Aktuálně: 5 047 inzerátů173 363 diskuzních příspěvků17 739 uživatelů

Nemocná korela?

Klára (neregistrovaný) 09.03.2014, 13:20:37 xxx.xxx.118.74

Dobrý den, prosím vás poraďte ... od včerejška se mi korelka chová nějak zvláštně ... nejdřív vysedávala pořád v misce s pískem (tohle dělala i v noci, ikdyž normálně spí na bidýlku), který vyhrabávala, pak dostala průjem a jakoby zácpu dohromady. Hodně dlouho trvá, než se vykaká (i několik hodin) a pak je trusu hodně a je řídký. Střídají se u ní chvíle pohody, kdy létá, jí i pije a pak je zase apatická, ale není načepířená, jen sedí, jakoby napřímeně a má zavřená očka. Taky je extrémně mazlivá, což u ní taky není normální ... Nevíte, co by s ní mohlo být?

Děkuji za odpověď

Eva (neregistrovaný) 09.03.2014, 19:25:33 xxx.xxx.186.89

Tohle dělává samička před začátkem snášení vajec. Nejdřív sedí pořád v krmítku a pak se najednou dole v kleci objeví vajíčko. Pokud normálně jí a létá, tak myslím není třeba se obávat.

Klára (neregistrovaný) 10.03.2014, 06:00:10 xxx.xxx.118.74
Odpověď na příspěvek uživatele Eva z 09.03.2014, 19:25:33

no jo, ale co ta její zácpa? To taky dělá před snášením vajíček?

Eva (neregistrovaný) 10.03.2014, 15:28:33 xxx.xxx.186.89
Odpověď na příspěvek uživatele Klára z 10.03.2014, 06:00:10

Otázkou je, čemu říkáte zácpa. Moje korela, když měla období snášení vajíček, tak třeba celý den nekadila a pak najednou vykadila velkou hromadu. Ale konzistence trusu byla normální. To víte, vajíčko je dost objemné a tak všechno jakoby "ucpe" a chvilku to trvá, než se to prodere ven. Pokud máte nějaké pochyby, chová se divně - je apatická déle než jen chvilkami, tak raději navštivte veterináře pro exoty nebo to s některým alespoň telefonicky konzultujte. Takto na dálku Vám asi těžko někdo poradí přesně.

Klára (neregistrovaný) 11.03.2014, 19:49:49 xxx.xxx.118.74

Tam máme první vajíčko :-)

salamounek
salamounek (161 příspěvků) 11.03.2014, 22:52:16 xxx.xxx.186.89
Odpověď na příspěvek uživatele Klára z 11.03.2014, 19:49:49

Tak vidíte, že to bylo ono. Hlavně jí vajíčka neberte, protože byste ji tím nutili do dalšího snášení a přílišné snášení by ji mohlo oslabit. Předpokládám, že je to domácí mazlíček a máte jen ji, takže vajíčka nejsou oplodněná. Já jsem korele vajíčka vždy postupně vyměnila za oblázky, na kterých seděla asi deset dní a pak ji přestaly zajímat. A byl zase na půl roku nebo i rok pokoj. Většinou takto snesla jen asi 4 vajíčka. Když to bylo poprvé a já o tom ještě nic nevěděla, tak jsem jí je brala a ona jich postupně snesla asi osm. Naštěstí to bylo první snášení, takže byla mladá a nic se jí nestalo. Eva

Meda (neregistrovaný) 12.03.2014, 10:29:09 xxx.xxx.195.104
Odpověď na příspěvek uživatele salamounek z 11.03.2014, 22:52:16

Gratuluju Vám moc k diagnoze :-D Máte opravdu znalosti a umíte dobře poradit. Pište prosím častěji, hezky se vše od Vás čte.Taky bych potřebovala  jediné vajíčko :-D od naší prý samičky žaka.Nejsem schopna ji vytrhnout peříčka pro určení pohlaví, natož jít s ním k vetovi na odběr.

