Aktuálně: 5 052 inzerátů173 419 diskuzních příspěvků17 740 uživatelů

Pes s PP nebo bez?

Jana (neregistrovaný) 05.11.2014, 15:33:51 xxx.xxx.145.254

Chtěla bych se podělit o jednu velmi smutnou zkušenost,vyrůstala jsem coby malá holka v rodině kde byl vždy nějakej ten hafan,ať už velkej či malej( na začátku voříšci,ale později i německý ovčáci,jezevčíci)tak coby matka dvou odrostlejších dětí(8 a 10 let)jsem svým dětem chtěla taky dopřát,aby se potěšily z chlupatého psího společníka.Ovlivněna nynějším módním trendem,kde se všude propagují hlavně PP psi,jsme začali vybírat plemeno pejska,řídila jsem se jednak tím aby bylo plemeno vhodné k dětem,pak jsem také musela přihlédnout k faktu,které plemeno se mým dětem líbí,bylo mi v podstatě jedno zda to bude vlčák nebo třeba čivavka,protože vlastním malý domek se zahradou,tak mi šlo hlavně o to abych svým dětem udělala radost a také je trochu začala vést k zodpovědnosti co se hafana týče(tím myslím krmení,vyčesávání,venčení,procházky apod.prostě vše co péče a vlastnictví psího kamaráda obnáší)Začala jsem tedy hledat a nakonec našla PP labradora podle recenzí nejvhodnější vyrovnané a klidné plemeno k dětem,(byl řádně oočkovaný a odčervený) a také řádně drahý!!!),s radostí jsme si tedy pro pejska přijeli a děti ani pomalu nespaly,jakou měly radost,byla z toho dětská a psí láska jako trám,jaké bylo ale později rozčarování  a bolest ,když nám Benji po půl roce začal polehávat,pak začal mít problémy s motorikou a bylo vidět jak se trápí,hned na začátku jsme s hafanem letěly k veterináři,kde začala velmi dlouhá a  nákladná léčba,kde na konci, naše velké, nemocí utrápené štěně umřelo na nedomykavost srdeční chlopně,děti se trápily snad měsíc,opravdu ho moc milovaly.Po půl roce jsem se rozhodla že dětem prostě pořídím dalšího hafana,tentokrát jsem byla ale opatrná,nakonec jsme si s dětma jeli pro československého vlčáka(upozorňuji že bez PP a za zlomkovou cenu oproti předchozímu PP labradorovi!!!)Ajaxe už máme 4 rokem,těší se naprostému zdraví a je to opravdu úžasný pes(přesto že to není úplně ideální a vhodné plemeno pro děti)Starší dcera se do něj naprosto zamilovala a jsou z nich nerozluční přátelé,naučila se a vlastně stále se učí jak s tímto plemenem pracovat a pes ji poslouchá na slovo,vzorně ho venčí,první žene domů ze školy aby s ním mohla jít ven,na cvičák a prostě hafana si užívat,no a protože mladší dcera se cítila osamoceně,tak jsem s ní nakonec jela pro další štěňátko(tentokrát to byla čivavka,její vymodlenej psík)opět bez PP,Dovezli jsme si štěňátko,které velikostí připomínalo přívěsek na klíče:-)Musím říct že z Rona jak jsme psího kluka pojmenovali vyrostl krásný čivaví fěšák(opravdu je to již  3 letej čivavák a ne žádný york,případně kříženec:-)  )váží jen 1,4kgprostě takový malý pes do kapsy (Jablíčkovitá hlavička,krátkej čumáček souměrný,je mi jasné že nejsem kompetentní osoba která může profesionálně posoudit jak by měla čivavka vypadat:-)),co mu ale chybí do velikosti,dohání čiperností,oddanosti (hlavně k mé nejmladší dceři) a těší se taktéž velmi dobrému zdraví!!Jinak  s oběma chovateli bez PP hafanů,od kterých jsem si s dětma pejsky pořídila,jsem v kontaktu,znám i rodiče od obou našich hafanů a už mi několikrát  