Aktuálně: 5 055 inzerátů173 235 diskuzních příspěvků17 739 uživatelů

Slepice nenesou

Helča (neregistrovaný) 03.12.2014, 17:17:27 xxx.xxx.252.113

Tak teď sleduji tu diskusi. Koupila jsem nosnice z velkochovu, prý ponesou do 6 týdnů a dále směsky od sousedky. Mám je už 5. měsíc a ani jedno vajíčko od žádné z nich. Překvapuje mne, že jim nenarostly téměř žádné hřebínky. Nechovám slepice poprvé, vždy do těch 6 týdnů nesly. Nemyslím, že bych dělala něco jinak než dříve. Jsem z toho zmatená. Zkusím více krmné směsi.

J.M. (neregistrovaný) 03.12.2014, 20:57:08 xxx.xxx.168.107

Pro paní HELČU:

Já vím, že každý drobnochovatel se snaží šetřit na krmení pro své nosné slepice. Také vím, že se drobnochovatelé často domnívají, že ze ZZN koupenou "Kompletní krmnou směs pro nosnice" stačí slepicím jen tak trošku přidávat ke statkovým lidovým krmivům (starý chleba, kuchyňské zbytky,brambory,tráva). Není tomu tak.

"Kompletní krmnou směsí pro nosnice v drobnochovu" je třeba krmit nosnice samotnou tou směsí, denní dávku podle návodu. Zejména v zimě  další statková krmiva NEPŘIDÁVEJTE !!! Ta "Kompletní krmná směs..." by neměla být "od sousedky", nýbrž čerstvě koupená od výrobce tj. v záruční době. Tím, že někdo (např. sousedka) "Kompletní krmnou směsí ..." šetří, tak mu potom zbyde, je stará, s prošlou záruční lhůtou, může být zaplísněná (?, nebezpečí obsahu toxinů), účinnost v ní obsažených vitamínů snížená, a dokonce stará krmná směs může slepicím způsobovat třeba průjem. Doplňuji, že mnou zmíněná "zaplísněnost" nemusí být laikovi zřejmá, totiž že může být vidět pouze pod mikroskopem.

Takže Vám radím: Kupte si tu "Kompletní krmnou směs pro nosnice v drobnochovu" čerstvou, vyžádejte si paragon a dokumentaci kdy, kde byla směs vyrobená a do kdy má záruční lhůtu. Zatelefonujte si dodavateli kuřic ( ?) nebo dospělých nosnic (?), kdy dle jeho předpokladu měly začít nést. Zeptejte se, zda jste od nich koupila NOSNÝ HIBRID nebo BROILERY ? Brojleři Vám začnou nést pozdě a velmi málo vajec.  Ony také ty Vaše slípky mohou být nemocné. Ještě je možnost, že Vám vejce z kurníku žere kuna.

Prosím, abyste mne neplísnila za mé rady. To, že někdo chová nosnice už několik roků ještě neznamená, že má každý rok stejné kříženky, stejné krmení, a tudíž i stejně časnou a vysokou snášku. Ať se daří !

J.M. (neregistrovaný) 03.12.2014, 21:08:30 xxx.xxx.168.107

Ještě odborná terminologie:

  1. Kompletní krmná směs je odborně vyrobené krmivo sypké nebo granulované pro určitý druh a určitou věkovou kategorii hospodářských zvířat nebo drůbeže. Krmná směs se krmí samotná dle krmného návodu.
  2. Směska  je směs zrnin (např.:oves, peluška, ječmen aj.), která se obvykle zjara zaseje na pole. Vzrostlou zelenou směskou se pak obvykle krmí hovězí dobytek
Venuše (neregistrovaný) 14.12.2014, 21:13:47 xxx.xxx.238.184

Taky už několik let nadávám na to že slepice nenesou ,,krmím zbytky jako dříve .Nadávám na chovatele co je prodávají, na to že asi chtějí kohouta ,,asi zkusím ty krmné směsi ,nechtěla jsem je že je to chemie ,,,nebo slepice zabiju a budu kupovat vejce .Myslím že ty s velkochovů nedonutíme snášet po domácí stravě .S pozdravem a usměvem

J.M. (neregistrovaný) 14.12.2014, 22:42:10 xxx.xxx.168.107

Pro paní Venuši:

Pochopila jste to správně až na to, že Kompletní krmné směsi NEJSOU pouze CHEMIE.

