Aktuálně: 5 561 inzerátů168 355 diskuzních příspěvků17 659 uživatelů

Vhodný granule pro psa

Petra (neregistrovaný) 25.04.2017, 13:28:03 xxx.xxx.221.68
Odpověď na příspěvek uživatele Naty1 z 24.04.2017, 18:20:39

Samozřejmě, že moučka není maso, ale kvalitní moučka je vyrobena jen z čiusté svaloviny. Bohužel ne všechna moučka je kvalitní. Ovšem ta kvalitní obsahuje hodně proteinů a minimum vody. Nemám nic proti masu a sama jej svým psům dávám, ale nikdy bych nedala syrové. To žel může obsahovat (a také mnohdy obsahuje) - i když je pro lidskou spotřebu špatné složky. Viz aféry s kuřecím z Polska, hovězí z Brazílie a jiné prokázané nekvalitní maso, které obsahuje mnoho špatných věcí (antibitika, parazity, mikroby atd.). Maso psům vařím, ale nikdy bych jej nemrazila (ještě k tomu nekvalitně - dost pochybuji o tom, že někdo doma vlastní drahý šoker na prudké zmrazení) do zásoby. To jsou lepší kvalitní granule. Navíc mnoho lid se domnívá, že psovi stačí jen maso a nic jim neříká vyvážená strava. Sestavit vyváženou stravu vyžaduje dobré znalosti a mnohom zkušeností. Já si koupila knihu "Krmiva pro psy - Dr. Scott", kde je vše výborně popsáno. Doporučuji do ní investovat - rozhodně to jsou dobře vynaložené peníze.

Doporučuješ krmivo Wolfsblut. Bohužel dosti nekvalitní. Tady je jeho složení:  Sladké brambory (min. 25,5%), kozí maso (min. 23,5%), sušené koňské maso, koňský tuk, hrachová bílkovina, bramborový protein, vláknina z hrachu, tymián, šalvěj, majoránka, dobromysl, petržel, Immutop ® (topinambur koncentrát), vitamíny , minerály, ostružiny, maliny, borůvky, černý rybíz, bezinky, arónie, spirulina, lněné semínko, mannan-oligo-sacharidy (MOS). min 0,2%, frukto-oligo sacharidy (FOS) 0,2% min., nukleotidy (min. 0,17%), kopřiva dvoudomá, hloh, ženšen, pampeliška, semeno anýzu, pískavice řecké seno. Na prvním místě brambory!!!

AATU Kachna – (Duck)

Kachna 80% (čerstvě připravovaná kachna 51 %, sušená kachna 29 %), batáty, cizrna, hrách, vojtěška, kachní koncentrát, lososový olej, sušená mrkev, sušená rajčata, čekanka, tapioka, jablko, hruška, brusinky, borůvky, moruše, pomeranč, brusnice borůvka, brusnice brusinka, petržel, máta peprná, spirulina, mořské řasy, oregano, šalvěj, majoránka, tymián, heřmánek, šípek, kopřiva dvoudomá, juka, měsíček, anýz, pískavice řecké seno, skořice, přípravek pro péči o kyčle a klouby (glukosamin 350 mg/kg, MSM 350 mg/kg, chondroitin 240 mg/kg). Je to střední třída. Na prvním místě trik s čerstvým masem 51 %, ale ve skutečnosti je to po vysušení cca 10% masa (pozor ne proteinů). Problém je kachní koncentrát. Hodnoceno jako průměrné krmivo.

Purizon

20 % zvěřina, 10 % sušené králičí maso, 10 % čerstvě ulovený losos, 10 % kachní maso, 9 % sušené drůbeží maso, sušené sladké brambory, sušené brambory, hráškový protein, 4 % kachní tuk, bramborový protein, 3 % sušený sleď ze severního Atlantiku, 3 % kachní vývar, vojtěška, hrách, vitamíny, minerály, lněné semínko, 0,5 % lososový olej, vejce z volného chovu, jablka, mrkev, špenát, fructo-oligosacharidy, mořské řady, heřmánek, anýzové semínko, pískavice, máta peprná, měsíček, sušené byliny (tymián, majoránka, oregano, petržel, šalvěj), brusinky. Opět trik s čerstvým masem 20% zvěřina (sušeného cca 4%), 10% losos či kachna (sušené cca 2%), nedefinované sušené drůbeží maso, 3% sleď sušený atd. Hodnoceno jako průměrné až podprůměrné krmivo.

Simpsons

losos (min. 45% vykostěný, sušený), brambory (min. 26%), slunečnicový olej, řepná dužina, bramborová bílkovina, sušená vejce, lososový olej, lososový vývar, vitamíny, pivní kvasnice, minerální látky, lněná semínka, mannan-oligosacharidy (MOS) fructo-oligosacharidy (FOS), Yucca-výtažek, brusinky, nukleotidy, L-karnitin, glucosamin, chondroitin. Losos 45% čerstvý je cca 9 % sušený. Proteiny nahnané rostlinnými. krmivo je hodnoceno jako málo kvalitní.

