Aktuálně: 5 050 inzerátů173 409 diskuzních příspěvků17 740 uživatelů

Amazonan křičí po opuštění mistnosti

Vlasta (neregistrovaný) 16.03.2014, 16:53:02 xxx.xxx.3.16

Mam asi 3/4 ročního amazonana, je krotky, litá na prst, bere si jidlo z ruky, mazli se se mnou, ale po opuštění místnosti, kde ma klec,zacne strasne křičet, a to do te doby, dokud nepřijdu zpět. Vim, ze křičí o moji pozornost, ale nekdy, zvlášť po ranu, kdyz uslyší ze vstavam, zacne křičet a bojím se, ze mi každým dnem zaklepou na dvere a budou si ztezovat. Snažím se mit hodne trpělivosti, ale vidim, ze jak vidi, ze po dlouhém kriceni, at kvuli sobe nebo našim sousedům, se vrátím za nim, zacina si na to zbykat(resp.uz si zvykl:)) proto prosim veškeré rady, postřehy od ostatních chovatelů, kteří meli stejny problem a podařilo se eliminovat, aspon z časti. Dekuji

lav
lav (85 příspěvků) 16.03.2014, 21:04:31 xxx.xxx.179.225

Vlasta, neviem, co to vasmu pomoze, alebo nie, nasmu to nepomohlo. Ale odporucam prestudovat tuto stranku: 

http://lerl.info/clickertraining/krik.php

Na kazdeho papagaja zaberie nieco ine. Na nasho zabera ignoracia a deka. Ked krici, aj ked sme v miestnosti, odideme. Vratime sa az ked sa utisi. A tie intervaly skracuje. Obcas, ked sa nemieni utisit, zakricim nono, vie ze to znamena nieco zle, a po chvili sa utisi. Ale nevratim sa, kym nestichne. Ked musim, tak vykonam len to potrebne, preco sa potrebujem nutne vratit a nanho sa ani nepozriem a idem prec. Intenzita aj dlzka klesaju. Niekedy ma dni (nastastie ich je menej a menej), kedy si proste povie, ze neustupi, tak ho prikryvame dekou. Ale nevieme, ci si prave vtedy deku aj nepyta, lebo si zvykol na klud pod nou. Ked ju nechce, tak vyslovene lozi a dobe do nej, ale v poslednej dobe, ked ho prikryjeme, tak sa usadi na bidle a zacne skripat zobakom, niekedy zaspi.  😈 A nieco z ineho sudka - proti agresivite mame najucinnejsi trest - kliktrening. Ked do mna utoci (nedobne silno, len zastrasuje a chyti zobakom, ale nestlaci), tak ideme klikat. Prikazem mu zist na spodne bidlo, klik, podat labku, vyliezt na palicku, vyliezt na ruku, dat sa skrabat po kridle (nerad sa skrabe po kridle), par minut poklikame nalada nenalada. Hoci bol predtym v zlej nalade, jemu sa vzdy nalada vylepsi, nas vzah sa upevnuje, pripadne sa zamedzuje buducej agresivite (neutoci, lebo vie co bude nasledovat proti jeho voli ale zaroven ani nema zaujem utocit, lebo v konecnom dosledku ho to bavilo) a tiez ked je po treningu, tak nasledne sa tolko nedozaduje lebo je rad, ze ma pokoj :) Ako vravim, nemusi ucinkovat na vsetkych, ale na nasho posobi vyrazne. 😉 Pripajam aj video, no je zostrihane, nakolko moje kameramanske schopnosti su "famozne" 😄

Katka S. (neregistrovaný) 16.03.2014, 22:02:45 xxx.xxx.231.94

Klikr trénink by měl pomoci, ale nechápala bych jo jako trest, měla by to být zábava pro obě dvě strany, ale je pravda, že se dá jeho pomocí zredukovat nežádoucí chování. 

Vlasto: vydržte a odcházejte z místnosti, když začne křičet, časem to pochopí. Jak dlouho křik trvá (1 měsíc, 2 měsíce)?

