Slepice nenesou

Dobry den ​Chtěl jsem se zeptat ted nedavno soused natiral plot na me strane zahrady. ​Pred mym plotem co natiral mam sudy z vodou je to asi 3tydny a najednou slepice prestaly snaset je mozne ze mi nakapal do sudu z vodou tu barvu co sni davam slepicim vodu, a ze se přiotravily maji strasne svetlý kykyrik... ​Ale žerou pořad stejne jen vubec nenesou, davam jim pšenici s kukuřici a slunečnici, chleba namočeny ve vodě.. ​Děkuji za odpoved ​ 

neregistrovaný Vasa55 neregistrovaný
Odpověď na příspěvek uživatele Vasa55 z 17.08.2016, 21:31:03

Tedy,  co kdo MOŽNÁ nakapal nebo nenakapal do sudu s vodou nevím, a nepokoušejte se to tvrdit, protože se to nedá dokázat (rozbor vody by Vás stál velké paníze, i několik tisíc Kč).

Jasné však je, že "pšenice, kukuřice, slunečnice a máčený chleba" je krmná dávka nedostatečná !!! Není divu, že Vám slepice nenesou. Vynechte kukuřici, slunečnici a chleba. Kupte Vašim nosnicím " Kompletní krmnou směs pro nosnice v drobnochovu (=N2) " a krmte je tou směsí dle návodu. Směs musí být v záruční době od seriozního prověřeného výrobce a dodavatele. Chovu zdar !

Co se týče světlé barvy trusu: příčinou může být nemoc salmonelóza, nebo jiná nemoc. Kupte lék proti salmonelóze a slepice jím přeléčete dle návodu. Pouze veterinář Vám však může z trusu slepic určit příčinu jejich nemoci a předepsat správný lék. NA TOMTO FÓRU VŠAK VETERINÁŘI NA DÁLKU DIAGNÓZY NEMOCÍ NEPOSKYTUJÍ, ANI LÉKY NEPŘEDEPISUJÍ  !!!

neregistrovaný J.M. neregistrovaný
Odpověď na příspěvek uživatele J.M. z 18.08.2016, 06:17:10

Děkuji hned zitra zajedu a koupim směs a uvidime.. dale skusim na tu salmonelozu... ​Možna je to jen to stejne jidlo

neregistrovaný Vasa55 neregistrovaný
Odpověď na příspěvek uživatele Vasa55 z 18.08.2016, 20:44:38

Ještě dodatky:

 1. Jako prevenci (co kdyby ?) doporučuji veškerou  vodu ze sudu vylít a postříkat s ní např. trávník nebo použít na splachování WC. Pak sud vymyjte bezvadnou pitnou vodou a znovu naplňte zaručeně nezávadnou vodou.  Ještě bezpečnější je dávat slepicím pitnou vodu z městského vodovodu.
 2. Pokud by zbytky chleba byly bezvadné, tak by snad nosnicím neškodil. Ale jeho zaplísnění nemusí být vidět, a plísně produkují jedovaté aflatoxiny ! Kromě toho je chléb od lidí ohmataný a pokrytý možná nějakou nemoc způsobujícími bakteriemi.
 3. Kukuřice (podobně jako ječmen) je energeticky velmi bohatá. Proto se používá k výkrmu hospodářských zvířat. Kukuřice tedy způsobuje ztučnění slepic a snižuje jejich snášku.
 4. Bezvadnou pšenici můžete dávat večer volně v krmítku k dosycení slepic, ale až potom, když se nažerou krmnou směsí. POZOR: Nezodpovědní sedláci někdy prodávají velmi levně starou pšenici, která byla původně určená k setí, a proto je "mořená", tj. chemicky ošetřená. Taková pšenice je pro slepice JEDOVATÁ !!! Radím tedy, abyste si raději na pšenici připlatil a koupil pšenici bezvadnou, nemořenou, nezaplísněnou, čistou, bez jedovatých semen plevelů a bez skladištních škůdců. Jedovatá semena plevelů  obsahují některé tzv. "zadiny" (= vytříděná nejhorší jakost obilí z kombajnu).
 5. Přivezte slepicím do výběhu alespoň kolečko čistého hrubšího říčního křemičitého písku. Zrnka písku o průměru asi 2 mm až 7 mm slepice nutně potřebuji do žaludku, aby mohly v žaludku dobře rozmělnit potravu. Suchý písek pod kurníkem může slípkám současně sloužit jako užitečné popeliště. Chovu zdar !
neregistrovaný J.M. neregistrovaný
Odpověď na příspěvek uživatele lenka z 21.09.2014, 13:38:31

maso nemusíte kupovat  drahé stačí koupit mleté maso prodávané pro psi vařím ho a přidávám těstoviny které se dají koupit také v obchodě s krmivem pro zvířata a když je mléko v akci tak si nakoupím víc a dávam jim půl litru deně a nesou mi od zakoupení pořád už je mám 2.rokem