KS obsahují např. zrniny (např. pšenice, ječmen ...), vitaminy, minerální látky (např. uhličitan vápenatý = příklad tzv. "chemie") a další prospěšné látky, bílkovinné přídavky (např. rybí moučku), sušené jetelové zdrolky aj. Pokud nosnicím do krmiva nepřidáte minerální látky, tak nebudou mít materiál např. na tvorbu vaječné skořápky. Pokud nebudou mít v krmivu potřebné množství bílkovin a vitaminů, vůbec vejce nevytvoří. Moderní kříženky na snášku nejsou pro okrasu, a musí intenzívně snášet. To se jim podaří pouze při krmení KS, která je pro tu intenzivní snášku podmínkou.

J.M. (neregistrovaný) 22.12.2014, 22:34:40 xxx.xxx.168.107

RADOSTNÉ VÁNOCE, ŠŤASTNÝ NOVÝ ROK 2015

A ABY VÁM SLÍPKY NESLY VAJÍČKA

TÉMĚŘ CELÝ ROK

PŘEJE J.M. 

vlača (neregistrovaný) 21.02.2015, 21:52:40 xxx.xxx.112.58

prosím potřebuji radu ,ve čtvrtek jsem našla v kurníku chcíplou slepičku a než jsem ji stačila odklidit,měla vytrané peří kolem krku a samozřejmě krk také rozežraný,ostatní slepice jsem hned po nálezu mtvé slípky dala do výběhu,a kurník jsem zavřela .Dnes-sobota jsem ráno otevřela kurník a ležel mi tam kohout bez hlavy,opět oškubaný a rozkousaný krk, kurník jsem okamžitě začla vyklízet a v ohrádce kde máme slámu lezl po zdi bílý tvor na zádech měl černé fleky s delším tenkým ocasem,byl tak 20 cm dlouhý-něco jako kuna ale ta barva mi ke kuně nesedí a skoval se do sena ,když jsme seno vyházeli,zvíře zmizelo, jen v omítce byly malé díry a mezi cihlami tunýlky.Slepice jsem zatím přemístila ,Neví někdo co by to mohlo být za zvíře které  dokáže zabít kohouta a zmizet v myší díře ?předem díky za odpovědi.

J.M. (neregistrovaný) 21.02.2015, 22:32:15 xxx.xxx.168.107

Pokuste se podle následujících odkazů určit škůdce, který vám řádí v kurníku. Ať je to cokoliv, musíte veškeré díry a štěrbiny v kurníku, ve dvířkách a kolem okének a v okénkách (větracím komínku a pod.) pečlivě zazdít, zaplnit hustým drátěným pletivem s malými otvory (doporučuji do průměru 1 cm) a na noc pečlivě kurník zavírat.

http://www.novinky.cz/domaci/199133-kuny-muzou-lidem-pripravit-peklo-prichazi-jejich-cas.html

http://cs.wikipedia.org/wiki/Lasice_hranostaj

http://cs.wikipedia.org/wiki/Lasice_kol%C4%8Dava

http://cs.wikipedia.org/wiki/Tcho%C5%99_stepn%C3%AD

http://cs.wikipedia.org/wiki/Tcho%C5%99_tmav%C3%BD

http://cs.wikipedia.org/wiki/Potkan

 

 

 

 

 

mmato (neregistrovaný) 12.04.2015, 09:26:45 xxx.xxx.150.75
Odpověď na příspěvek uživatele Mia z 09.01.2014, 17:29:07

Liliputky ked je zima tak nenesu

Anonymní (neregistrovaný) 18.09.2015, 18:55:30 xxx.xxx.31.15
Nebudu si chovat doma slepice a krmit je éčkama" !!!! To si je mohu rovnou koupit v obchodě......
J.M. (neregistrovaný) 18.09.2015, 20:35:07 xxx.xxx.168.107
Odpověď na příspěvek uživatele Anonymní z 18.09.2015, 18:55:30

Víte vůbec, co to jsou "Éčka" ???