Val: kamarádka kliká s fenkou a ta mi poradila, abych si zvolila jedno slovo také jako pochvalu, kterou používám zároveň s klikrem - to nahradí kliknutí, pokud není klikr po ruce. Já mám - ano - už ho i opakuje. Tzn. klik a "ano" následuje téměř zároveň. ¨Když cvičím nástup na bidlo, odkliknu mu nastoupení a mlskou ho stáhnu zpět na původní bidélko. Neklikám mu, že z bidla sleze - chtěla bych, aby tam vydržel sedět.

lav
lav (85 příspěvků) 16.03.2014, 22:39:38 xxx.xxx.179.225
Odpověď na příspěvek uživatele Katka S. z 16.03.2014, 22:02:45

Katka S., ano, tak som to myslela. Trest vyslovene ako obrazne. Pretoze on ma zastrasuje, tak ja to pojmem tak ako zak ty taaaakto ano? Aaaa ideme.... A uz sa bavime obaja :) Povodne chcel mat sice pokoj, niekedy zo zaciatku ani odmeny nechce, len vypluva, ale potom si to uzivame obaja. Takze trest mysleny obrazne :)

No to som si myslela, ze to slovo budem robit. Ked nie je kliker po ruke, tak ho chvalim slovom "sikovny" a vyzera ze chape :) No u nas to skusame tak, ze chcem, aby sedel na ruke alebo na bidle, kym mu nepoviem "dolu". Zatial ked zacne zliezat sam od seba, tak mu to rychlo prikazem, aby si to spojil. Niekedy to chape a caka na pove, ale napriklad dnes, sice vyliezol na ruku, ale hned zliezol, tak ziadnu odmenu nedostal a musel zopakovat. Na moju ruku chodi nerad lebo mam problem s trasenim ruk a zle sa mu drzi stabilita, ale na bidlo je to bez problemov. Sedi a necha sa nosit, kym mu nepoviem "dolu". 

Este k tomu kricaniu - tu naozaj treba obrovsku davku trpezlivosti, aby sa kricanie este viac neupenilo lebo ak to upevnite, tak naprava bude o to tazsia. Odporucam navstivit najblizsich susedov, spytat sa, ci ich to neobtazuje, rovno sa im ospravedlnit a poziadat o trpezlivost, kym si papagaj zvykne a kym ho vytrenujeme. Ti nasi boli nielenze radi, ze sme prisli, ale zakazdym, ked sa s nimi stretneme, sa pytaju, ako sa ma a co vie nove :)

lola (neregistrovaný) 16.03.2014, 23:18:54 xxx.xxx.17.248

Vy jste ale případ s tím žakem ,co ho otravujete když žere ,pak se divite ,že nemá na vás náladu. Co tam strkaté palici  do jeho teratoria ,budete s něho mět neurotika -což vede ke škubání ,proč když chcete drezurovat si nepořídíte raději psa.......

salamounek
salamounek (161 příspěvků) 16.03.2014, 23:45:06 xxx.xxx.186.89
Odpověď na příspěvek uživatele Vlasta z 16.03.2014, 16:53:02

Zdravím Vlasto,

měla jsem podobný problém s mým alexandrem. Byla jsem delší dobu nemocná, takže si zvykl, že jsem byla pořád s ním v pokoji a když jsem pak začala pokoj opouštět, tak hrozně křičel, dokud jsem se nevrátila. Protože jsem už měla zkušenost s korelou, jejíž křik je opravdu nepříjemný, zkusila jsem své "cvičení" i s ním. Jestli si všimnete toho křičení, tak není neustálé, to by za chvíli nemohl ani dýchat, jak by byl utahaný, ale jsou v něm malé přestávky. Někdy jsou i delší, když si třeba vzpomene, že si něco sezobne. A těchto malých přestávek jsem využívala. Připravila jsem si jeho oblíbenou pochoutku - dětský piškot - a schovala se za dveře tak, aby neviděl ani můj stín, na to pozor. Jakmile v křiku nastala ona malinká přestávka, tak jsem vešla do pokoje, chválila ho a dala mu odměnu. Takto jsem každý den strávila asi hodinu dopoledne a hodinu odpoledne "za dveřmi" a asi po týdnu, začaly být přestávky v křiku delší a asi po třech měsících si křičení po mém odchodu odvykl úplně. Je to hodně náročné na čas, ale fungovalo to jak na korelu, tak na alexandra. Neříkám, že si občas nezakřičeli, to potřebuje každý papoušek, ale nebyl to ten vynucovací křik. S mojí nynější amazoňankou zatím tento problém nemám, v pátek jí bude rok, tak doufám, že to nezakřiknu.

