Aktuálně: 5 593 inzerátů168 297 diskuzních příspěvků17 659 uživatelů

zazimování a probouzení želv

Blanka (neregistrovaný) 06.03.2008, 21:03:02 xxx.xxx.100.66
Má 6 letá dcera dostala od prarodičů jako dárek želvu čtyřprstou. Chovatel říkal, že ji nikdy nezazimovával. Tak bych se chtěla zeptat, jestli se želva musí zazimovat a co teď s ní, když usnula v teráriu, občas otevře oči, ale jíst nechce. Máme se ji snažit vzdudit a nebo nechat až se vzbudí sama, když nebyla zazimovaná. Předem děkuji za rady.
zbynek
zbynek (911 příspěvků) autor webu
06.03.2008, 21:16:34 xxx.xxx.111.1
K nějaké radě je potřeba znát více podrobností, hlavně v jaké spí teplotě a jak dlouho spí, když se probudí tak se jde nažrat? Pokud přespává v teráriu v pokojové teplotě, tak nejde o pravé zimování ale třeba měsíc takového spánku může být také ku prospěchu.
Blanka (neregistrovaný) 07.03.2008, 09:02:45 xxx.xxx.100.66
Spí při teplotě 23 stupňů, ona se moc neprobouzí, občas otevře oči ale pak je zase zavře, nažrat se nejde. Jednou jsme ji vzbudili, tak že jsme ji vytáhli z terária a to se nažrala, poté opět usnula.
zbynek
zbynek (911 příspěvků) autor webu
07.03.2008, 18:36:57 xxx.xxx.111.1
Tak ve 23°C se o zimování mluvit nedá. Želva je zřejmě zmatená tím, že nikdy nezimovala. Já bych ji nechal klidně 2 týdny spát a věřím, že to celou dobu nevydrží a příjde se nažrat. Až bude venku hezky (na slunku to jde už teď na pár hodin denně), tak ji rozhodně dopřejte slunění alespoň v nějaké bedýnce pokud nemáte výběh. Zapomenout ani nemůžeme na letní spánek, kterým čtyřprsťačky procházejí v letním období, u vaší želvy, která má rozhozený biorytmus je to možné také.
Blanka (neregistrovaný) 07.03.2008, 20:42:03 xxx.xxx.100.66
Děkuji moc za radu, budu se jí řídit. Snad se nám to vše povede.
Kristýna Štěpničková (neregistrovaný) 18.09.2008, 19:42:34 xxx.xxx.106.66
Zajímalo by mě jestli už je možné že se želva už teď zazimovala,mám jí totiž ve venkovním výběhu a už týden je zalezlá a nic nežere.Proto bych se chtěla zeptat, jestli ji už mám přemýstit do zimoviště nebo jestli je ještě brzy.Nemám s tím totiž zkušenosti protože jsem želvu našla v červnu.Želva je asi 30 cm velká, jak je stará netuším
zbynek
zbynek (911 příspěvků) autor webu
18.09.2008, 20:37:12 xxx.xxx.111.1
Mně také želvy venku už pár dnů spí ale ještě je na zazimování brzo. Dneska po několika dnech zase vylezly ven. Určitě se ještě oteplí a želvy budou aktivní, takže ještě počkejte.
Jak říká p. Jetmar, pokud má želva k dispozici úkryt vystlany slámou, tak ji přeneste do sklepa (nebo kde ji chcete zimovat) až půjdou noční teploty mírně pod bod mrazu a denní se budou pohybovat kolem plus 5 °C. Může to být klidně až v listopadu.
Kaczka (neregistrovaný) 29.08.2009, 07:24:05 xxx.xxx.97.172
Také mám želvu čtyřprstou, je jí asi 17 let, ale nikdy nezimovala, nespala déle ani v létě. Dostala jsem ji, když jí bylo 7, a prodavač ve zverimexu nám řekl, že ji nezazimovával. My to zkusili první rok, ale během zimního spánku se probudila, tak jsme si ji vzali zpět do bytu, kde zimu normálně dožila. Od té doby nezimuje, čilá je po celý rok. Může to být problém?

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.