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

neregistrovaný Jiřina neregistrovaný
Dobry vecer ,slepice nám nenesou treti mesic je možné ze jim vadí ovce ?slepice maji voľný vybeh stravu zrni granulovanou smesku a zbytky z kuchyne.dekuji za odpoved
neregistrovaný Anonymní neregistrovaný

dobrý den já mam slepice 2 týdny a nechtej nest  nevýte proč

neregistrovaný pavel neregistrovaný
Odpověď na příspěvek uživatele Anonymní z 09.09.2016, 21:27:16

Aby dospělá zdravá nosnice nenesla tři měsíce, tak to je opravdu VELMI NESTANDARDNÍ! Jak jsou staré Vaše slepice ?

Doporučení:

 1. Vybudujte svým nosnicím samostatný výběh (nejlépe v sadu pod stromy, nebo v keřích, nebo ve vzrostlých kopřivách apod.), aby byly oddělené od ovcí, a aby měly S T Í N   !!!
 2. Kurník jim dejte do stromy zastíněného místa.
 3. Krmte podle návodu pouze "Krmnou směs pro nosnice v drobnochovu", musí být čerstvá, v záruční době. Nekrmte kuchyňské zbytky ! K dosycení můžete dávat prvotřídní NEMOŘENOU pšenici. Nekrmte levnou zadinou, která často obsahuje pro drůbež jedovatá semena plevelů !
 4. Nechte veterinářem provést rozbor trusu Vašich slepic, aby určil jejich případné parazity nebo nemoci. Přeléčete nosnice léky, které předepíše veterinář.
 5. Slepice nesmí nikdo, ani ovčácký pes, v těchto vedrech honit !!!
 6. Pod kurník do stínu slepicím přivezte alespoň kolečko suchého čistého hrubšího říčního křemičitého písku; vytvořte jim popeliště s tím pískem.
 7. Pokuste se napáječky dát do stínu a do chládku. Čistou STUDENOU pitnou vodu ve vedrech vyměňujte a doplňujte asi třikrát za den.
 8. Příčinou zastavení snášky mohou být i současná vedra.
neregistrovaný J.M. neregistrovaný
Odpověď na příspěvek uživatele pavel z 10.09.2016, 13:37:44

Pro Pavel:

 1. Ve slovech "víte, nevíte" se píše po "v" měkké í .
 2. Možná máte ještě nedospělé kuřice, které ponesou teprve až dospějí. Jak jsou staré ?
 3. Krmte podle návodu pouze "Krmnou směs pro nosnice v drobnochovu", musí být čerstvá, v záruční době. Nekrmte kuchyňské zbytky ! K dosycení můžete dávat prvotřídní NEMOŘENOU pšenici. Nekrmte levnou zadinou, která často obsahuje pro drůbež jedovatá semena plevelů !
 4. Další doporučení si přečtěte v mém předchozím příspěvku. Chovu zdar !
neregistrovaný J.M. neregistrovaný
Odpověď na příspěvek uživatele J.M. z 20.09.2014, 21:47:10

Poslouchejte, nejste vy prodejce krmiv - granulí pro slepice. Podle toho, jak Lenku přesvědfčujete, řekla bych že ano.

neregistrovaný Barča neregistrovaný

Tento dotaz již v této diskuzi zazněl, dovolím otázku,odpověď a reakce zkopírovat:

Kohout: nic si z toho "experta" J.M. nedělějte, prodejci krmných směsí se vetřou do všech diskusí. Berte to tak, že slepice občas nenesou a pak zase nesou. Já být slepicí, ktrá má přehled o počasí (ty z velkochovu mají pořád léto) tak do zimy kuřátka nepřivedu.

J.M.: "Expertovi" laugh Kohoutovi:

Sděluji, že J.M. není ani prodejcem krmných směsí, ani na objem  prodeje krmných směsí nemá žádný vliv.   Kromě toho zde J.M. radí drobnochovatelům zcela zdarma.

Ale pokud drobnochovatelé slepic krmné směsi pro nosnice krmit nechtějí, nikdo je k tomu nedonutí. Klidně mohou dále kuřice a dospělé nosnice krmit máčeným chlebem, kuchyňskými zbytky,  podřadnou pšenicí a trávou ze sekačky, aby "expert" smiley Kohout měl radost. Avšak kuřice a nosnice pak svým chovatelům (kteří si myslí, že nedostatečná výživa slepic je "BIO") předvedou ( a už mnohokrát předvedly) nízkou nebo žádnou snášku.