Co se týká ranního křičení, tak opět po zkušensti s korelou (ta mne toho hodně naučila), své papoušky na noc přikrývám tak, že mají zakrytu horní stranu klece, přední stranu a jednu boční stranu, která je směrem k našim postelím, takže na nás nevidí. Všichni papoušci bez rozdílu po ránu v tomto případě jen breptali, ale nekřičeli. U alexandra i amazoňana jsem s tím začala hned od první noci u nás a funguje to bez problému. Amálka (můj amazoňan) ráno přeříká celý svůj repertoár slov, které již umí. Musím říct, že je to občas velmi příjemné probuzení. Tiše vstanu a odejdu i se psy do kuchyně, kde jim dám snídani, připravím nám snídani a jdu se umýt. Pak jdu zpět do pokoje, pozdravím Amálku a odkryju jí. Pozdravíme se několikrát a v tu chvíli již začne brebentit "dáme papáníčko, jó, dáme čistou vodičku, jó". Dostane papání a nemá čas křičet, protože se jde najíst, zatímco já odcházím snídat. Jediné chvíle, kdy se projevuje hlasitěji jsou ty, kdy jdu se psy ven a když se vrátíme. To štěká. Ano, štěká 🙂. Protože naši psi radostí štěkají, tak se to naučila i ona. Ale to je spíš legrační a není to tak hlasité. Eva

lav
lav (85 příspěvků) 17.03.2014, 14:19:19 xxx.xxx.160.194
lola:

Vy jste ale případ s tím žakem ,co ho otravujete když žere ,pak se divite ,že nemá na vás náladu. Co tam strkaté palici  do jeho teratoria ,budete s něho mět neurotika -což vede ke škubání ,proč když chcete drezurovat si nepořídíte raději psa.......


Lola to vy ste sa rozhodla, ze ho otravujem, ked zere? Ste si tym uplne ista? Lebo podla mna sedel na vrchnom bidle, kde trenovat nemozme, klikerom som ho privolala dole na spodne takze on dobre vedel, ze ideme trenovat. Takze podla vas bud ho nesmiem trenovat, kedze zakazdym sa pusti do zradla (a vonku este trenovat nechce), alebo mu mam podla vas brat zradlo? Zboznujem ludi co vzdy vsetko vedia hned ohodnotit. 

Eva (neregistrovaný) 17.03.2014, 23:15:22 xxx.xxx.186.89
Odpověď na příspěvek uživatele val z 17.03.2014, 14:19:19

Klid val, tohle jsou právě ti prudiči, kteří se jen chtějí hádat a vše kritizovat a sami přitom nemají žádnou zkušenost. Domácí mazlík by měl mít základní výcvik, aby se z něj v dospělosti nestal agresivní nevrlec. Navíc je to pro ně zábava a alespoň ti moji byli vždy rádi, že se něco děje. Také začínám trénovat vždy ještě v kleci, kde se papoušek cítí bezpečněji. Až když si zvykne, tak se mu chce cvičit i venku. Eva

kavek
kavek (6 příspěvků) 18.03.2014, 10:27:31 xxx.xxx.214.66
Odpověď na příspěvek uživatele Vlasta z 16.03.2014, 16:53:02

Ahoj , řekl bych že to je standart . Naši dva křičí jako o život ale už jsme si zvyknul . Někdy zabíra deka přes klec , nejvic ale zabere otevření dvířek a proletnutí .