Barking

čerstvě připravované kuře 25 %, sušené kuře 20 %, hnědá rýže, batáty, oves, bílá rýže, kuřecí tuk 2,5 %, kuřecí koncentrát 2,5 %, čerstvě připravovaný pstruh 2 %, vojtěška, slunečnicový olej, mořské řasy, mrkev. I zde trik s čerstvým masem 20 % (sušené cca 4 %). Problematický kuřecí koncentrát, pstruh čerstvý je sušený nula nic. krmivo je hodnoceno jako nevhodné a málo kvalitní.

Protože uvádíš výše uvedená krmiva jako výborná, pak o tom víš méně. Kup si tu knihu a budeš koukat co má krmivo obsahovat. Ano je pravda, že maso je maso. Ovšem ten kdo nemá čas a nezná to dostaečně sáhne po granulích.

 

 

 

 

 

 

 

 

Naty1
Naty1 (235 příspěvků) 25.04.2017, 17:57:39 xxx.xxx.47.70
Odpověď na příspěvek uživatele Petra z 25.04.2017, 13:28:03

obědnávám maso z dopsimisky.cz - dobrá kvalita- pro jisotu 48h přemrazím pro zničení případného svinstva, vyváženost není žádná věda:maso, vnitřnsti, kosti, případně ovoce, zelenina,příloha- jako začátečník občas kouknu do knihy BARF Krmení psa přirozenou stravou od Kateřiny Novosádové- jídelníčky i vše podrobně popsáno, stačí obyč mrazák, vařením maso ztrácí vytamíny a minerály

jinak k té moučce- za takovou moučku by jste se myslím nedoplatila...

v žádných uvedených granulích není moučka, pouze sušené či čerstvé maso, mohla byste prosím z těch složení vypsat co je podle vás špatně? děkuji

Petra (neregistrovaný) 26.04.2017, 11:09:10 xxx.xxx.221.68
Odpověď na příspěvek uživatele Naty1 z 25.04.2017, 17:57:39

Bohužel přemražením se nic nezničí. Tento názor je sice rozšířen, ale není pravdivý. Mikroby a viry zcela bezpečně toto přežijí. Jediná možnost je tepelné ošetření. I když B.A.R.F nepoužívám, tak samozřejmě jsem si o tom něco nastudovala a přečetla dosti tzv. B.A.R.F kuchařek. V těch com jsem četla byla spousta nesmyslů. Autoři ani netušili co je vyvážená strava a jaký obsah látek a jak je dodat. Možná v jiných je to jinak - nevím. Krmení převážně nebo dokonce jen proteiny je naprostý nesmysl a velmi špatný extrém! Minerály se vařením neníčí, ale vitamínů dosti. Pak je potřebné je dodat. Zjistit jaký druh masové moučky je v granulích lze jen od výrobce nebo z nezávislých testů. Budete se divit, ale kvalitní masová močka (v podstatě jen ze svaloviny) není až tak drahá. Bohužel mnoho granulí je značně předraženo, ale ne kvůli surovinám.

Pokud krmíte syrovým masem, tak si dávejte velký pozor co psům dáváte. Zdravotní problémy se nemusí projevit ihned, ale třeba až za několik roků. Píšete, že jste začátečník, tak si něco nastudujte z knihy co jsem zde uvedla. Je opravdu dobrá a je zaměřená na krmiva obecně.

Helis (neregistrovaný) 30.04.2017, 15:25:55 xxx.xxx.248.239

Určitě First Mate,po komerčním krmivu ,kdy měl můj pes prašivinu,průjem atd,jsem začala krmit FM a zabral jak lék,během cca třech měsíců, je z něj už pátý rok zdravý a šťastný čokloid.

Obrázek
Helis (neregistrovaný) 30.04.2017, 15:30:05 xxx.xxx.248.239

Určitě First Mate,po komerčním krmivu ,kdy měl můj pes prašivinu,průjem atd,jsem začala krmit FM a zabral jak lék,během cca třech měsíců, je z něj už pátý rok zdravý a šťastný čokloid.

Lada12 (neregistrovaný) 27.07.2017, 20:33:06 xxx.xxx.168.46
Odpověď na příspěvek uživatele Petr220 z 02.10.2014, 17:04:00

Nám se tedy vždy jak u prvního psa, tak u druhého osvědčují tyto granule https://www.zooo.cz/brit-care-adult-large-breed-lamb-rice-12-kg-P7088/

Lenule
Lenule (11 příspěvků) 17.08.2017, 12:22:34 xxx.xxx.73.101
Petr220:

Dobrý den,

může někdo doporučit fakt dobrý granule pro psa? Již dlouho koukám po netu, přečetl nespočet článků a nějak né né vybrat pro našeho labradora. Chceme opravdu kvalitní, které nejsou jen reklama, a aby obsahovaly dost procent masa. Děkuji za rady.