Drobnochovatelé, berte to tak:

 1. Buď si podle "experta" Kohouta  kupte nějaká kuřata neznámého křížení ze dvorku sousedky vylíhnutá pod kvočnou, krmte chlebem, vodou, zbytky. pšenicí, trávou a čekejte na jejich snášku až do jara (pokud se vůbec dočkáte ???).
 2. Nebo si kupte kuřice z velkochovu známého odborného křížení cíleného na  vysokou dlouhodobou snášku nosnic, které z nich vyrostou, a krmte je dle návodu "Kompletní krmnou směsí " (nejdříve pro kuřice a pak pro nosnice) a v jejich věku asi 5 měsíců Vám začnou vejce snášet a budou nést přes vánoce až do příštího podzimu a po pauze na přepelichání opět celý další rok.

Pipina:

Dobrý den,

pan J.M. zřejmě není, jak tvrdí prodejce krmných směsí, a ještě radí  z a d a r m o.

Opravdová laskavost. Ostatní diskutující to mají placené... Ale k tématu. Rady pana  J.M. jsou možná fungující, ale odtrhují drůbež od přirodního krmení a od přírody obecně. Pokud chcete "domácí" vejce, krmte domácí stravou. Ne každé pečivo je plesnivé, tráva špatná a pšenice nekvalitní.

J.M.:Obraťte se na "Pipinu" , ta to má všechno " v malíku " cha, cha, cha, , hlavně podle ní "krmte domácí stravou "  cha, cha, cha, abyste "neměl drůbež odtrženou od přírody" .

atd. atd. atd

celé jsi to přečtěte výše

 

 

neregistrovaný Anonymní neregistrovaný

Prosím o radu, jsem úplný začátečník. Nosnice Vlaška- bohužel nevím stáří.Snášela skoro každý den, nyní , asi 20 dní ,ani jedno vejce.Krmíme KS pro nosnice, občas přidáme jemnou trávu, jetel, skořápky, mrkvičku.prostě stále stejné krmeni, k tomu přísun vody.Píšete zde o přepelíchání - najednou, během 3 hodin, jsme objevily péra z ocasu na zemi, k tomu i malá peříčka. Nebo navštívil kurník nějaký predátor ?Dŕu, kterou jsme našly, jsme zajistily, ale stále nenese.

neregistrovaný Ilona Š. neregistrovaný
Odpověď na příspěvek uživatele Ilona Š. z 08.10.2016, 10:14:52

 1. Příčinou přestávky ve snášce by v tomto období mohlo být normální podzimní pelichání, tj. ztráta peří a jeho obnovení; tedy Vaše slípka není ani zraněná, ani nemocná. Nenese, protože pelichání je fyziologicky náročný proces a na tvorbu vajec jí při tom nezbývají síly. Až přepelichá, opět znovu ponese. ( Trvá to asi 1 až 2 měsíce.)
 2. Jiné příčiny přerušení snášky zjistíte např. tak, když nosnici opatrně vezmete do ruky a pečlivě ji prohlédněte: Pokud má pod peřím na kůži modřiny, nebo dokonce krvavá poranění, tak je možné, že ji napadl nějaký predátor,je zraněná a musíte jí dát klid a čas, aby se jí zranění mohlo zahojit. V průběhu její rekonvalescence zjistěte druh predátora a zabraňte mu v dalším napadání Vaší drůbeže.
 3. Pokud má nosnice rýmu tekoucí z nosních dírek, pablány v krku,  "tvrdé vole", nebo průjem, tak nenese proto, protože je nemocná a musíte ji vyléčit. V tom případě navštivte zvěrolékaře se slepicí a požádejte ho, aby se pokusil Vaši slípku vyléčit.
neregistrovaný J.M. neregistrovaný

Dobrý den,prosím o radu.Mám 5 měsíční Araukány a jak vidí peří,tak ho sežerou.Co jim chybí?Krmím KS podle věku od mala, přidávám podmáslí,tvaroh, pšenici, kopřivy, Plastin,občas maso,vnitřnosti od lesní zvěře.Další skupinu Araukánů mám 28 týdnů a stále nenesou.Krmeny stejně

neregistrovaný Jana neregistrovaný
Odpověď na příspěvek uživatele Jana z 17.10.2016, 13:22:38

Doporučuji Vám zeptat se na stáří pohlavní dospělosti slepic přímo některého chovatele z klubu chovatelů araukan např. viz odkaz:

http://araukana.webnode.cz/o-nas/

Na uvedeném webu je možné  přímo jim do klubu poslat dotaz, protože je tam na to připravený formulář.

