Aktuálně: 5 135 inzerátů172 313 diskuzních příspěvků17 713 uživatelů

křepelka

tomáš (neregistrovaný) 11.02.2014, 11:59:22 xxx.xxx.89.156

dobrý den, prosím o radu, čím prosvicujete křepelčí vajíčka? dík za radu

 

SelkoPraha
SelkoPraha (1 příspěvků) 13.02.2014, 12:41:53 xxx.xxx.130.222

Dobrý den,

pro prosvit křepelčích vajec můžeme doporučit kompaktní a lehkou prosvětlovačku se dvěma nástavci (na klasické a křepelčí vejce). Více informací naleznete na odkazu:

http://selko.cz/zkousecka-vajec---prosvetlovacka--15-w~z52220a.html

S pozdravem

Selko Praha s.r.o.

Jan (neregistrovaný) 22.03.2014, 17:00:14 xxx.xxx.104.146

Zdravím, volil bych dřevědou podlahu, kdy by jste použil trávník je velka pravděpodobnos že se vám tam prohrabou myši a krysi a nemuselu by to s křepelkama dobře dopadnout.

Bob1973
Bob1973 (2 příspěvků) 22.03.2014, 18:12:08 xxx.xxx.96.7
Odpověď na příspěvek uživatele Jan z 22.03.2014, 17:00:14

Dík za odpověď ale už je hotovo a nakonec je jedna púlka dřevo a druhá pletivo . S pozdravem Bob

petr (neregistrovaný) 07.06.2014, 11:11:33 xxx.xxx.78.34

Zdravím, prosím o radu. Mám křepelky v dřevěné králíkárně na dvoře, nejsou vystaveny ani přímému slunci ani průvanu. Používám krmivo UNI a 2 x denně dávám čistou vodu. Ale během týdne mi 2 cca 4 dni po sobě umřely. Staré jsou asi 12 týdnů snáší pravidelně. Příznaky naježená unavená a jako by kulhala.Dneska jsem jednu utratil začala se vyvracel a když jsem ji otočil vyteklo z ní spousta vody. Přidávám i zelené krmení. Děkuji za radu, jsem z toho zoufalí

J.M. (neregistrovaný) 07.06.2014, 20:33:10 xxx.xxx.168.107

Pro Petra: Je mi líto, ale asi to bude nějaká infekční nemoc. Může to být kokcidióza (od před tím chovaných králíků), Pullorová nemoc aj. Z trusu by to určil veterinář, ale stojí to peníze. Pokuste se koupit nějaké kokcidiostatikum a podávat do vody podle návodu. Asi nemáte křepelky očkované. Prognóza je nejistá, ale nejsem MVDr.

petr (neregistrovaný) 08.06.2014, 08:14:15 xxx.xxx.78.34
Odpověď na příspěvek uživatele J.M. z 07.06.2014, 20:33:10

Zdravím, králíky jsem neměl ''králikárnu'' jsem stavěl úplně novou.

J.M. (neregistrovaný) 08.06.2014, 08:58:09 xxx.xxx.168.107

Pro Petra: Pokud máte křepelek hodně, tj. více jak pět, tak se Vám snad vyplatí požádat o pomoc veterináře. Napřed se ho zeptejte, kolik peněz budete za jeho službu muset zaplatit, aby to nebylo nad Vaše finanční možnosti. Sám laicky můžete křepelkám trochu pomoci tak, že: dopřejete jim co nejvíce klidu, stín ve vedrech, zelené krmení (pampeliškové listy) musíte trhat pouze uvnitř zahrady a VŽDY OMÝVAT PITNOU VODOU před zkrmováním, pokuste se i průmyslově vyrobené krmivo určené pro křepelky koupit u jiného prodejce (ZZN) a zkontrolujte si, zda není staré, zda nemá prošlou záruční lhůtu. Krmivo s prošlou zárukou nezkrmujte. Oddělte nemocné křepelky od zdravých. Vykliďtě starou podestýlku, vydrhněte podlahu horkou vodou s chloraminem a nechte vyschnout na slunci. Pak nastelte novou zaručeně nezávadnou podestýlku. Pokud stelete hoblinky, nesmí být z mořeného nebo lakovaného dřeva.  Do krmítek pro křepelky nesmí mít přístup ani vrabci, ani holubi, ani myši, ani potkani, protože jsou zdrojem těžkých infekčních nemocí. Také krmítka a napáječky vymyjte a vypařte vařící vodou a pak nechte vyschnout na slunci. To kokcidiostatikum a živočišné uhlí můžete do vody přidat. Přineste si jemný sluncem prozářený suchý říční písek a ten dejte křepelkám do ploché kameninové vypařené a na sluci vyschlé větší mísy; křepelky se v tom písku moc rády popelí a v horku chladí.  Držím Vašim křepelkám palce, aby alespoň některá přežila.

J.M. (neregistrovaný) 08.06.2014, 08:58:09 xxx.xxx.168.107

Pro Petra: Pokud máte křepelek hodně, tj. více jak pět, tak se Vám snad vyplatí požádat o pomoc veterináře. Napřed se ho zeptejte, kolik peněz budete za jeho službu muset zaplatit, aby to nebylo nad Vaše finanční možnosti. Sám laicky můžete křepelkám trochu pomoci tak, že: dopřejete jim co nejvíce klidu, stín ve vedrech, zelené krmení (pampeliškové listy) musíte trhat pouze uvnitř zahrady a VŽDY OMÝVAT PITNOU VODOU před zkrmováním, pokuste se i průmyslově vyrobené krmivo určené pro křepelky koupit u jiného prodejce (ZZN) a zkontrolujte si, zda není staré, zda nemá prošlou záruční lhůtu. Krmivo s prošlou zárukou nezkrmujte. Oddělte nemocné křepelky od zdravých. Vykliďtě starou podestýlku, vydrhněte podlahu horkou vodou s chloraminem a nechte vyschnout na slunci. Pak nastelte novou zaručeně nezávadnou podestýlku. Pokud stelete hoblinky, nesmí být z mořeného nebo lakovaného dřeva.  Do krmítek pro křepelky nesmí mít přístup ani vrabci, ani holubi, ani myši, ani potkani, protože jsou zdrojem těžkých infekčních nemocí. Také krmítka a napáječky vymyjte a vypařte vařící vodou a pak nechte vyschnout na slunci. To kokcidiostatikum a živočišné uhlí můžete do vody přidat. Přineste si jemný sluncem prozářený suchý říční písek a ten dejte křepelkám do ploché kameninové vypařené a na sluci vyschlé větší mísy; křepelky se v tom písku moc rády popelí a v horku chladí.  Držím Vašim křepelkám palce, aby alespoň některá přežila.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.