Aktuálně: 5 143 inzerátů172 451 diskuzních příspěvků17 716 uživatelů

Příhody našich papousku.

Meda (neregistrovaný) 29.03.2014, 23:36:44 xxx.xxx.195.104

Dneska jsem odvezla Žakynku na terasu. Moc se jí tam líbí a měla dokonce nápadnika - holuba:-). Pořád se tam procházel, seděl naproti nám na zdi, dělal okruhy. Ona ho pozorovala.

Meda (neregistrovaný) 30.03.2014, 14:59:46 xxx.xxx.195.104
Odpověď na příspěvek uživatele Meda z 29.03.2014, 23:36:44

Tak jsem se dostala až teď abych dopsala to nejdůležitější -  v noci se mi pak vybil tablet a už jsem se nepřinutila vstát z postele:-D

Stalo se Vám někdy že do klece vlítla vosa nebo včela?Já včera viděla jak se po ní Ž. vrhá celá rozčílená zobákem - neumím si představit, co by se dělo kdyby jí  píchla. Tak si říkám co ti voliéroví papoušci, ti jsou jim vystavení pořád.

 

salamounek
salamounek (161 příspěvků) 30.03.2014, 21:38:06 xxx.xxx.186.89
Odpověď na příspěvek uživatele Meda z 30.03.2014, 14:59:46

Zdravím,

naše Amálka se také sluní v kuchyni. Tedy vosa ani včela nás zatím nenavštívila, ale masařky ano. Každý papoušek reagoval jinak. Ti menší se báli, ti větší ji honili nebo jen pozorovali. Myslím, že ti ve venkovních voliérách si jich nevšímají, protože jejich zvuk a přítomnost už znají. Ale nevím. Ovšem obávám se, že pokud by ji Žakynka chytila, dostala by pigáro a to by mohlo být nebezpečné. Ale zkušenost s tím zatím naštěstí nemám.

Meda (neregistrovaný) 02.04.2014, 15:18:44 xxx.xxx.195.104
Odpověď na příspěvek uživatele salamounek z 30.03.2014, 21:38:06

Já přemýšlím ji udělat nějakou konstrukci se sítí (nebo by stačila i záclona) kolem klece. Když přes ní přetáhnu jen samotnou záclonou,  je hned samá díra👎 Dneska je taky jen u okna, hodně venku fouká.

salamounek
salamounek (161 příspěvků) 03.04.2014, 23:07:05 xxx.xxx.186.89
Odpověď na příspěvek uživatele Meda z 02.04.2014, 15:18:44

To není špatný nápad, ale záclona by clonila výhled. Chce to nějakou síť nebo je dobrý tyl, ten téměř nezkresluje pohled ven. Mám ho v rámu do okna, které nechávám v létě otevřené. Ale chce to dát ho dál od klece, aby na něj zevnitř nedosáhla. Možná by stačil jen široký rám položený nahoře na kleci (pokud ji máte rovnou), který by přesahoval přes boky klece, takže síťka na něj přitlučená by byla dál od mřížky klece, takže by na to nedosáhla.

Obrázek
Meda (neregistrovaný) 05.04.2014, 20:06:31 xxx.xxx.195.104
Odpověď na příspěvek uživatele salamounek z 03.04.2014, 23:07:05

Evo, díky za typ s tylem, výhled vypadá opravdu dobře, ale tady u nás se už látky bohužel nikde neprodávají Rám už je hotový. No uvidím, jak by to šlo s nějakou méně vzoratou záclonou.

Eva (neregistrovaný) 05.04.2014, 22:49:59 xxx.xxx.186.89
Odpověď na příspěvek uživatele Meda z 05.04.2014, 20:06:31

A co to zkusit objednat pře internet? Posílám jeden odkaz, obchod mám prověřený, již několikrát jsem zde nakupovala a vždy bez problémů. Navíc je jejich kamenný obchod relativně blízko od nás. Tady je:

http://www.dumlatek.cz/tyly/41652-tyl-jednobarevny-iris.html#

Jinak některé záclony jdou. Všimni si na obrázku výše na tom okně, tam je taková řídká, ale pro hmyz hustá záclona, kterou jsem tam dala právě kvůli papouchovi, protože je už "načatá" od minulých papoušků. Má sem tam dirku. Je ale dost průhledná a nějaká podobná by tam jistě šla. Samozřejmě čím míň ozdobných prvků bude mít, tím lépe. Pošli mi prosím pak fotku, až to bude. Díky.