Meda (neregistrovaný) 18.03.2014, 12:39:11 xxx.xxx.195.104
Odpověď na příspěvek uživatele Vlasta z 16.03.2014, 16:53:02

 Můj první papoušek byl mníšek - mazlíček zlatý, ale jak dospíval, vynucoval si příšerným křikem puštění z klece. Pomáhalo odejít z místnosti,nechat ho samotného, přikrytí moc ne. Teď mám žaka, který mluví v jednom kuse🙂Vidí z okna na zahradu, tak občas napodobuje straky, což se dá vydržet. Zakřičí občas jen večer když lítá jako blázen, celý rozdováděný přes celou 9m místnost .Tak hned řeknu jdu pryč a odcházím a je hned klid, někdy stačí říct ticho,tichoučko, on zopakuje, přidá pšššt.Ale mazlíček jako mníšek zase tolik není.

jana (neregistrovaný) 18.03.2014, 19:26:14 xxx.xxx.89.41

Dobrý den, prosím o radu.Jsem chovatel začátečník, dostala jsem k vánocům amazoňana modročelýho ručně dokrmovaného asi 5 měsíců starého.Skamarádili jsme se hned,ale tápu v tom jak učit mluvit, a poslední dobou na mě útočí, dělá nálety na hlavu zobne, a když přiletí na ruku a má svý...nervy..zobne a dost bolestivě.Já se leknu, okřiknu a on opět útočí.Snažím se zachovat klid, mluvit na něho hezky potichu, chvilku je klidnější a opět nálet a zobanec.Nerozumím tomu.Děkuji za jakékoliv názory a rady.

lav
lav (85 příspěvků) 18.03.2014, 21:54:00 xxx.xxx.179.225
Odpověď na příspěvek uživatele jana z 18.03.2014, 19:26:14

Dobry den Jana, rada by som vam poradila, ale tiez som len zaciatocnik. Aj tak to skusim.

Nas zako do mna utocil od zaciatku, hryzol ma a dost bolestivo, ja som mala aj dost strach sa k nemu priblizit. Naopak priatelovi zobal z ruky, nechal sa hladkat, dokonca mu dvoril. Na mna dost ziarlil a za dalsie - nemal voci mne ziadny respekt, tym, ze som sa ho zacala bat a mala som ja respekt pred nim, ziskal prevahu. 

Skuste sa zamysliet, aky ma na to dovod, preco to robi, co tomu predchadza. Precitajte si tento clanok, mozno vas nieco napadne: http://www.lerl.info/clickertraining/kousani.php

U nas bol hlavny problem v tom, ze pred nami uz v jednej rodine bol, kde mal zlu skusenost so zenou a odvtedy utocil na vsetky zeny, nielen na mna. Takze problem bol hlavne strach a ziskana prevaha.

My nasho pustame zatial velmi malo z klietky, takze nalety robit nemoze. Ked je vonku, tak skuma do coho vsetkeho sa da naburat 😄 takze neutoci, necha sa skrabat, je rad ze som aj ja pri nom. Ale cokolvek som robila v jeho klietke, ci uz s nim trenovala (zo zaciatku), chcela ho pohladit alebo som tam len mala ruku, hryzol ma a dost silno. 

Co to velmi upravilo, bolo to, ze som prevzala vsetku starostlivost onho  (krmenie a pod.) a kliktrening. Ale hlavne som si povedala, ze to hryzenie musim dostat pod kontrolu skor, ako bude chodit suverenne vonka a zacne robit nalety. Ziskavala som si jeho doveru klikanim (dotyk o palicku, "pod sem") a takisto sa mu sem tam podarilo ma uhryznut, najma pri uceni podavania labky, ze som si tak nejako uvedomila, ze sa mi vlastne nic nedeje. Prstov mam stale desat a co. Nejaky kusanec ma predsa neodradi. Snazila som sa uhnut, niekedy sa nepodarilo, vyhresila som ho slovom "nono", pripadne priatel, od ktoreho to bral zle. Velakrat stal nad nami a hresil ho, ked hryzol. Ked bol pekny, len sa dival. Postupne som stracala strach a stale som bola k nemu odvaznejsia, takze on zacal ziskavat respekt a jeho hryzance sa stavali coraz slabsimi, hladkat sa dal stale castejsie (len v pritomnosti priatela). Teraz ma uz ani nehryzie, len zastrasuje (buchne zobakom, chyti sa). Uhryzne ked ignorujem jeho 2-3 upozornenia. Tak poviem nono nesmies, ale nenecham sa odradit, pretoze by ziskal co chce a utvrdil by sa v hryzeni. Prave naopak, aj cez hryzenie trvam na tom, aby bud vyliezol na ruku (kliktrening) alebo dal kridielko na pohladkanie (tiez som ho casom naucila kliktreningom). Aj ked zo zaciatku hryzol, aj on zistil, ze mu nikdy, ale nikdy neublizim, nebojim sa ho a po pohladkani pride piskota. Robi to stale dobrovolnejsie a dobrovolnejsie. Dnes si dokonca po ukonceni hladkacieho kliktreningu sam vypytal dalsie kolo treningu, tak som ho zacala ucit na "das mi aj hlavicku?". Dal, pohladkala som ho, hned odmena. Chce to doslednost ale hlavne sa prestat bat a lakat. Ja viem ze je to tazke, stale ma obcas trhne, ale hlavne sa uz neplasim (neuhynam, nevyberam prsty z klietky), lebo tym by som len utvrdila jeho hryzenie.

