Aktuálně: 5 139 inzerátů172 201 diskuzních příspěvků17 713 uživatelů

Společné terárium

MarketaJassova
MarketaJassova (3 příspěvků) 17.04.2014, 10:27:13 xxx.xxx.226.21

Dobrý den, prosím o radu. Naším snem je veliké rohové terárium s co nejrozmanitějším obyvatelstvem. Sháním tudíž někoho, kdo by mi poradil, které druhy mohou žít spolu a za jakých podmínek. Předběžný odhad velikosti je: v 2,3m x š 1,8m x h 2m ( v nejhlubším místě). Nikde v žádné diskuzi jsem nenašla žádný vhodný názor. Mysleli jsme na želvy, agamy, phelsumy, gekončíky atd. Budu vděčná za každou radu. Děkuji Markéta

J.M. (neregistrovaný) 17.04.2014, 14:43:34 xxx.xxx.168.107

Pro Marketu Jassovou: Dobrý den. Máte více možností, z nichž dotaz na dálku není nejefektivnější. Těmi dalšími možnostmi jsou:

  1. "Terarium" bez živočichů, tedy vlastně pouze s  rostlinstvem a zurčícím potůčkem nebo fontánkou zaplněný kout. Může být přípravou a předstupněm pro osazení živočichy.
  2. Navštivte velký ZVERIMEX, kde mají velké terarium, a podívejte se na popisky živočichů, které v něm chovají. Na totéž se zeptejte prodavače ZVERIMEXU a současně od něj zjistěte, jaké rostliny si máte koupit, aby rostly a nebyly pro živočišné druhy jedovaté.
  3. Navštivte ZOO s velkým terariem a na všechno se zeptejte ošetřovatele teraria v ZOO.
  4. Nechte si v koutě své místnosti vytvořit odborníkem "teraristou" "TERARIUM NA KLÍČ", protože finanční otázka zřejmě pro Vás není problém. Můžete si zatím připravit písemný projekt, ve kterém kromě rozměrů a tvaru teraria zadáte dodavateli i  druhy živočichů, které tam chcete chovat, zda je chcete i rozmnožovat, a další parametry např. přípojka elektrického proudu, přípojka na vodu, přípojka na kanalizaci aj. Druhů terarií může být mnoho podle toho, z jakého prostředí pochází živočichové, které chcete chovat (tedy např. "pouštní africké  terarium" bude vypadat úplně jinak, než např. "terarium z podhůří Himalájí" . (Doufám, že si uvědomujete, že živočichové původem ze suché Africké pouště nebo polopouště nemohou žít v témže terariu se živočichy pocházejícími např. z bažin Karlovarského kraje v ČR).  Musíte mít např. i "karantenu" pro rostliny i pro živočichy.
  5. Můžete čerpat informace pouze z odborné literatury a vyrobit si terarium sami. Ale uvědomte si, že terarium může prosperovat pouze tam, kde mu jeho majitelé věnují celý rok nepřetržitě každý den maximální a odbornou péči, že to je systém nejen technický, ale i biologický, že rostliny i živočichové v terariu mohou i onemocnět. Tedy terarium může být překvapivou esteticky působící atrakcí pro návštěvy Vašeho domu pouze tehdy, když v terariu všechno dokonale funguje.
MarketaJassova
MarketaJassova (3 příspěvků) 17.04.2014, 16:51:58 xxx.xxx.247.134
Odpověď na příspěvek uživatele J.M. z 17.04.2014, 14:43:34

Moc vám děkuji za vyčerpávající odpověď. Bohužel dotaz na dálku byl pro mě posledním řešením. V zoo je nemožné (alespoň pro mě)dostat se k ošetřovateli a žádný vhodný zverimex jsem doposud neobjevila. Těší mě, že si myslíte, že pro mě peníze nejsou problém, ale opak je pravdou. Po teráriu toužím už několik let a padne na něj potom každý měsíc slušná část výdělku. :)  Ještě jednou děkuji za rady. P.S. samozřejmě vím, že musím chovat druhy z podobných podmínek :)  Markéta 

J.M. (neregistrovaný) 17.04.2014, 22:07:17 xxx.xxx.168.107

Pro paní Marketu Jassovou: Překvapuje mne, že je pro Vás nemožné pohovořit si v ZOO s odborníkem na teraria a že jste ani dosud neobjevila Zverimex s terariem. Musíte hledat ve velkých městech (Praha, Brno, Ostrava). Pokud jste např. invalidní, tak si můžete dotazy poslat e-mailem do ZOO, do Zverimexu, nebo soukromým osobám, která na internetu inzerují vytvoření teraria a prodej terarijních rostlin a živočichů. Vždyť můžete mít pro začátek i terarium docela malé ze starého malého akvaria. Můžete v něm chovat třeba jen pár ještěrek zelených, nebo pár slepýšů, nebo skokana zeleného (všechno to jsou živočichové žijící na území ČR a zákonem chránění !) . Vždyť to nemusí hned být extrémně drazí a na chov nároční živočichové z dalekých tropických krajů. Těší mne Vaše poděkování; ale moje, pouze obecné rady, určitě nebyly "vyčerpávající". 🙂

 

MarketaJassova
MarketaJassova (3 příspěvků) 18.04.2014, 16:24:22 xxx.xxx.39.36

Já vám ještě jednou moc děkuji. Když plánuji takovéhle akvárium, tak už o tom trochu něco vím. A to, co nevím jsem se hodlala dozvědět tady. Nepsala jsem sem pro to, aby mě někdo poslal do zoo, kde jsem žádného ošetřovatele u terárií nikdy neviděla nebo do Ostravy kam se dostanu stěží i když nejsem invalidní. Chtěla jsem tu najít někoho kdo bude skutečně ochotný se mnou postupně probrat mé otázky a nebude mě odkazovat jinam. Jsem vám ale vděčná za vaše odpovědi.

J.M. (neregistrovaný) 18.04.2014, 20:39:41 xxx.xxx.168.107

Pro paní Marketu Jassovou: Dobře, domnívám se, že už vím, co chcete. Přejete si zkušeného teraristu kutila, který Vám krok za krokem zdarma e-mailem poradí, jak a z čeho máte terarium vytvořit, jaké rostliny a živočichy do něho dát, jaké sklo koupit, jak ho slepit, jaký termostat, jaké jezírko, jaký zdroj tepla atd. atd. a případně Vám to terarium zdarma přijede k Vám vyrobit. Možná, že takového člověka najdete, ale já to nebudu, já takový teraristický "genius" nejsem.  Slibuji Vám, že už Vás nikam nebudu "posílat" ani že už Vás nebudu rušit svými doporučeními, která asi pro Vás "nejsou to pravé ořechové" 🙂  Na rozloučenou Vám posílám alespoň jeden odkaz, na krerý  se  m ů ž e t e  (ale také nemusíte) podívat :

http://www.ireceptar.cz/zvirata/teraristika-a-akvaristika/cim-vybavit-terarium-pro-gekona/

Upřímně Vám přeji hodně úspěchů v realizaci Vašeho teraristického snu.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.