Aktuálně: 5 602 inzerátů168 343 diskuzních příspěvků17 659 uživatelů

Přepeřování nebo padání peří

Elena (neregistrovaný) 20.08.2014, 18:01:59 xxx:xxx.fa1e:

Pěkný den, máme doma senegala. Poslední 3-4 dny mu padá peří. Vypadá naprosto normálně, není to na něm vidět. Jen po celém bytě sbírám pírka prachová i ta menší z křídel, když létá. Pak také ze dna klece. Chová se normálně, žere, povídá si. Vždycky byl na hygienu dost zatížený, ale takového peří neshodil už dlouho. Nevím, zda přepeřuje nebo mu něco schází. Myslím, že stravu má pestrou, je to mazánek :) Poradíte mi nějaké vitamíny nebo nějaký jiný chovatelský fígl, jak podpořit nová pírka či mu "pomoci"? Četla jsem kuřecí maso a luštěniny. Maso si vzal, luštěniny vyházel...

Předem moc děkuji za rady.

Hezký den, Ela

V. (neregistrovaný) 21.08.2014, 07:48:49 xxx.xxx.70.146
Elena:

Pěkný den, máme doma senegala. Poslední 3-4 dny mu padá peří. Vypadá naprosto normálně, není to na něm vidět. Jen po celém bytě sbírám pírka prachová i ta menší z křídel, když létá. Pak také ze dna klece. Chová se normálně, žere, povídá si. Vždycky byl na hygienu dost zatížený, ale takového peří neshodil už dlouho. Nevím, zda přepeřuje nebo mu něco schází. Myslím, že stravu má pestrou, je to mazánek :) Poradíte mi nějaké vitamíny nebo nějaký jiný chovatelský fígl, jak podpořit nová pírka či mu "pomoci"? Četla jsem kuřecí maso a luštěniny. Maso si vzal, luštěniny vyházel...

Předem moc děkuji za rady.

Hezký den, Ela


Dobrý deň.

Myslím si, že v tomto obobí to vypadávanie pierok je v poriadku.

Na podporu rastu nového peria pridávajte do vody Optimín a s tým mäsom opatrne - max. raz týždenne.

Ruby
Ruby (15 příspěvků) 21.08.2014, 09:07:44 xxx.xxx.222.82

Dobrý den, myslím že se jedná o přepeřování, na papouškovi jde vidět i vyrůstající peří, říkám tomu brka (peří uzavřené v obalu, vypadá jak bodlinky), viz foto na hlavičce.

Mám mazla mníška a nyní se přepeřuje. Také zjišťuji zvýšený počet peří, pokud nejsem doma, víc jak dva dny. Po první dovolené kdy jsem nebyla doma týden, Ruby pár dní vůbec nepromluvil, byl naštvaný, trucoval :)

Jak mu pomoci, při pestré stravě jakou má, stačí dostatek lásky a mazlení ;)

Obrázek
Elena (neregistrovaný) 21.08.2014, 10:31:59 xxx:xxx.fa1e:
Odpověď na příspěvek uživatele Ruby z 21.08.2014, 09:07:44

Jé, tak to je všude stejné. Byla jsem na stáži 3 týdny v červenci. První důležitá věc, vyzvednout Pipina. A on na mě koukal, trucoval, nepískal, nemluvil. Pak důležitě přišel ke straně klece, a sklonil hlavu (na podrbání) a bylo vyhráno. Pak se ode mě nehnul na krok :) Jsou to zlatíčka...

Děkuju, jsem klidnější.

Daniel (neregistrovaný) 11.08.2017, 21:00:28 xxx.xxx.74.174

mam doma papouška cervenokridleho začlo mu vypadavat peři jak mu mužu pomoct děkuji za odpoved


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.