Co se týče "požírání peří" ( a nakonec i toho, že nenesou) se domnívám, že možnou příčinou je to, že krmíte "vším možným". Tedy doporučuji krmit POUZE "Kompletní krmnou směs pro kuřice v drobnochovu" a až začnou kuřice nést vejce, tak krmte POUZE "Kompletní krmnou směs pro nosnice v drobnochovu" , obě dle návodu. KS musí být čerstvá, v záruční době. Na dosycení můžete na noc dát do krmítka prvotřídní pšenici (ale až potom, když sežerou krmnou směs).

Pokud slepicím dáváte syrové vnitřnosti z divoké zvěře, tak se z nich mohly infikovat nějakými parazity; v tom případě by musel pomoci veterinář stanovením druhu a léku proti parazitům.  MVDr. to může udělat, když mu přinesete k rozboru trus Vašich araukan. Přeji "Chovu zdar !"

 

neregistrovaný J.M. neregistrovaný
Odpověď na příspěvek uživatele Jana z 17.10.2016, 13:22:38

Ještě dodatek a dovysvětlení:

 1. Pokud krmíte "vším možným" a "Kompletní krmné směsi pro kuřice v drobnochovu" přidáte pouze trošku, tak si Vaše araukany zaplní trávicí trakt tzv. "domácími selskými krmivy", plnohodnotné krmné směsi tedy zkonzumují poměrně málo a mají tak živiny v nevyváženém poměru. Možná jim pak chybí bílkoviny, minerálie i vitaminy, ony to cítí a žerou pak peří.
 2. Možná jim chybí písek. Nutně slepicím dovezte čistý říční hrubší křemičitý písek, který také obsahuje zrnka o velikosti asi 3 mm až 7 mm. Drůbež ta zrnka písku potřebuje nutně mít ve svalnatém žaludku, aby mohla potravu v žaludku rozmělnit a pak i úspěšně trávit.
neregistrovaný J.M. neregistrovaný
Odpověď na příspěvek uživatele J.M. z 17.10.2016, 22:59:53

Maso dávám pouze vařené,takže by neměly mít  parazity, i jsem odčervovala,písek mají stále,pastvu také.Přidávám i vařené ryby.Ale děkuji za názor.

 

neregistrovaný Jana neregistrovaný

V rámci školního roku dostávají slepice od dědy zbytky z kuchyně mateřské školy. S podzimem vždy snážely méně, ale nyní po zbytcích MŠ dle mého snášejí ještě méně. Je možné, aby tato strava měla tak významný vliv na snůšku vajec?  

neregistrovaný Anna neregistrovaný
Odpověď na příspěvek uživatele Anna z 13.11.2016, 11:56:43

Pro Anna:

 1. Ano, možné to je. Slepice je pták a člověk je savec; jejich trávicí soustava je různá anatomicky i fyziologicky. Zkrmovat kuchyňské zbytky nosnicím je z více důvodů NEVHODNÉ ! 
 2. Ať dědeček přestane své slípky krmit kuchyňskými zbytky z MŠ.
 3. Ať dědeček koupí svým nosnicím "Kompletní krmnou směs pro nosnice v drobnochovu" a pouze touto směsí (čerstvou, v záruční době) dle návodu začne své nosnice krmit. Začnou zase lépe snášet, jejich snáška se zvýší.
 4. Na noc je možné přidat do krmítka bezvadnou pšenici. Stále k dispozici musí nosnice mít čistou pitnou vodu a křemičitý písek obsahující zrnka velikosti 3 mm až 7 mm.
 5. Pokud by byly mrazy pod  minus 10°C, doporučuji přes den nosnice nechávat ve skleníku nebo ve foliovníku a celý kurník na zimu zateplit obložením balíky slámy nebo starým kobercem. Chovu zdar !
neregistrovaný J.M. neregistrovaný
Odpověď na příspěvek uživatele J.M. z 19.09.2014, 23:41:27

Dobrý den,

čtu váš příspěvek - a mám stejný problém. 3 australky z jara 2015, 3 australky  z jara 2016. Už asi 3 měsíce - jedno vejce za 2 - 3 dny. Slepice jsou krásné, zdravé, peří plné, lesklé..., kurník denně čistěný, krmení šrot, kukuřice, pšenice, zbytky z kuchyně. 

Povedlo se vám snášení nastartovat?

Díky - Pavel P.

neregistrovaný pavlicek neregistrovaný
Položek na stránce: 10 20 50 100
Zobrazené záznamy 41 - 60 (celkem 114)

Přispět do diskuze
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Fotografie:
  Přidat další fotografii »