Aktuálně: 5 195 inzerátů171 436 diskuzních příspěvků17 700 uživatelů

Filtr

Arnold (neregistrovaný) 13.02.2014, 16:32:03 xxx.xxx.210.26

Mám dotaz má 3 závojnatky (zlaté rybky) mám 16l akvárium můžu tam mít filtr , ktrej je na akvária na maximum 30l prodavačka mi řekla že jo, že ten filtr je pro všechny akvária do 30l. Ale chtěl sem zeptat jestli je to dobrý nápad nebo špatný nápad dát jim to tam.

                                                                                                 Předem díky za odpověď

dzunda (neregistrovaný) 24.10.2014, 21:03:25 xxx.xxx.198.25

no podle me by stacilo jen tam dat vzduchovaci zarizeni s mini filtrem a ne cele filtrovaci zarizeni ! zavojnatky jsou bojovi zviratka ! a budou i tak dorazet na filtr a sebe pokud se nesnesou !

 

Anonymní (neregistrovaný) 28.10.2023, 20:47:56 xxx.xxx.264.1

Tři závojnatky na 16 litrů? To je trochu průser ne…

Sardullah
Sardullah (909 příspěvků) 31.10.2023, 18:54:02 xxx.xxx.189.104
Arnold:

Mám dotaz má 3 závojnatky (zlaté rybky) mám 16l akvárium můžu tam mít filtr , ktrej je na akvária na maximum 30l prodavačka mi řekla že jo, že ten filtr je pro všechny akvária do 30l. Ale chtěl sem zeptat jestli je to dobrý nápad nebo špatný nápad dát jim to tam.

                                                                                                 Předem díky za odpověď


Takže …závojnatku nelze chovat v takovém plivátku…16 litrů…to je se zavřenýma očima na jednoho samce beťáka a nebo z toho udělat krevetárium nebo max nějaký mikrorazborky.

Na jednu závojnatku je potřeba počítat 100 litrů vody a nádrž by měla mít alespoň 200 litrů.

Vše by mělo být podpořeno dobrou filtrací…myslím, že vnitřní filtr je málo, že to chce opravdu velký externí filtr a nezanedbávat výměnu vody.

Takže sečteno a podtrženo…zlaté rybky vrátit….pěkně si sednout, říct si, co bych tak chtěl za ryby, nastudovat si podmínky, v jakých by se měly mnou vybrané ryby chovat a pak pěkně v klidu začít s akvaristikou.

Z vlastní zkušenosti si myslím, že pro začátečníka je ideální objem nádrže klasická 112 litránků.

Tam už se dá lecos vymyslet…už je to více vody a tak nějakou tu chybičku nádrž odpustí. Nastudovat si o založení akvárka a až přijde čas a akvárko bude pěkně zajeté, rostlinky porostou, tak postupně nastěhovat rybí obyvatelstvo.

A myslete na to, že čím menší akvárko, tím větší kumšt udržet v takovým akva rovnováhu. Tím větší kumšt je provozovat takové miníčko…často si začátečníci myslí, že si to vyzkouší na nějakém pidi objemu, protože na velký si netroufnou…ale čím větší objem, tím stabilnější prostředí, tím je to jednodušší.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.