Aktuálně: 5 042 inzerátů173 732 diskuzních příspěvků17 746 uživatelů

Alexandr čínský - nechce se nechat pohladit

Martina (neregistrovaný) 25.02.2014, 13:04:39 xxx.xxx.12.18

Dobrý den,

chtěla bych poradit. Máme Alexandra čínského cca necelý rok. Chodí na ruku, mluví, ale mám s ním problém.

1. když ho pustím, všechno nám tu škube, trhá a kouše - okrikování nepomáhá - jde to nějak odnaučit?

2. docela mě kouše do uší - když mi sedí třeba na boku když ležím tak ne, ale uši jsou jeho - jde to taky odnaučit? aby normálně seděl?

3. nenechá se pohladit - hned otevírá zobák ke kousnutí - nenechá se pohladit nikde jak se k němu přiblížíme hned by rafnul a nebo uletí. Ráda bych se s ním mazlila a hladila ho ale nechce :(

 

děkuji za všechny rady. Jinak je to náš miláček krásně mluví a hraje si.

salamounek
salamounek (161 příspěvků) 02.03.2014, 23:33:06 xxx.xxx.1.158
Odpověď na příspěvek uživatele Martina z 25.02.2014, 13:04:39

Dobrý den,

ne každý papoušek je mazel a většina papoušků nemá klasické hlazení ráda. Papoušek není pejsek. I když jsou samozřejmě výjimky, třeba kakaduové to milují. Záleží hodně na povaze papouška, zda byl dokrmován ručně a jakým způsobem, také v době dospívání bývají nevrlejší. Většinou papoušci mívají radši drbání na hlavičce a za ní na krku. Dá se to naučit, ale chce to hodně času a trpělivosti, zvláště, když je papoušek již starší. To co ho chcete naučit si musíte "rozkrokovat", tedy celý úkon rozdělit na malé krůčky a formou odměn za správné chování ho to po těch krůčcích naučit. Nejdřív zjistěte co má moc rád (možná to již víte), třeba kousek oříšku, piškotu, semínka slunečnice, nějaké ovoce nebo zeleninu, někdy funguje i oblíbená hračka. Ale já mám lepší zkušenost s jídlem. A pak již můžete začít. Třeba to drbání. Tam kde bývá v klidu, rád tam sedává, tam za ním jděte a v jedné ruce držte tu odměnu tak, aby ji viděl. Na druhé ruce stočte prsty dovnitř, jako kdybyste v dlani držela pingpongový míček (nepůsobí to tak útočně jako natažené prsty), palec víc dovnitř, aby netrčel. Pak tuto ruku pomalu přibližujte k němu do místa kde nějak zareaguje. Může to být ohnání se nebo odlet, jak píšete. Tuto vzdálenost si zapamatujte a podruhé se těsně před tímto místem s rukou zastavte. Pokud je papoušek v klidu, dejte mu odměnu. To několikrát zopakujte, až se papoušek bude cítit dobře, i když k němu takto přibližujete ruku. Pak zkuste ruku přiblížit o kousíček blíž a pokud zůstane v klidu, dejte mu odměnu. A zase párkrát zopakovat. A takto po krůčcích docílíte toho co chcete. Necvičte s ním moc dlouho, ale zato pravidelně. Některý papoušek zareaguje rychle, jiný chce více času. Jak říkám, chce to trpělivost.

Co se týká té devastace všeho kolem sebe, tak u číňanů je to známé. Zkuste mu udělat co nejvíce míst, kde bude mít co kousat - papouščí strom, bidlo s hračkami a podobně a hlavně dostatek větví na okus. Když začne kousat třeba do nábytku, nemá cenu na něj křičet, to ho spíš posílí, protože si myslí, že je to hra (získal Vaši pozornost). Spíš ho v tu chvíli zkuste odlákat pomocí pamlsku na připravený papouščí strom či bidýlko.

Ty uši, to už bude jeho zlozvyk. Nejlepší snad, nenechávat ho sedět na rameni, uši jsou velké lákadlo v této poloze.

Hodně štěstí a trpělivosti přeje Eva

Alexis
Alexis (9 příspěvků) 30.06.2014, 14:17:48 xxx.xxx.24.73

Když něco začne kousat ...1. zkuste mu cvrnknout do zobáčku ,ale chvíli tato věc potrvá než mu to dojde ,že je to špatně.

Zkuste si ho vzít do pokoje a posadit ho někam ,aby měl klid.Začněte si sním povídat aby se trochu ukolíbal🙂.Až se mu budou zavírat oči zkuste ho opatrně pohladit ,ale zkoušejte to jenom po hlavě po křídle to nemají zrovna v oblibě.

A přeju Vám hodně štěstí při mazlení.

 

 

Anonymní (neregistrovaný) 22.02.2015, 09:52:20 xxx.xxx.154.0
Odpověď na příspěvek uživatele Martina z 25.02.2014, 13:04:39

víš co jestli máš zrcátko dej ho prič já jsem taky měla takový problém

Draco chov Alexandra (neregistrovaný) 16.10.2016, 18:17:19 xxx.xxx.27.73

Dobrý den chci se zeptat mám Alexandra čínského je to mládě a pohladit se trochu nechá ale když vleže na dlaň tak mě  kousne do palců dá se ochočit?

 


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.