dobře poradili,zejména při výchově československého vlčáka,ale i čivaváka,nedá mi to,musím moc chválit, Musím se přiznat že předraženého pejska s PP bych si už NIKDY NEPOŘÍDILA!!!A apeluji na všechny,vemte rozum do hrsti,myslím že kvalita a zdraví hafana nezáleží na tom zda máte pejska s PP nebo bez.Chovatelé(dá - li se jim takto říkat)pro mě jsou to spíše obchodníci a byznysmeni,prodávají zbytečně předražená a přešlechtěná zvířata s PP,ohánějí se rodokmenem a nutí vám je za nesmyslné ceny,přitom peníze které zaplatíte za takového pejska vám v případě úmrtí a nemoci pejska samozřejmě nevrátí(A pokud,tak takových by se dalo spočítat na prstech jedný ruky!!)Samozřejmě PP chovatelé se teď budou ohánět že bez PP nemám jistotu že se jedná opravdu o čistokrevné plemeno psa,ruku na srdce, viděla jsem PP například čivavy, které se čivavě  podobou ani nepřiblížily,byly přerostlé viděla jsem i 4  až 5kg(myslela jsem že čivava má být nejmenší plemeno psa na světě a proto si ho pořizuji,prože se mi jedná o skutečně malého drobného psíka a zatím tady běhaj PP jedinci kteří jsou vetší než jezevčík!!!A co se týká typu čivavy,tak např. naše sousedka má také  čivavu s PP samozřejmě jak jinak:-) která vypadá spíše jako liška,dlouhej čumák,dlouhý tělo,klapatý uši, skosená hlava,prostě obludka) Docela chápu,že všichni tito chovatelé(chovatelky,zjistila jsem že  chovají vetšinou ženy:-))jsou rozladění když vidí jak se tady rozmáhá prodej psů a koček bez PP(ale díky bohu za něj:-)  ),také bych byla naštvaná kdybych nabízela psa s PP za 20 000kč a vedle mě téhož psa(nebo tutéž rasu psa) prodávají bez PP za třeba 4 000kč(to by mi samozřejmě kazilo obchod),já coby matka samoživitelka,kdy se musím sakra ohánět abych uživila a zabezpečila sebe i svý děti  a s předchozí bolestnou zkušeností(pro mě i pro děti)kdy jsme o pejska s PP přišli(aniž by nám chovatelka vrátila peníze,případně zaplatila léčbu,nebo se na léčbě podílela,nebo nám aspoň nabídla jiné štěně,zdarma samozřejmě,když jsem své 2 výplaty dala za pořízení štěněte od ní a další 3 za léčbu hafana )bych se nerozmýšlela ani minutu a samozřejmě sáhla po levnější variantě a VZALA SI OPĚT PSA BEZ PP!!Jsem opravdu ráda že jsou lidé kteří nabízí zdravá štěňata a za rozumné ceny abychom i my normální smrtelníci mohli dětem pořídit chlupatého psího kamaráda ,jen tak pro radost.Myslím že valná většina lidí si pořizuje psa jako společníka a ne aby se na něm přiživovali jako chovatelé,ale je jasné že pokud si pořídím předraženého psa s PP,tak se coby správnej českej člověk!!:-)budu snažit aby se mi aspoň zlomek částky co jsem do koupi a pořízení psa vložila,vrátil zpět,takže místo aby se z hafana radovali,tak už spřádají plány jak na něm vydělat!!Neříkám že je tomu tak vždy,určitě je mezi chovateli PP psů a koček  pár rozumných lidí,kterým nejde jen o zisk a vratnou ivestici,ale těch je opravdu poskrovnu.Chovatelé s pp zvířaty tak vlastně vesele podporují obchod se zvířaty!!!Přitom vlastně  úplně potlačují původní úmysl zájemců o pejska,totiž radovat se  a užívat si psího kamaráda,tak jako mé děti,které se přitom vlastně i učí jak o pejska pečovat(a nejen o hafana)také zodpovědnosti a nesobeckosti,což se jim určitě v dospělosti bude hodit