Jestli chcete vysoký obsah masa, tak vyzkoušejte Carnilove. To je holistické krmivo od výrobce, který dělá i Brit Care. Neobsahuje žádné brambory, pšenici atd.. je tam maso, lesní ovoce, bylinky..

Naty1
Naty1 (235 příspěvků) 18.08.2017, 01:31:28 xxx.xxx.47.70
Lenule:
Petr220:

Dobrý den,

může někdo doporučit fakt dobrý granule pro psa? Již dlouho koukám po netu, přečetl nespočet článků a nějak né né vybrat pro našeho labradora. Chceme opravdu kvalitní, které nejsou jen reklama, a aby obsahovaly dost procent masa. Děkuji za rady.

sysel (neregistrovaný) 19.09.2017, 10:52:52 xxx.xxx.143.203

když mi někdo řekne že vaří z barf "kuchařek" tak jdu do mrákot. Takové žvásty lidí co nemají ani potuchy co znamená vyvážená strava. 

Naty1
Naty1 (235 příspěvků) 19.09.2017, 13:15:04 xxx.xxx.200.195
sysel:

když mi někdo řekne že vaří z barf "kuchařek" tak jdu do mrákot. Takové žvásty lidí co nemají ani potuchy co znamená vyvážená strava. 


nejdříve si něco o BARFu zjistěte, pak komentujte:) děkuji

Liberu (neregistrovaný) 29.09.2017, 11:22:18 xxx.xxx.143.203
Anna:
pro-krmivo.cz:

Dobrý den Petře, neuvedl jste, jaká by měla být za granule cena, což je při výběru důležité. Pokud chcete kvalitní krmivo s vysokým obsahem masa, tak doporučuji např. granule: Platinum Acana nebo například Taste of the Wild Velmi oblíbeným krmením jsou také granule zcela bez obilovin. Přeji hezký den :-)

Gabcak
Gabcak (12 příspěvků) 19.11.2017, 20:01:56 xxx.xxx.90.197

Dobrý den, neporadil by mi prosím někdo jakými granulemi krmit staršího jezevčíka s  nadváhou? Pár značek a druhů jsme již zkoušeli, ale s žádnými jsme zatím nebyli spokojeni. 

Alena7
Alena7 (12 příspěvků) 22.11.2017, 21:37:32 xxx.xxx.223.63
Odpověď na příspěvek uživatele Gabcak z 19.11.2017, 20:01:56

Zdravím, my tedy nemáme jezevčíka, ale i náš pejsek má nadváhu a řešili jsme podobný problém s granulemi. Nakonec jsme se na doporučení mé známé rozhodli  pro značku Husse a zatím jsme nadmíru spokojeni, mají tam i speciálně druh pro pejsky s nadváhou, tak se můžete mrknout přímo na ten...

Lajdunka (neregistrovaný) 08.12.2017, 21:39:35 xxx.xxx.168.46

O husse jsem taky ještě neslyšela. My tedy krmíme granulemi a to britem https://www.zooo.cz/brit-care-adult-medium-breed-lamb-rice-12-kg-P7087/ . je to pro nás taková zlatá střední cesta. A našemu hafanovi stačí a vyhovuje.

annatar
annatar (12 příspěvků) 22.12.2017, 12:41:36 xxx.xxx.143.203

Pěkný den přeju, krmí někdo granulemi Amanova (nebo Optimanova)? Ráda si počtu zkušenosti s těmito granulemi. Jestli vyhovují a jestli ne a pokud ne, tak co nevyhovovalo. Prosím zmiňte i rasu psa :) díky dík

Liberu (neregistrovaný) 30.01.2018, 17:09:30 xxx.xxx.143.203
Odpověď na příspěvek uživatele annatar z 22.12.2017, 12:41:36

Já mám vestaje a sousedka pinče... krmíme Optimanovama obě a oběma jim vyhovují. menší odpad a chutnají jim. Akorát ta dospupnost v ČR je horší, nenašla jsem je nikde než na https://www.juko-krmiva.cz/ tak nakupujeme rovnou ve velkém i konzervy a tak... 

Jajina29
Jajina29 (4 příspěvků) 15.02.2018, 07:50:11 xxx.xxx.101.6

Chtěla bych se zeptat na Váš názor na švédské granule Husse -  máte je někdo další ozkoušeny? Popřípadně které jiné granule Vašim zvířátkům chutnají? Granulky holkám dávám jen občas a to hlavně ty ze supermarketu (většinou beru ty co jsu v akci), občas jim vařím nebo alespoň přelévám granule vývarem s masem apod. Díky moc.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.