Aktuálně: 5 564 inzerátů168 373 diskuzních příspěvků17 659 uživatelů

správné plemeno

Bára (neregistrovaný) 13.09.2014, 23:00:24 xxx.xxx.208.229

Ahoj, jsem už v koncích s výběrem psa a proto ocením jakoukoliv pomoc. Mám ráda větší psi, měl by mít alespoň trochu vlohy k hlídání. Hlavním požadavkem je, aby pes vydržel nějakou dobu sám a nezdevastoval zahradu, než přijdu ze školy nebo kdybych byla někdy na víkend pryč a nemohla ho vzít s sebou. Bydlím ve vesnici, takže dlouhé procházky nejsou problém, jsem i jejich zastánce. Potřebovala bych nějakého který by se dal snáze vycvičit. Psa už jsme sice měli, ale nikdy jsem ho necvičila já. Raději ale budeme chodit na cvičák. Měli jsme dvakrát Bernského švýcarského salašnického psa, s kterým jse byli plně spokojeni, ale nakonec jsme se rozhodli pro jiné plemeno, kvůli tomu, že se dožívá málo let.

Vím, že mám velké požadavky. Spíše jsou ze strany mého taťky. Jestli mi ale někdo může nějaké plemeno doporučit, budu moc ráda. Předem díky za odpověď

Terkams
Terkams (1 příspěvků) 15.09.2014, 18:43:00 xxx.xxx.168.24

V tom případě je pro Vás jako stvořený berňák anebo jeho (pro mě krásnější) bratříček - Velký švýcarský salašnický pes. Podle mě, kdo jednou měl švýcaráka, už jiného psa chtít nebude :) Splňují všechny kritéria, krom věku samozřejmě. Papírový pejsci se dožívají okolo 10-12let.

 

Alena (neregistrovaný) 17.09.2014, 10:12:40 xxx.xxx.108.240

Dobry den,podle meho nazoru je nejlepsi u Vas zajit na vystavu psu, ktere jsem se zucastnila vloni v kvetnu v Praze.Nejenom,ze vidite temer vsechny velka plemena,ale mate moznost si popovidat primo s chovateli- nejlepsi zdroj informaci.Co se tyce veku velke rasy pr.nemecky ovcak(12-13)let prumer,ale i ted ziji dele stejne jako lide.Zalezi na zivotnim stylu pokud ho budu krmit syrovou stravou, bude mit dostatecny pohyb a dobre zdravi pes bude zit dele.Je dost tezke Vam poradit jake plemeno,jelikoz kazdy pejskar ma vasen jen pro urcity druh plemena.Jen zkuseny trener psu by Vam take mohl poradit,ale i tak preji hodne stesti ve vyberu.

J.M. (neregistrovaný) 17.09.2014, 18:08:11 xxx.xxx.168.107

Možná, že mne odsoudíte, protože v naší rodině nikdy pes nebyl, a ani dosud není, a přesto se chci vyjádřit.

Domnívám se, že nejdůležitější je charakter, povaha a inteligence psa, že to je důležitější, než plemeno. Např. pamatuji čistokrevného německého ovčáka u sousedů: Jmenoval se DONAR, byl velký, silný, zuřivě na všechno štěkal, co se kolem "šustlo"🙂. Přestože měl policejní výcvik, tak puštěný z vodítka na dvoře proháněl i malé děti a sousedky, které např. přes dvůr nesly domů ze zahrady usušené prádlo. Donar nakonec jednou doma v bytě v předsíni rafnul za pozadí svou vlastní paničku, a tím si zpečetil osud: majitelé ho nechali utratit. Takže když pes, tak dle mého názoru vždy teprve až po nějaké době zkoušky, tj. s možností vrátit ho původnímu majiteli.

Alena (neregistrovaný) 17.09.2014, 22:11:50 xxx.xxx.108.240

Tentokrat zase mluvime o chovani ci zanedbani vycviku jakehokoliv psa ci plemene.Kazdy zkuseny trener Vam rekne,ze velky pes potrebuje nejmene 1 hodinu pohybu denne(nepocitam mit psa na zahrade),disciplinu(vycvik) a lasku a to v poradi.Vite ,ze v Kanade jsou posledni roky nejagresivnejsi plemeno zlaty retr.? Je to tim, ze lidi si mysli je to rodinny pes nemusim ho tedy cvicit OMYL..Kazdemu se take libi muj NO z pracovni linie,ale poucuji budouci pejskare,ze mit takoveho psa je velky zavazek a zodpovednost.Prohlidnete si kuprikladu inzeraty pro nemecke ovcaky,kolik lidi nabizi mlade NO jen pro nedostatek casu a to uz nemluvim kolik je jich v utulkach.Poucuji i nektere chovatele teto rasy nebudu prodavat stene NO cloveku, ktery neni alespon venku rekreacne aktivni co se tyce zivotniho stylu.Chci jen rict,ze to se tyka kazde velke rasy a najit idealni velke plemeno-bezproblemove je nesmysl.Je pravda,ze kazdy pes je individual stejne jako lide,ale zalezi jak si psa vycvicim a jak dlouho se mu budu denne venovat.

Bára (neregistrovaný) 01.10.2014, 19:43:14 xxx.xxx.208.229

Děkuju za názory. Nakonec po velmi dlouhé úvaze jsme se rozhodli pro hovawarta. Tak snad nám to bude spolu klapat :)


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.