On sa snazi hryzenim nieco povedat, nieco tym ziskava. Mozno je to vase zlaknutie sa (bavi ho to), mozno ziskava vasu pozornost, pohladenie, neviem. Treba hlavne zmenit navyky. Nesmie dostat to, co chce. Pozorne ho sledujte, kedy to robi, co tomu predchadza (mozno ste chrbtom, mozno sa mu nevenujete, mozno robite nieco co sa mu nepaci, moze to byt hocico) a kedy prestane (ziskal, co chcel - co to bolo, ked prestal?) A okamzite s tym treba skoncit. Treba tie veci, co si vynucuje naletmi robit vtedy, ked kludne sedi na bidle, ked sa hra, a naopak ked spravi nalet, vyhresit, neodmenovat ho (odmenou myslim to, co chcel ziskat). Ak to bude vyzadovat zatvorenie do klietky, tak to spravim. Isto mi mnohi budu oponovat, ze papagaj nie je pes, ale mne sa praveze na nasom vyplaca podobny pristup, ako ku psikovi. Ved aj kliktrening sa pouziva pri psoch. Psov tak isto trestame. Papagaj ma tu vyhodu, ze nedostane novinami po zadku, ale su veci, ktore sa ako trest pouzit daju (ignoracia, koniec hry, pohlad na nieco, co nema rad (v nasom pripade prenoska - staci ked len sama vykukne spoza rohu a je ticho) atd atd) a musim povedat, ze vztah nasho papagaja ku mne sa rapidne, ale rapidne zlepsil.  Predtym, ked som vosla do miestnosti, tak utekal do zadneho rohu klietky a hryzol ma. Teraz, chodi do toho rohu na denny spanok a ked vojdem do obyvacky, tak bezi dopredu kliekty a so zaujmom pozera, co idem robit (ci ideme trenovat, alebo mu nieco dam, alebo mu tam strcim prsty na kusnutie - uz samozrejme jemne, take to chytenie ci zuzlanie).   

Tak neviem, ci si budete vediet z tohto nieco vziat. Dufam, ze ano, ak nie, tak hadam aj ini poradia. Hlavne dobre sledujte, co sa deje pred, pocas a po naletoch, skusajte, prekvapte ho reakciou, aku necakal (napriklad majte pripravene vo vrecku nieco, co ma rad) a ked prileti, dosadne rychlo to vyberte a strcte mu to do zobaka skor, ako stihne uhryznut. U nas su to piskoty alebo burak. Uvidite, aky bude prekvapeny a po par razoch mozno prileti, sadne a bude cakat, co dostane. Treba skusat. 