Pipina (neregistrovaný) 12.10.2015, 09:16:22 xxx.xxx.66.86
Odpověď na příspěvek uživatele Enny z 01.12.2014, 00:03:15

Dobrý den,

pan J.M. zřejmě není, jak tvrdí prodejce krmných směsí, a ještě radí  z a d a r m o.

Opravdová laskavost. Ostatní diskutující to mají placené... Ale k tématu. Rady pana  J.M. jsou možná fungující, ale odtrhují drůbež od přirodního krmení a od přírody obecně. Pokud chcete "domácí" vejce, krmte domácí stravou. Ne každé pečivo je plesnivé, tráva špatná a pšenice nekvalitní.

stanislav (neregistrovaný) 13.10.2015, 13:17:10 xxx.xxx.236.43

Kuřice před snáškou se klovou a většina má vytrhané peří nad ocasem a místo je zakrvácené. Poraďte, prosím, co s tím. Děkuji.

J.M. (neregistrovaný) 13.10.2015, 20:36:19 xxx.xxx.168.107
Odpověď na příspěvek uživatele stanislav z 13.10.2015, 13:17:10

Obraťte se na "Pipinu" 🙂, ta to má všechno " v malíku " cha, cha, cha, 🙂, hlavně podle ní "krmte domácí stravou " 🙂 cha, cha, cha, abyste "neměl drůbež odtrženou od přírody" 🙂.

Jinak pane Stanislave nic nemám proti Vám ani proti Vašemu dotazu. Když si pročtete dřívější moje doporučení, tak snadno pochopíte (nyní vážně), že je třeba Vaše kuřice krmit plnohodnotnou a správně zvolenou krmnou směsí.

kokola (neregistrovaný) 14.11.2015, 16:38:12 xxx.xxx.204.175
J.M.:

"Expertovi" laugh Kohoutovi:

Sděluji, že J.M. není ani prodejcem krmných směsí, ani na objem  prodeje krmných směsí nemá žádný vliv.   Kromě toho zde J.M. radí drobnochovatelům zcela zdarma.

Ale pokud drobnochovatelé slepic krmné směsi pro nosnice krmit nechtějí, nikdo je k tomu nedonutí. Klidně mohou dále kuřice a dospělé nosnice krmit máčeným chlebem, kuchyňskými zbytky,  podřadnou pšenicí a trávou ze sekačky, aby "expert" 🙂 Kohout měl radost. Avšak kuřice a nosnice pak svým chovatelům (kteří si myslí, že nedostatečná výživa slepic je "BIO") předvedou ( a už mnohokrát předvedly) nízkou nebo žádnou snášku.

Drobnochovatelé, berte to tak:

  1. Buď si podle "experta" Kohouta  kupte nějaká kuřata neznámého křížení ze dvorku sousedky vylíhnutá pod kvočnou, krmte chlebem, vodou, zbytky. pšenicí, trávou a čekejte na jejich snášku až do jara (pokud se vůbec dočkáte ???).
  2. Nebo si kupte kuřice z velkochovu známého odborného křížení cíleného na  vysokou dlouhodobou snášku nosnic, které z nich vyrostou, a krmte je dle návodu "Kompletní krmnou směsí " (nejdříve pro kuřice a pak pro nosnice) a v jejich věku asi 5 měsíců Vám začnou vejce snášet a budou nést přes vánoce až do příštího podzimu a po pauze na přepelichání opět celý další rok.

 

 


krmil jsem nosnice ještě v dobách,kdy se směsi nevyráběly a slepice nesly,takže přestaťe lidi blbnout s drahými směsmi

J.M. (neregistrovaný) 14.11.2015, 21:17:41 xxx.xxx.168.107
Odpověď na příspěvek uživatele kokola z 14.11.2015, 16:38:12

Vážený Kokolo,

je zde volná diskuse. Vy si krmte čím chce a do mojich rad se nenavážejte. ( Já Vás ani Vám podobné lidi  také neblbnu radami, aby slepice krmili zbytky od oběda, vařenými bramborami a trochou pšenice). Každý je strůjcem štěstí a zdraví svých slepic. Vaše slepice Vám dají najevo, zda je krmíte vhodně nebo nevhodně. Co na jedné straně ušetříte zkrmováním kuchyňských zbytků a brambor, to na druhé straně ztratíte nízkou snáškou slepic, jejich nemocností a úhynem.