Meda (neregistrovaný) 07.04.2014, 19:58:06 xxx.xxx.195.104
Odpověď na příspěvek uživatele Eva z 05.04.2014, 22:49:59

Tak konstrukce i se záclonou je hotová, stojí nám ale v obýváku jak nějaká zbytečná moskytiéra🙂, protože Ž. se jí samozřejmě zatím bojí. Lítala kolem ní velkým obloukem, myslím, že to bude trvat až týden než ji vezme na milost.No, má teda smůlu, bude do té doby doma.Venku jí nemůžu pořád hlídat, aby jí něco nezoblo.

Květa (neregistrovaný) 08.04.2014, 16:58:12 xxx.xxx.111.26
Odpověď na příspěvek uživatele Meda z 29.03.2014, 23:36:44

Naš Kubiček Žako je od krasných dnů  ve venkovní volieře,nanoc ale jde domu oto si sám říká,moc tam je spokojený a strašně má rád nšeho psa Ferdu neustále naněj volá a pes je stoho zmatenej.

Obrázek
Meda (neregistrovaný) 08.04.2014, 17:09:29 xxx.xxx.195.104
Odpověď na příspěvek uživatele Květa z 08.04.2014, 16:58:12

No, to se má opravdu dobře, vosy asi nehoní....Tenhle kruh jsme koupili v neděli a dneska už se na něm kupodivu houpe🙂 Asi jí padl do oka.

 

Eva (neregistrovaný) 08.04.2014, 22:43:38 xxx.xxx.186.89
Odpověď na příspěvek uživatele Meda z 08.04.2014, 17:09:29

Ten kruh je bezva, Amálka ho má taky ráda, ale občas ho musím na nějaký čas schovat, jako ostatně všechny hračky, protože si jich přestane všímat. Pravda, nejraději skotačí na svém stromě, ale hračky má taky ráda. Dnes jsem jí udělala nový strom, ten starý byl už úplně vyschlý a klouzaly jí po větvích nožičky. Ještě na něm nemá hračky, to jsem už nestihla, ale těch pár květů, které jsem jí tam nechala obrala dokonale. A hned začala akrobatit, což je také její oblíbená činnost 🙂.

Obrázek Obrázek
Jana (neregistrovaný) 09.04.2014, 09:41:27 xxx.xxx.89.41

Dobrý den, chtěla bych se zeptat jak často dezinfikujete klec a vše okolo.Já čistím klec každý den vlhkým hadrem a vyměňuji pod roštem podestýlku.Mám též parní čistič, ale tím jsem to nezkoušela.Je vhodný  nějaký  speciální dezinfekční prostředek.Objednala jsem přes net

F10SC veterinary disinfectant.Musí se ředit.Jak často používat?

Děkuji za odpovědi Jana

Eva (neregistrovaný) 09.04.2014, 23:18:34 xxx.xxx.186.89
Odpověď na příspěvek uživatele Jana z 09.04.2014, 09:41:27

Dobrý den Jano,

pokud se jedná o domácího mazlíčka, je myslím zbytečné utrácet za dezinfekce. Pokud denně myjete misky a pravidelně myjete klec a příslušenství a nemáte doma svinčík jako v chlívku, není dezinfekce nutná. Ta je nutná spíše u venkovních voliérových chovů, kde prostředí voliéry je neustále ve styku s venkovním okolím. Doma stačí pravidelná výměna podestýlky a úklid okolo klece. Já mám klec na linoleu, takže stačí párkrát za den zamést. Dělám to hlavně kvůli našim psům, protože ti co najdou na zemi, hned ochutnávají a bordýlek, který papoušek vyhází tedy není nejlepší strava pro pejsky 🙂. Na klec při velkém úklidu používám jen mýdlovou vodu, bidla mám z větví, takže pravidelně je měním za nové a nejčastějí myji rošt, který může být největším semeništěm bakterií, protože na něm ulpívá částečně trus a papoušek k němu má přístup. K šuplíku s podestýlkou a většinou trusu se díky roštu papoušek nedostane. Důležité je ovšem vše co přinesu z venku řádně omýt. Zelené krmení (pampelišky, jetel, ptačinec...) omývám proudem studené vody a větve na bidla myji kartáčem pod horkou tekoucí vodou. Také každou hračku, kterou koupím, nejdříve omyji horkou vodou, než ji dám papouškovi ať již do klece nebo na strom. Chovám doma papoušky přes 30 let a nikdy jsem žádný infekční problém neměla.