Meda (neregistrovaný) 19.03.2014, 13:46:51 xxx.xxx.195.104
Odpověď na příspěvek uživatele val z 18.03.2014, 21:54:00

Hezký den Val, jsem potěšena, že jste si žakáčka nechali,snažíte se ho vychovávat a určitě budete mít další úspěchy.Můj muž už vzdal k nám chodit do obýváku, když je žako puštěný.Hned na něj totiž zaútočí, ucho to už odneslo.Jezdím s klecí i do kuchyně, žako je vedle něj u stolu a to se lísá ,hltá každé jeho slovo a pak i mluví jeho hlasem.Taky ho pořád volá jménem a musím se smát když křičí: Jirko,neboj se mě🙂

lav
lav (85 příspěvků) 19.03.2014, 15:00:47 xxx.xxx.160.194

Meda tak to je podarene 😄 Toto by som asi nezniesla, kebyze takto ublizuje niekomu z rodiny. Ako uhryznut uhryzne do ruky, ale nedavno, ked sme sa natahovali o vreckovku a nechtiac kmasol vedla a trafil moj prst, tak som pochopila ten rozdiel, ako by vedel naozaj uhryznut, keby chcel 😛 odvtedy som pokojna a ked aj kusne, lebo viem ze to ani nie je hryzenie, len take upozornovanie. Ale nedovolime mu to, nech si zasa nemysli ze to je v poriadku. 

No zatial nanho stale mame inzerat, hoci je to tazke. Ale kym je u nas, tak je stale nas (a mozno aj bude) a tak k nemu aj budem pristupovat - cize normalny vycvik, starostlivost, hry, vsetko ako ma byt 🙂

salamounek
salamounek (161 příspěvků) 19.03.2014, 17:07:08 xxx.xxx.186.89
Odpověď na příspěvek uživatele jana z 18.03.2014, 19:26:14

Zdravím Jano,

toto je přesně ta chyba, která se velmi často děje, že někdo dá velkého papouška jako dárek k vánocům úplnému začátečníkovi. Jestliže někdo neměl ještě papouška, tak se velmi pomalu učí jak se teď moderně říká "číst řeč jeho těla". Což přeloženo do normální mluvy znamená poznávat jeho chování v určitých situacích. Než se to naučíte, je dobré mít papírek a pozorovat a zapisovat si alespoň pár dnů co jste dělala před tím, než na Vás naletěl a kousnul, třeba otočení se zády k němu nebo nějaký pohyb nebo zvuk s nějakým předmětem, může to být cokoliv. Pak se snažit těmto situacím vyhýbat a také papouška vychovávat. Papoušci, zvláště tito větší a inteligentnější, jsou jako děti. Také nevědí hned jak se mají chovat a chovají se podle své přirozenosti. My je musíme naučit co si smějí dovolit a co ne. Především si myslí, že tam kde se pohybují, to je všechno jejich teritorium, takže se ho snaží před námi, vetřelci, bránit. To se velmi často stává, když hned od začátku může papoušek lítat po celém bytě, takže si ho přivlastní. Je potřeba jim ukázat, že jejich teritorium je klec a pokoj je naše. Moje Amálka (amazoňan) to také ze začátku párkrát zkusila. Nemá cenu na ně křičet, to je pro ně spíš výzva k dalším lumpárnám. Sice se leknou, ale to je tak všechno. V tomto případě stačí přísným tónem hlasu říci buď jejich jméno, nebo "to nesmíš" nebo cokoliv si vyberete pro situace, kdy nechcete, aby něco dělal. A pak dát papouška do klece. Já jsem s Amálkou pak vždy až do večera nemluvila, ani jsem ji nezdravila při každém příchodu do pokoje, což obvykle dělávám. Ona mne zdravila, povídala, ale já nic, nevšímala jsem si jí. Asi po třech pokusech náletů toho nechala. Pochopila. Co se týká kousání, tak je dobré se s ní sbližovat když je ve svém, tedy v kleci. Amálka nesnášela prsty, třeba i když jsem jí nabízela pamlsek, tak se občas po mně ohnala. Takže když je v kleci, tak k ní dám prsty tak blízko, aby na ně dosáhla, ale nemohla kousnout. Třeba jí hladím po chodidle skrz mřížku a ona se kouše do své nohy, tedy má ji v zobčáku a já jí prsty hladím po špičce zobáčku. Protože má v zobáku svou nohu, tak nemůže stisknout mne. Takto pomalu si zvyká na mé doteky. Už se po mně neohání. Je dobré papouška cvičit, i kdyby to byly jen nějaké triky či blbůstky. Jednak se zabaví a jednak si vybuduje s Vámi vztah, naučí se, že nejste nepřítel, ani kořist, ale někdo s kým se dá blbnout a ještě něco z toho mít - pamlsky. Eva

jana (neregistrovaný) 21.03.2014, 09:26:25 xxx.xxx.89.41
Odpověď na příspěvek uživatele lav z 18.03.2014, 21:54:00

