrvá, než si google zaznamená klíčová slova ze stránek a bude mít možnost se něčeho chytit a zobrazit správné údaje. To bohužel nejsme schopni nijak ovlivnit.

Posouvání na monitoru mě mrzí, ale ze statistik návštěvnosti jsme se rozhodli web rozšířit. Problém bude mít malé procento lidí. Bylo to těžké rozhodování, ale nakonec jsme k němu přistoupili. Pravý panel nabízí řadu informací, s nedostatečnou šířkou bychom toho nedosáhli.

Děkujeme za váš názor.

raven_kix
raven_kix (463 příspěvků) autor webu
07.01.2014, 13:15:04 xxx.xxx.143.97
Odpověď na příspěvek uživetele můra z 07.01.2014, 12:58:01

A málem bych  zapomněl - vyhledávání zatím není v provozu, ale bude fungovat v nejbližších dnech.

můra (neregistrovaný) 07.01.2014, 13:17:08 xxx.xxx.62.209

ještě jedna poznámka: trochu postrádám rozřazení diskuze do nějakých okruhů. například, když bych si chtěla pročítat příspěvky týkající se zdraví nebo třeba výživy nebo "všechno o žacích", a při tom vlastně nehledám žádnou konkrétní informaci (pak bych samozřejmě použila vyhledávač).

coneawes (neregistrovaný) 07.01.2014, 13:19:26 xxx.xxx.156.224
raven_kix:

Zkusil jsem vám vygenerovat nové heslo (zaslat zapomenuté údaje) a vše proběhlo v pořádku - odeslalo se vám na e-mail. Snad je váš e-mail u účtu ještě aktuální. Asi jste zadával jinou e-mailovou adresu. Pokud vám nic nepřišlo, napište mi prosím svůj aktuální e-mail. Děkuji.


coneawes@seznam.cz

můra (neregistrovaný) 07.01.2014, 13:31:54 xxx.xxx.62.209

2 raven:

***Reklamy se zobrazují nerelevantní hlavně z toho důvodu, že je web i reklamní jednotky zcela nový. Nějakou chvíli potrvá, než si google zaznamená klíčová slova ze stránek a bude mít možnost se něčeho chytit a zobrazit správné údaje. To bohužel nejsme schopni nijak ovlivnit.***

můj hlavní problém s reklamou (a le týká se to i ostaního obsahu) : je to strašně nápadné a velké. chyba je v proporcích: nedůležité je velké a nápadné, to důležité zaniká. témata v diskuzi: velký obláček (jako odrážka) a malinkým písmen název diskuze. otevřu stránku a první, co mě praští do oka je reklama na oční kapky pro kočky (takže dejme tomu relevantní, tuhle jsem je na webu hledala, ostatně tímhle mě google nekonečně štve, jak mi všude cpe reklamu podle toho, jaké stránky jsem procházela), ale já jsem sem nepřišla hledat oční kapky, přišla jsem si číst o ptácích. zrak mi má padnout na to, co mě zajímá a co je hlavním smyslem stránek. reklama patří někam bokem.

jste mladí šikovní kluci, určitě máte spoustu kamarádů. získejte někoho s grafickým střevem do týmu :-)

můra (neregistrovaný) 07.01.2014, 13:33:43 xxx.xxx.62.209

PS jedna technická: uvítala bych možnost editace citovaného textu. pokud dám "citovat", zobrazí se mi celý příspěvek, na který reaguju bez možnosti jeho úpravy, a já bych třeba citovala pouze jednu větu.

můra (neregistrovaný) 07.01.2014, 13:49:10 xxx.xxx.62.209

ještě další PS (mi to naskakuje, jak se tu procházím):

líbí se mi logo (chovzvirat s ještěrkou), líbí se mi , že držíte v podstatě 3 barvy.

"nejnovější diskuze" bych posunula výrazně výš. reklamu bych soustředila na jedno místo, ne příliš dominantní a rozhodně někde v bočním panelu. zrušila bych reklamní vodorovný pruh vprostřed napříč stránkou. vypadá to totiž jako nadpis nějakého okruhu k diskuzi, či co. (stejně tak ten horní). rozmyslela bych velikost písma (název v diskuzního tématu je menším ! fontem než počet zobrazení tématu nebo počet příspěvků v diskuzi).

hlavní nadpis na stránce (např. "nový vzhled", "inzerce-papoušci"...) bych odsadila mírně vpravo, lepí se hned na levý okraj

můra (neregistrovaný) 07.01.2014, 13:54:10 xxx.xxx.62.209

další: v panelu "nejnovější inzeráty" zobrazit trochu víc textu, aby bylo jasnější, co se konkrétně inzeruje, takhle je u většiny vidět jen "prodám" a nic víc.

zbynek
zbynek (915 příspěvků) autor webu
07.01.2014, 13:58:33 xxx.xxx.40.76

Děkujem za reakce a připomínky, budeme to postupně ladit....citace přspěvku byla původně nastavena tak, aby šla upravovat, já jsem říkal bráchovi aby to zakázal z důvodu, aby nemohl někdo přepsat něčí text, tak to tedy znovu povolíme.

můra (neregistrovaný) 07.01.2014, 14:13:27 xxx.xxx.62.209

s přepsáním něčího textu bych si hlavu nelámala. ten původní příspěvek tam je a ten nikdo cizí nepřepíše. citace je šikovná k tomu, že vypíchnu, na co reaguju. a taky to šetří místo :-)

další technická: nešlo by v tý horní liště udělat odkaz na diskuze taky s roletkou? ušetří to jeden klik. najedu na "diskuze", rozbalí se mi menu a rovnou odšrtnu "papoušci".

hele, já vím, že za tím je strašně práce, že věci člověka nenapadnou hned, že spousta toho vyleze, upraví se a doladí časem. berte moje poznámky jako náměty, ne jako remcání.

váš projekt je možná trochu moc megalomanský - obsáhnout celou živočišnou říši :-) . bude dlouho trvat, než to naplníte tak, abyste nezůstali trčet na půl cesty a fakt to bylo hodnotné a nezůstalo u polotovaru se spoustou obecných polovičatých informací. některé okruhy možná nenaplníte vůbec. hledejte vlastní směr a něco, čím se odlišíte. dělat druhou ifaunu jistě není to, kam byste chtěli směřovat :-)


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.