Jana (neregistrovaný) 14.04.2014, 10:26:08 xxx.xxx.89.41
Odpověď na příspěvek uživatele Eva z 09.04.2014, 23:18:34

Dobrý den paní Evo,

opět děkuji za vaši vyčerpávající odpověď.Vždy si ráda přeštu vaše rady a postřehy všem nám tady, jsou pro mě užitečné a vždy se něco nového dozvím.

Já se svým ptáčkem zpěváčkem děláme pokroky.Vzala jsem si vaše rady k srdci a jdu na vše pomalu.Prolítneme se dopoledne i odpoledne vždy tak hodinku, pohrajeme si spolu.

Přichází pěkné počasí tak budeme stavět venkovní volieru, na to se moc těším. Na zahradě jsem celé  léto a byla by škoda, aby Fidíno byl sám doma.Už jsem koupila přenosnou tašku, tak se s ní teď pomaličku seznamujeme.

Mohu se ještě zeptat co ze zahrádky z bylinek nebo trávy smějí papoušci.Pampelišky-listy nám nejedou, ale kvítečky z třešinek na těch ujíždíme.

Děkuji a zdravím vás Jana

salamounek
salamounek (161 příspěvků) 14.04.2014, 23:04:14 xxx.xxx.186.89
Odpověď na příspěvek uživatele Jana z 14.04.2014, 10:26:08

Zdravím Jani,

děkuji za důvěru, ale vše také nevím. I já se tu občas dozvím něco zajímavého a jsem moc ráda, že tvůrci těchto stránek a diskuze se do toho vůbec pustili a nám tak umožnili právě čerpat vědomosti i ze zkušeností jiných chovatelů.

To je moc fajn, že chcete udělat venkovní voliéru. Přináší to samozřejmě i některá nebezpečí a trochu práce navíc, ale papoušek bude nadšený. Venkovní voliéru budete muset určitě občas dezinfikovat. Zkuste najít vyhledavačem na diskuzi jestli o tom někteří chovatelé papoušků ve venkovních voliérách již nepsali. Také se asi nevyhnete odčervování papouška, ale nepřeháněla bych to. Lepší je dát nejdříve vyšetřit trus (myslím, že se sbírá 3 dny po sobě-poradí veterinář) a teprve v případě nálezu odčervit. To jsem zvědavá, jestli se Vám podaří naučit ho chodit do tašky. Do přepravky to jde lépe.

Z travních porostů, tedy spíše lučních, mohou papoušci téměř vše co není jedovaté (najdete v knížkách o květeně našich luk). Já mohu doporučit to co nabízí město, protože v něm bydlím a co moji papoušci rádi přijímali. Pampelišky - celé i s kořenem dokud mají žluté květy, někteří papoušci jako korely měly rády i odkvetlé, ale ještě než udělaly tu bílou kouli, protože ty se pak zachytávají v peří a je z toho nepořádek. Jetel nebo vojteška - rozkvetlé květy, listy jim moc nechutnali. Jitrocel - listy a také klásky po odkvětu kdy se v nich již vytvořila semínka. Sedmikrásky - květy. Kokošku pastuší tobolku - celé stonky po odkvětu, kdy se vytvořila semínka ve tvaru srdíček (ty jsme jedli i my jako děti). Hodně milují na jaře větvičky stromů, když se na nich začnou tvořit pupeny. Dávám lípu, břízu, javor (pozor, ne ten červený), třešeň - z té má Amálka nový strom, ale květy a vše co pučelo je již zlikvidováno. Z bylinek mi rádi okusují meduňku a mátu, květy měsíčku - ten i po odkvětu, opět kvůli semínkům. Ty aromatičtější bylinky jim nejedou. Také jim nedávám ty, kterých ani lidé nemají mít mnoho, jako například řebříček. Často tu byl probírán bez, někdo říká nikdy, jiný zase že běžně. Myslím, že to vzniká tím, že šeříku se u nás říká také bez. Šeřík je toxický, ale bez černý mají moji papouškové rádi jak na bidla, tak jeho květy. Lidé si je obalují v těstíčku a smaží a u nás se tomu říká kocmatice. Pozor, v přírodě se dá snadno zaměnit s bezem chebdí, který je jedovatý. Ale dá se to poznat podle stavby listů (popis se snadno najde na internetu i s obrázky). Ve vlastní zahrádce ale většinou víte co máte.

To je tak vše co se běžně všude vyskytuje, ale jistě je toho více. Možná ještě někdo něco připojí. Přeji hezký večer a ať se voliéra povede. Eva


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.