 

milada01 (neregistrovaný) 25.03.2016, 14:04:22 xxx.xxx.191.166
Odpověď na příspěvek uživatele J.M. z 03.12.2014, 20:57:08

Plně souhlasím, když jsem krmila následovně: pšenice, máčený chléb nebo zbytky z kuchyně s mletými kostmi a Roboranem, skořápky, čistou vodu a ještě jsem občas dala krmnou směs, tak málo nebo vůbec nenesly a mimo jiné i proto, že byly tučné. Letos dostaly krmnou směs podle návodu, malinko pšenice, skořápky a čistou vodu, do voliéry jsem sypala říční písek a dřevěný popel a nesly úžasně. Sousedi naříkali že jim nenesou a jak to dělám že mám vejce. Jen při přepeřování se snůška snížila na polovinu. Kratší den, mráz, prostě nic je nezastavilo. Takže z vlastní zkušennosti mohu jen potvrdit slova pana J.M. Navíc, nejsou zasádlené, i to má vliv. A pro zdraví slepiček je potřeba udržovat kurník, pítka, krmítka v čistotě, likvidovat breberky, bílit, desinfikovat a z voliéry vyhrabovat nečistoty. Ještě podotýkám, že slepičky chodí volně venku. Nejsem odborník ale z vlastní zkušennosti: krmné směsi jsou vyvážené a pro slepičky dobré, navíc Vám odpadne práce s namáčením chleba a dalšími přípravami krmení pro slepičky.

J.M. (neregistrovaný) 25.03.2016, 20:45:16 xxx.xxx.168.107
Odpověď na příspěvek uživatele milada01 z 25.03.2016, 14:04:22

Děkuji za podporu v doporučování krmení nosnic "Kompletní krmnou směsí pro nosnice v drobnochovu" dle návodu. Ještě doplňuji, že k té krmné směsi by už neměly být přidávány žádné doplňky v podobě vařených brambor, máčeného plesnivého chleba, a kuchyňských zbytků, protože si tímto málohodnotným krmivem nosnice zaplní trávicí soustavu a výživné plnohodnotné granule KS v dostatečném množství nezkonzumují. Plesnivý chleba a kuchyňské zbytky jsou pro nosnice i zdraví škodlivé.

Jan B (neregistrovaný) 20.06.2016, 08:29:01 xxx.xxx.138.62

Mám 2 bílé a 2 černé slepice 3 rokem a už asi 2 měsíce nesnesly žádné vejce ! Poslední dobou jsem našel vejce jen ve slabé skořápce nebo potažené jen měkkou slupkou a ony jej vyzobaly ! Dávám jim šrot koupený v obchodě , pšenici a zelené  kopřivy , salát , špenát a taky vápenec a vařené brambory a namočený chleba ! To se mi ještě nestalo . Věnuji se chovu slepic mnoho let ! Kde může být chyba ?

J.M. (neregistrovaný) 20.06.2016, 13:56:48 xxx.xxx.168.107
Odpověď na příspěvek uživatele Jan B z 20.06.2016, 08:29:01

Pro Jana B. dle mého názoru v úvahu připadajíci "chyby":

  1. Tříleté slepice jsou už "staré" po stránce hodnocení užitkovosti.
  2. Píšete: "Dávám jim šrot koupený v obchodě , pšenici a zelené  kopřivy , salát , špenát a taky vápenec a vařené brambory a namočený chleba." Tato výživa je nedostatečná z hlediska některých živin, zejména bílkovin a některých minerálních látek. Jediná správná výživa je "Kompletní krmná směs pro nosnice v drobnochovu".

Doporučení:

A) Můžete veterinářem nechat udělat rozbor trusu nosnic na parazity a na infekční nemoci. MVDr. Vám dle nálezu může předepsat léky.

B) Kupte si nové mladé kuřice, červené tj. TETRY. Kupte jim "Kompletní krmnou směs pro nosnice v drobnochovu" a tou SAMOTNOU směsí je podle návodu krmte. Předložte křemičitý čistý písek a čistou pitnou vodu ad libitum.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.