Aktuálně: 5 091 inzerátů172 540 diskuzních příspěvků17 717 uživatelů

nenaročné rostliny do paludaria

Martin Havránek (neregistrovaný) 10.04.2014, 16:46:37 xxx.xxx.219.18

AHOJ VŠICHNI :) Jaké nenáročné rostliny, nejlépe nějaký rychle rostoucí nezmar který roste v jakémkoli teráriu byste mi poradili. Rostliny chci hlavně do nových terárii určených pro dendrobatky.  co jsem četl tak nenáročný by měl byt  Ficus pumila  Ficus minima Ficus quercifolia scindapsus  voskovky Hoya carnosa Philodendron scandens Drobnější druhy Anthuria Sancteviaria Chloroptum Napada Vás nějaká další? nebo k některé mate co říct? budu rad a jistě nejen ja za jaké koliv rady :) Taky ne vše se každému libí :) proto je dobré mít z čeho vybírat :) Martin

Anonymní (neregistrovaný) 18.03.2015, 23:09:15 xxx.xxx.197.229
Odpověď na příspěvek uživatele Martin Havránek z 10.04.2014, 16:46:37

Ahoj,předně si taky ujasni,jestli tam budeš mít na rostliny rosení a taky jestli máš v teráriu po celý rok stálou teplotu či ne..Jinak ale pokud to máš pro žabky dendrobatky,tak tam můžeš mít i bahenní rostliny a pokud tam bude  nějaké jezírko,tak klidně šáchor.ten vyžaduje spousty a spousty vody. :-) já ho mám za oknem a roste mi jako plevel.ovšem přes zimu ho musím být vážně jen za oknem,jinak neroste.Vyžaduje tudíž světlo.Z těch květin co jsi jmenoval bych souhlasil.Dobrá by byla i voděnka(scindapsus) Cordyline,a kobercovitá helxine,ty jsou taky nenáročné..Z těch dalších mě napadají epifyty jako je bromélie či tilandsie,pachira a možná i některé druhy palem jako Chamaeadora elegans nebo Livistona Chinensis.Já ale zatím vše jen zkoumám a hledám info,takže například nevím,jakých velikostí se některé rostliny dorůstají,ale vím,že nejsou jedovaté. :-) Napadají mě i některé masožravé rostliny jako bublinatky,rosnatky a láčkovky,ale tam zas nevím,jestli by žabkám nebrali zbytečně potravu jako sou mouchy,apod...na vše se raději ještě podívej na netu či se s někým porad,protože záleží na velikosti a podmínkách tvého terária. :-) Rozšířit se to ale určitě dá. :-)


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.