Vašek (neregistrovaný) 13.11.2014, 23:43:28 xxx.xxx.231.170
Odpověď na příspěvek uživatele Jana z 05.11.2014, 15:33:51

Zdravím Jano ,Váš článek je krásně napsán a množitelé za něj poděkují.

Jsem rád,že jste našla dobré parťáky .Není to pravidlo a opak je pravdou.

Jsme pejskařská velmoc a to doslova.Bohužel u nás čechách nepotřebujete na nic papír.Na práci na benzín u pumpy,zeleninu na tržišti.V Itálii si koupíte ovoce u cesty a účet máte v sáčku ,samozřejmost?U nás je samozřejmost uvádět že štěňata jsou čistokrevná (jeden je s PP nebo oba a můžete je vidět),je to úsměvné .Nejsou schopni to doložit.Jen ten kdo vlastní oba jedince s PP a je přítomen jejich "páření" může tvrdit že jsou čistokrevná.V článku jsem postrádal kalkulaci k cenám bez PP a s PP .Zřejmě nevíte o čem mluvíte.U nás jsou organizace které vykupují celé vrhy štěňat a prodávají je do zahraničí.Koukněte se do inzerce jak se kupují fenky 1-6let to je do množíren.Pak to občas je v TV ,hrozné podmínky.Nedovedu to tak pěkně napsat ,ale musel jsem reagovat.

Chovám anglické kokršpaněly a nesouhlasím s hodnocením chovataelů s PP.Zajisté máte auto,kolo,byt,ledničku,počítač,oblečení s PP ?

pavel kohout (neregistrovaný) 26.03.2017, 22:14:22 xxx.xxx.216.172
Dobry den pani my jsme pred tydnem utratily stěně v 7 měsícich protoze nemel vubec klobni jamky podotykam nebyl papirovej protoze jsem hloupej a chtel jsem usetrit a moje deti to orvali tak tady neblabolte nesmysli papirovy pes kdyz je majitel zodpovedny musi mit vsechny testy jeho rodice ,kupni smlouvu geneticke testi atd kdyz se narodi cloveku s cukrovkou ne s nakou podobnou nemoci dite dite to ma na hodne procent taky tod vse koncim zbohem
Naty1
Naty1 (235 příspěvků) 27.03.2017, 00:12:09 xxx.xxx.47.70

PP NENÍ zárukou zdraví, je to pouze záruka příslušnosti k plemeni!

pokud člověk nemá na investici do štěněte, kde vezme na náklady za veterinu a každodenní péči které za život psa několikrát převyšují částku kterou dali za štěně?!

neexistuje čistokrevný pes bez PP- jak majitel doloží předky štěněte, předky jeho rodičů atd.?

-nijak👎

Paty (neregistrovaný) 25.04.2017, 17:03:49 xxx.xxx.240.22
Odpověď na příspěvek uživatele Naty1 z 27.03.2017, 00:12:09

Zdravím

Nejvíce vadí štěňata bez pp,"chovným stanicím".Nemůžou totiž šroubovat ceny svých štěňat nahoru,když jsou na trhu levnější a kvalitní štěňata bez pp.

Ne všichni chovatelé štěňat bez pp jsou množitelé a ne všechna štěňata bez pp jsou nekvalitní.

I mnoho chovný stanic....to jsou jen výrobní jednotky a chovají psi na kšeft.

Laky 3000 (neregistrovaný) 05.12.2023, 14:24:03 xxx.xxx.153.254

Mohli byste mi prosím poradit jak mohu bez pp psovi vystavit pp? Není to za účelem chovu ale za účelem psích sportům a výstavám. Máme psa borde  kolie který je šikovný a chtěli by chom toho využít a podporovat jeho talent. Udělali jsme trošku blbost v tom že jsem si při pořizování mysleli že pp nám bude na nic a pořídili jsme si psa bez pp. Teď to chceme napravit a obávám se že to nepude. Je poslušný ,krásný,sportovně nadaný a povahově vyrovnaný.  

