Aktuálně: 5 030 inzerátů173 648 diskuzních příspěvků17 746 uživatelů

Klec pro Amazonana

Michal (neregistrovaný) 13.07.2014, 12:00:44 xxx.xxx.252.120

Dobrý den, chci se poradit ohledně výběru klece pro mládě amazonana. uvažuju mezi klecí omega http://klece-a-voliery.heureka.cz/inter-zoo-voliera-omega-ii-56x71x146cm-4mm/

a jeste mezi první a poslední klecí z téhle stránky http://www.alumat.cz/typizovane-voliery

 budu rád za jakékoliv rady, připomínky.Děkuji

Katka S (neregistrovaný) 13.07.2014, 22:44:29 xxx.xxx.231.94

Dobrý den,

prosím, dobře si zvažte, zda máte "nervy" na papouška. Je mnohem náročnější než pes (mohu z vlastní zkušenosti posoudit), dělá pořádný svinčík. Abyste nebyl nešťastný Vy a nebo papoušek.

Když jsme si pro našeho oranžovokřídlého, tak jsem měla Omegu ve výběru, ale nakonec jsem zvolila tuto a jsem za ni ráda  http://www.rajpropapousky.cz/klece-pro-stredni-a-velke-papousky/klec-pro-stredne-a-velke-papousky-montana-cages-new-jersey/

Dobré je otevírání hlavních dveří na panty (výklopné zabírá moc místa) a samostané otevírání dvířek k miskám (aby se k nim nemuselo skrze klec) 

 

salamounek
salamounek (161 příspěvků) 13.07.2014, 23:16:08 xxx.xxx.186.89
Odpověď na příspěvek uživatele Michal z 13.07.2014, 12:00:44

Zdravím Michale,

co se týká pletiva klece, je rozhodně lepší ta Omega, protože má dráty dostatečně silné (4mm). V té druhé nabídce jsou dráty jen 2 mm, což je pro amazoňana dost málo. Ovšem pokud se týká rozměrů, tak ta Omega II je malá. Rozměrově by spíš vyhovovala ta poslední klec ve druhé nabídce. Lepší je rozhodně co nejvíce široká a hluboká klec, než vysoká. Amazoňan má rád prostor, takže hodně vysoká, ale úzká klec mu moc nevyhovuje, protože kolem sebe má málo místa. Musíte počítat také s tím, že část klece zaberou bidla, a to dost silná, která se Vám do výpletu klecí v druhé nabídce budou dost špatně umísťovat (je tam oko pouze 2,5 x 2,5 cm) a část klece zaberou hračky, které pro silný zobák amazoňana musejí být také větší a bytelnější. Já mám klec (voliéru) širokou 91 cm a hlubokou 71 cm. Vnitřní výška klece mého amazoňana je asi 1 m. Rozhodně souhlasím s Katkou, že výhodnější jsou dvířka u krmítek než závěsná krmítka, která budete muset použít u klece Omega. Také můžete použít přišroubovatelná krmítka, ale z těch jdou misky také vyndat, což je oblíbená činnost většiny papoušků 🙂. U voliér s otočnými krmítky nebo dvířky u krmítek bývá proti možnosti vyndání misek papouškem přitavený drát. U větších voliér jsou dobrá také kolečka, nejen kvůli možnosti snadno voliéru převézt jinam, ale také při jejím mytí, kdy si ji můžete snadno otočit jak potřebujete. Také velká vstupní dvířka jsou výhoda. Přikládám foto mé klece, se kterou jsme já i papoušek spokojeni. Eva

Obrázek

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.