Aktuálně: 5 099 inzerátů172 596 diskuzních příspěvků17 721 uživatelů

Jak naučit andulku koupat?

Aneta (neregistrovaný) 07.09.2014, 21:15:46 xxx.xxx.91.116

 Dobrý den,

tak 1 až 2x do týdne svou andulku rosim rozprašovačem na květiny.Chtěla bych ho někdy vykoupat,když je venku z klece.Ovšem,on moc nemá rosení rád.Natož koupání?! Četla jsem,že andulky mají koupání rády,ale Tonda je asi vyjímkou.Je tu ještě nějaká šance,že se mu to zalíbí nebo prostě bude nadosmrti koupání odporovat?

Předem děkuji.

Obrázek
salamounek
salamounek (161 příspěvků) 08.09.2014, 22:36:54 xxx.xxx.186.89
Odpověď na příspěvek uživatele Aneta z 07.09.2014, 21:15:46

Dobrý den,

i když jsou některé druhy vyhlášené oblibou koupání, i u papoušků se najdou výjimky. Moje korela se nikdy koupat nechtěla, musela jsem ji celý její život rosit. Naopak alexandr malý se koupal velmi rád. Takže záleží na povaze papouška. Ovšem může to být i umístěním koupacího místa. Svého alexe bych nedostala do koupelny zavěšené na kleci ani za nic, ale v misce na stole se koupal velice rád. Pokud máte pro Tondu jen koupelničku a nechce do ní, zkuste mu dávat na oblíbené místo misku s vodou. Vody dejte zpočátku jen malinko, tak centimetr. Podle toho co píšete to asi zkoušíte. Zpočátku bude jistě nedůvěřivý, zkuste ho podpořit nějakou hračkou, kterou má rád a můžete ji dát do vody. Mého alexe jsem tam zpočátku lákala na čeření vody prstem. Zlobilo ho to a tak lezl do vody, aby mi to zarazil. No, a koupání se mu zalíbilo. Ale jak říkám, záleží na každém jedinci. Nyní mám amazoňana, kteří se prý také velmi rádi koupou, ale on zatím o koupání nestojí. Také ho zatím lákám, ale raději tu misku obejde než aby tam vlezl 🙂. Rosení také moc nemusí. Ale hlavní je to nevzdávat a zkoušet ho přesvědčit za pomoci hraček a pamlsků.

Eva

Obrázek
Aneta (neregistrovaný) 13.09.2014, 18:46:46 xxx.xxx.72.111
Odpověď na příspěvek uživatele salamounek z 08.09.2014, 22:36:54

Děkuji za odpověď 🙂


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.