Klára (neregistrovaný) 12.03.2014, 16:02:32 xxx.xxx.118.74

sice nemám jen ji, mám ještě andulku Pepíka, u kterého ale také předpokládám, že je to samička, podle hnědého ozobí, ale stejně si nemyslím, že by jsme mohli očekávat kříženečky korelky a andulky, kdyby Pepík samička nebyla :-D

S tím vajíčkem je to ale složitější, snesla mi je na podestu bidýlka, které je mimo klec. Od té doby o něj zájem neprojevila, neměla ani snahu si na něj sednout nebo něco podobného. Taky nevím, kam jí ho mám dát? Do klece do misky s pískem nebo kam? Žádné hnízdečko nebo něco podobného nemá :-(

Každopádně moc děkuju za všechny rady a zkušenosti :-)

Eva (neregistrovaný) 12.03.2014, 23:35:06 xxx.xxx.186.89

Díky, ale mám zkušenosti jen s papoušky - domácími mazlíčky, takže mohu radit jen co se týká jich. A pokud se to týká jejich chování, tak jen s druhy, které jsem již měla. Pokud jsou to všeobecné dotazy ohledně jejich pohodlí, krmení a pod. tak to je samozřejmě pro většinu papoušků stejné.

Ale někteří velkochovatelé se na nás, chovatele papoušků - domácích mazlíčků dívají skrs prsty a někdy dost nepříjemnmě reagují. Takže jsem teď již dost opatrná.

Byla tu výborně založena sekce právě pro ochočené papoušky, takže by jejich chovatelé měli psát spíš tam a snad to bude lepší.

Co se týká těch per, tak to Vás úplně chápu, nevím jestli bych se k tomu odhodlala. Já jsem proto chtěla již od chovatele samičku potvrzenou z DNA, takže trhání peříček zůstalo na chovateli. Ale dá se to poznat v pohlavní dospělosti trochu podle chování. Ale pokud máte samičku, jistě vejce snese. Zatím všechny moje samičky alespoň jednou snášely a budku vůbec nepotřebovaly. Snad protože se cítily v bezpečí a v klidu. Dokonce i párek kanárků, kteří prý v kleci určitě nezahnízdí (jak jsem byla ujišťována) mi vyvedli 2x mladé. Ale nezoufejte, třeba jí pera vytrhnete náhodou, aniž budete chtít. To se mi stalo s korelou, když ještě nebyla úplně ochočená. Měla jsem ji na ruce, najednou se něčeho lekla a málem spadla. Jak jsem ji chtěla zachytit, podařilo se mi jen zachytit ji za ocásek a jak mávla křídly a vzlétla, zůstalo mi pár per v ruce. Byla jsem hrozně vyděšená, jestli jsem jí neublížila, ale můj známý, chovatel, mi řekl, že v případě ohrožení ta pera prostě nějak uvolní, takže se nemusím bát. Ta korela měl být původně samec, proto dostala jméno Šalamoun (vždycky kývala hlavičkou ze strany na stranu, když jsem na ní mluvila, jako by o tom velmi přemýšlela co povídám) a najednou se z ní vyklubala samička. Ale jméno jí už zůstalo a byl to ohromný mazel. Možná byste ta pera mohla vytrhnout jako matka děda Vševěda 🙂, čochnit se s papouškem a najednou škub a pak se děsně divit a udobřovat odměnou. No, hodně štěstí. Eva

Eva (neregistrovaný) 12.03.2014, 23:46:08 xxx.xxx.186.89
Odpověď na příspěvek uživatele Klára z 12.03.2014, 16:02:32

No, pokud ho snesla jinde než v kleci a nejeví o něj zájem, tak jí ho zkuste dát do klece a když nebude projevovat zájem dál, tak ho klidně vyhoďte. Moje korela je zásadně snášela v noci a na dno klece. Tak jsem ho vždy dala do spodku od koupelničky, který jsem vystlala nastříhanou vyšívací bavlnkou. Většinou si na ně sedala až když jich měla víc, ale přesto ho bránila syčením. Pak jsem ji musela vždy nějak odlákat nebo vystihnout chvíli kdy šla jíst, abych jí každé nové vajíčko vyměnila za oblázek. Vejce snášela většinou obden.

