kanárek

Dobrý den, mám kanárka a má v celku velké drápky a nevím co stím ??   čerstvé větve ze stromu ?? nebo ještě něco jiného ?  Díki

neregistrovaný tomáš neregistrovaný

Když jsem choval kanáry tak jsem je vždy trochu zasřihl

neregistrovaný M.P. neregistrovaný
Odpověď na příspěvek uživatele tomáš z 14.03.2014, 20:44:50

Dobrý den,

předpokládám, že máte jednoho kanárka doma. V domácím prostředí jim často drápky přerůstají a musejí se tak pravidelně zkracovat. Trochu se to dá omezit tím, že mají místo soustružených bidel v kleci bidla z větví, což je lepší pro všechny ptáky chované doma. Je lepší, když použijete vetve ve tvaru Y a jednu část po rozdvojení přiděláte výš, takže je jakoby do kopce. Bohužel kanárci dávají přednost tenčím koncům těchto větví, což moc drápkům, tedy jejich obrušování, nepomáhá. Já jsem to řešila vždy tak, že jsem jim dávala dobrůtky (salát, piškot) mezi mřížku u silnějšího konce větvových bidýlek, takže když chtěli mlsat, museli tam. Hodně mým kanárkům také pomáhalo to, že jsem je pouštěla prolétnou po bytě a oni si pak lezli na papouškův strom, který má silnější větve. Takže mi pak zastřihování drápků vycházelo 1x, maximálně 2x za rok. Stačí k tomu nůžtičky na nehty, ale musíte dát pozor, abyste nezastřihl moc daleko a neporušil žilku v drápku. U tak malých ptáčků může být ztráta krve i z tak malé části jako je drápek velmi závažná, pokud se krvácení nezastaví včas. Nemluvě o stresu, který se tím vyvolá.

salamounek salamounek 161 příspěvků

Pěkný den, mám kanárka samici, starou 1,5 roku, která viditelně chce stavět hnízdo a snést vajíčka. Pořídili jsme ji asi 3/4 roku starého samečka, ona mu stále nadbíhá, on utíká, odmítá jí. Stále se dohadují, popiskují na sebe, hádají se, ona k němu přisedá, on utíká. Kde je, prosím, problém? Mohu pro ně něco udělat? Mohou spolu tvořit pár?

neregistrovaný Taj neregistrovaný

My jsme měli žlutého kanárka. Pokud byl sám, krásně a často zpíval a vypadal spokojeně. Když jsme mu pořídili oranžovou samičku (ve Zverimexu nám ji jako samičku prodali), tak náš žlutý kanárek se s novou samičkou neustále rval a úplně přestal zpívat. Vydrželi jsme to skoro rok, a pak jsme oba kanárky vrátili do Zverimexu.  P.S.: Ta "oranžová" asi opravdu samička byla, protože nikdy nezpívala.

Vytvořit spokojený pár dvou kanárků asi není jednoduché. Také jsem někde četla, že zkušení chovatelé spojují páry kanárků do jedné klece pouze na krátké období v roce, pouze na dobu rozmnožování. Většinu roku prý mají být samečci a samičky kanárků umístěny  zvlášť, v různých klecích.

neregistrovaný J.M. neregistrovaný
Odpověď na příspěvek uživatele Taj z 16.03.2014, 15:16:09

Zdravím Taj,

problém bude v tom, že je ještě moc mladý. Zkusila bych ho dát do jiné klece, ale do stejné místnosti. Až jí začne hodně zpívat, bývá to dlouhé trylkování, tak teprve pak bych je zkusila dát dohromady, a to samičku do klece k samečkovi. Ovšem může se i stát, že se prostě chtít nebudou. Eva

salamounek salamounek 161 příspěvků

Zdravím mám asi 3 roky dva kanárky a jeden si začal vytrhávat peří. Četla jsem, že je to četla jsem, že to dělají ze stresu při nějaké změně ale u nich žádná změna nenastala. Nevím jak si s tím poradit. Děkuji za rady.

neregistrovaný Alena neregistrovaný

Ahoj! Staci mu jenom zkracit, a bude dobre. Taky muj kanarek tak mel.

------------------

Vytvořte si web zdarma

 

Petra123 Petra123 1 příspěvků

Zdravím všechny a moc prosím radu. Mám samečka kanárka, celé dny zpíval a cca před dvěma týdny přestal. Jinak se jeví, že je v pořádku.

Děkuji všem za info.

neregistrovaný Ninax neregistrovaný

Nezačal třeba přepeřovat?

neregistrovaný Marie neregistrovaný

Je pravda, že pouští peříčka.

neregistrovaný Ninax neregistrovaný

Pokud je normálně veselý, jí, poletuje, tak to bude tím. Mě to poprvé taky vyplašilo.

neregistrovaný Marie neregistrovaný
Odpověď na příspěvek uživatele Marie z 26.07.2014, 10:37:30

Tak děkuju, měla jsem z toho obavu, ještě se to nestalo. yes

neregistrovaný Ninax neregistrovaný
Odpověď na příspěvek uživatele Ninax z 26.07.2014, 16:06:49

Zdravím,

to je divné, že by Vám za celé 3 roky ještě nepřepeřoval. Tím to asi nebude. Mí kanárci mívali období kdy nezpívali, třeba i dva měsíce. Pokud je jinak v pohodě, dobře jí a trus má normální, tak se nic neděje.

Eva

neregistrovaný Eva neregistrovaný
Odpověď na příspěvek uživatele Eva z 26.07.2014, 21:41:44

Asi jsem se špatně vyjádřila, přepeřoval již několikrát, ale vždy normálně zpíval. A právě teď přestal,tak proto jsem měla obavu. Děkuji všem za info. Pěkný den.

neregistrovaný Ninax neregistrovaný

Dobrý den,měl bych dotaz. Máme dva žlutý kanárky samostatně v jedné kleci a v druhé kleci zeleného papouška . a chceme se zeptat jestli je možné je dát do hromady do jedné klece. le nevíme jestli se nebudou štípat . Má s tim někdo nějaku zkušenost . Děkuji za info.

.

neregistrovaný petr neregistrovaný

Zdravím, plánuji chovat kanárky a chtěla bych se zeptat, jestli jdou něják více ochočit. Např: opakování slovíček nebo aby sedali na ruku

Děkuji za každou odpověď.

neregistrovaný Anonymní neregistrovaný
Odpověď na příspěvek uživatele Anonymní z 06.06.2018, 20:37:46

Tak já vím o kanárcích, že jsou poměrně plaší a divocí, se sedáním na ruku nemám zkušenost. Vím, že sameček sám zpíval a byl v pohodě. Po přikoupení samičky přestal zpívat a stále se s ní rval. Oba museli být vráceni do Zverimexu.

neregistrovaný Anonymní neregistrovaný
Dobrý den můžu mít kanára ze zebrickama
neregistrovaný Anonymní neregistrovaný

s

neregistrovaný linx6x6 neregistrovaný
Položek na stránce: 10 20 50 100
Zobrazené záznamy 1 - 20 (celkem 20)

Přispět do diskuze
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Fotografie:
  Přidat další fotografii »