Ph (neregistrovaný) 05.12.2023, 14:39:15 xxx.xxx.94.212

Sportovat s nim můžete i bPP. Výstavy nejdou

Kilian
Kilian (949 příspěvků) 05.12.2023, 19:40:11 xxx:xxx.a5be:b046
Odpověď na příspěvek uživatele Jana z 05.11.2014, 15:33:51

…..tak pokud jste chtěla ušetřit na PP,proč jste si nevzala pejska z útulku…navíc PP nedeklaruje zdraví, ale daně plemeno, tedy vzhled a povahu a absenci dědičnych chorob, kterymi bývá dané plemeno zatížení a na něž chovny pár má povinnost testů….nejsem chovatel a i když jsem psy i feny měla uchovněné, nikdy jsem nechovala….nikdy problém se zdravím ani vzhledem….ano i v PP chovech musí člověk vybírat….pokud budu chtít ušetřit na PP a bude hledat psa sympaťáka, půjdu do útulku, ale podporovat množitele jakoplemene opravdu nebudu….a pořizovací cena štěněte byť s PP je za celý život psa opravdu ta nejmenší částka, kterou vydám…spočítejte si krmení, poplatek za psa, běžnou veterinární péči, kosmetiku, výcvik, obojky, vodítka, hračky, pelechy a tak dále a tak dále…pak pes může onemocněl anebo zestarne…jo a že nás pes bez PP je hezči než ten váš s PP jsem slyšela už před 30 lety v parku, když jsem se psy začínala….

janaa
janaa (376 příspěvků) 05.12.2023, 19:58:48 xxx:xxx.bf2b:6a8e

PP na psa nedostanete,ale pro potřebu sportu se vystavuje tzv. výkonostní knížka. Výstav se zúčastnit nemůžete,můžete jet na voříškiádu

Thielli
Thielli (605 příspěvků) 06.12.2023, 09:12:01 xxx.xxx.65.248

Napadlo mě, že ten starý “PR” článek může být klidně podvrh od někoho, kdo množí. Stejně jakou jsou dnes na netu na míru napsané spotřebitelské recenze…  škoda, že to bylo vytaženo ze záhrobí zpět na světlo…

Buggyra
Buggyra (3182 příspěvků) 06.12.2023, 09:46:02 xxx.xxx.198.226

Ale zase je na tom krásně vidět, jak neinformovaní a naivní jsou takoví pořizovatelé, kteří si o tom nic nezjistí, jenom kdesi četli, že “je móda pořizovat psy s PP”. A pak se rozčilují. Takových je totiž zástup.

Já až budu chtít psa s PP, tak nebudu utrácet v chovatelské stanici a pěkně si počkám, až bude nějaký takový v útulku nebo “v nouzi”. Za těch ušetřených deset (+) tisíc se ráda projedu klidně na druhý konec republiky. A že se těch huskyů, teriérů, ohařů, zlaťáků a dalších po útulcích či v pozůstalostech pravidelně objevuje…

balu
balu (1503 příspěvků) 06.12.2023, 09:50:55 xxx.xxx.152.98
Odpověď na příspěvek uživatele Buggyra z 06.12.2023, 09:46:02

Oni ti psi s PP v útulcích zas tak častí nejsou. 

Někdy se dají pořídit za nižší částku psi (štěňata) s PP s nesestouplými varlaty, nebo jiní nestandardi…

Buggyra
Buggyra (3182 příspěvků) 06.12.2023, 09:52:08 xxx.xxx.198.226

No, však mně stačí s PP jeden, že 🙂 A během toho roku se jich tam od každého plemene pár ukáže. Však není kam spěchat. No a ve fejsbůk skupinách “v nouzi” se dá o potřebného psa s PP zakopnout ještě častěji.

Sarah01
Sarah01 (1478 příspěvků) 06.12.2023, 09:53:13 xxx.xxx.11.197

Ale když to tak vezmete, v kontextu to vypadá dobře…nejdřív příspěvek, jak jsou psi bez PP super truper a po 9 letech dotaz, jak může bezpapírák získat PP. Mě to rozsekalo, od srdce jsem se zasmála. 

Jinak ten příspěvek zadavatelky nemá cenu komentovat, je to snůška nesmyslů jeden vedle druhýho.

Sarah01
Sarah01 (1478 příspěvků) 06.12.2023, 09:55:47 xxx.xxx.11.197
balu:

Oni ti psi s PP v útulcích zas tak častí nejsou. 

Někdy se dají pořídit za nižší částku psi (štěňata) s PP s nesestouplými varlaty, nebo jiní nestandardi…


V útulcích ne, ale dost často se objevují v nabídce skupin k tomu určených na FB, případně se vracejí do rodných CHS a ty je takto taky inzerují, do útulku je nikdo nedá. Teda většinou ne.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.