Caroline (neregistrovaný) 15.07.2016, 13:14:12 xxx.xxx.7.3

ahoj , mam takový problém s mojí korelou (je to kluk )

poslední dobou asi týden v kuse mi příjde taková smutná nebo tak , má hlavu dole skoro pořád má zavřené oči , peříčka jsou furt načepířená dokáže vydržet na jednom místě i několik hodin a nepohnout se , skoro celé dny mi příjde jako kdyby kýchala a znosu když kýchne jí vystříknou kapky vodičky nebo něcoho podobného , má i někdy chvilky že se třese třeba hodinu jako by jí byla zima ale mi máme v domě dost deplo , někdy mi příjde že by chtěla zvracet ,  já netuším co jí muše být furt si otíra hlavu o rohy nábytku a pořádně nic neděla . Nevíte co s ní může být ? kdyby byla nemocná tak popřípadě doporučit něco co by jí ulevilo

J.M. (neregistrovaný) 15.07.2016, 18:18:55 xxx.xxx.168.107
Odpověď na příspěvek uživatele Caroline z 15.07.2016, 13:14:12

Milá Caroline,

domníváte se, že kdybyste vylíčila do novin nebo po telefonu své zdravotní potíže obvodnímu panu doktorovi podobně, jako teď píšete o nemoci koreláčka, že by Vám Váš pan doktor anonymně a zdrama řekl diagnózu Vaší nemoci a poradil léčbu ? Určitě by to neudělal a řekl by Vám, že se mu musíte přijít ukázat do ordinace. Totéž tedy udělejte s Vaším koreláčkem a doneste ho ukázat veterináři.

Reyna (neregistrovaný) 17.12.2016, 16:00:49 xxx.xxx.23.76
Dobrý den Chtěla bych se zeptat , mám korelu a vůbec nemám ponětí co by sní mohlo bejt pořád stojí dole v kleci má zavřené očka , V kleci jsou kaluzky krve ale nevím s čeho ....prosím o pomoc či aspoň řadu... Děkuji předem
Naty1
Naty1 (235 příspěvků) 17.12.2016, 19:41:35 xxx.xxx.47.70
Reyna: Dobrý den Chtěla bych se zeptat , mám korelu a vůbec nemám ponětí co by sní mohlo bejt pořád stojí dole v kleci má zavřené očka , V kleci jsou kaluzky krve ale nevím s čeho ....prosím o pomoc či aspoň řadu... Děkuji předem

jděte k veterináři!!!

nikcajan (neregistrovaný) 14.01.2017, 22:21:30 xxx.xxx.132.202

Dobrý večer,chtěla jsem se zeptat,zda nevíte na co mohla mi dneska tak rychle umřít korelka ( stáří 9 let).Ráno lítala po bytě a nic jí nebylo.Asi o půl sedmé večer začala špatně dýchat.Seděla na bidle vodorovně,měla svěšené křídla a špatně dýchala.Myslela jsem,že bude mít vajíčko a nemůže ho vytlačit.Pak jsem ale viděla ,že její trus je vodnatý s nahnědlou barvou.To už manžel volal na pohotovost.Pak korelka (když jme ji dali na zem)tak začala padat na stranu.Manžel odjel na vetrinu,tam dostala antibiotika,vitamíny ale při zpáteční cestě umřela.Doktor jen manželovi řekl,že vajíčko neměla ale měla problém s dýcháním....Nevíte co by to mohlo být?

 

 

 

Petr (neregistrovaný) 24.11.2019, 12:15:13 xxx.xxx.144.11
Dobrý den máme korelu, nemůže dýchat a pořád spí u veterináře jsme byli a ten jí pichnul nějakou injekci.
Jean Zulius (neregistrovaný) 18.03.2024, 06:29:11 xxx.xxx.195.162

Dobry den v piatok som objavil toto na fotke u mojej Korelákovy Tonym Starkom alias Hebučký Tony že mu na hlave vypadáva peria a má tam ranu až na lebku vydreté ako to vzniklo sám neviem.Až by ste niekdo vedel poradiť budem rád.

Obrázek Obrázek

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.