Dobrý den, mockrát vám děkuji za cenné rady a nápady.Určitě něco vyzkouším, je to pro mně nový a teď koukám složitý tvoreček.Můj syn měl, když se mnou bydlel ,asi 6 papoušků, takže jsem měla možnost se s nimi seznámít, ale měl je na chov a ne jako domácí mazlíčky,nepoštěl je, asi jako já.Nebojím se zvířat, jsem trpělivá a mám je ráda.Ale jak jsem psala teď poslední dobou útočí a velmi silně zobe, a už se bojím...mám respekt.Musím tedy vypozorovat proč.Pouštím ho po bytě několikrát denně, pracuji doma mám na to čas.Snažím se mu věnovat, ale musím i pracovat.Je asi ještě maličký a vše chce svůj čas.Jak píšete, když něco provede...taky zavírám do klece a jakoby se naštvu a nemluvím na něho.To už jsme vyzkoušeli.Děkuji za poznatky a zkusím...něco za něco...dávat pamlsek.Dříve si se mnou hrál, dnes útočí.Jak píšete o klikání...nevím co to je...nedělám to.

 

Jana (neregistrovaný) 21.03.2014, 09:45:57 xxx.xxx.89.41
Odpověď na příspěvek uživatele salamounek z 19.03.2014, 17:07:08

Dobrý den paní Evo, velice děkuji za vaše rady, postřehy a názory.Moc mi to pomůže.Jak jsem již tady psala, můj syn měl několik let papoušky, ale na chov, takže jsem s nimi přišla do styku.Ale nebyli pouštěni po bytě.Svého jsem opravdu hned pustila z klece ven a viděla jak je šťastný.Ale je taky pravda, že do klece ho dostanu jen na nějakou věc v ruce kterou ho nadchnu...jen tak sám do klece nevleze.Musím ho ošálit, na ruku přiletí, ale pokud se blížím ke kleci, vyletí na ni ne dovnitř.Jakoby věděl, že musí dovnitř a brání se.Je mazaný.Baští z ruky v pohodě, to nezobe.Myslím, že mě má taky rád.Badlím sama, takže nemohu moc porovnávat.Když přijedou synové..hned na ně lítá, nebojí se, je společenský.Ale jak píšu, posledních pár dnů útočí a klobe.Když je vypuštěn, proletí se , pokecá a asi jak se mu totálně nevěnuji...vyžaduje si pozornost a nalítává mi na hlavu a zobe.Ještě jednou moc děkuji a budu velice ráda, pokud mi opět něco ze svých zkušeností napíšete.Jana

Jana (neregistrovaný) 21.03.2014, 10:54:33 xxx.xxx.89.41
Odpověď na příspěvek uživatele lav z 18.03.2014, 21:54:00

Děkuji za odkaz ke čtení, také spousta zajímavostí a rad pro mě.Pokud máte ještě nějaké zajímavé čtení budu moc vděčná.Jana

Jana (neregistrovaný) 21.03.2014, 17:43:00 xxx.xxx.89.41
Odpověď na příspěvek uživatele lav z 21.03.2014, 11:14:30

Dobrý den vám přeji, jsem ráda, že mi opět píšete a posíláte další postřehy.Máte ve všem pravdu, asi jsem se měla hned tady s někým spojit a nechat si poradit.Něco jsem načetla, ale bylo toho málo....jak teď zjišťuji.Určitě není pozdě ani pro mě ani pro papouška, věřím že s vámi se všemi to zvládnem a najdem k sobě lepší cestu.Miluju svého papouška a budu se učit.Ráda přivítam další podněty k diskuzi a jakékoliv rady.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.