Aktuálně: 5 072 inzerátů173 344 diskuzních příspěvků17 739 uživatelů

Kousavý papoušek

Kačka (neregistrovaný) 06.11.2014, 17:38:27 xxx.xxx.149.127

Dobrý den, 

zhruba před měsícem a půl jsme si pořídili Roselu penant. Prý je to mládě, máme ho ze zverimexu. Hned druhý den už se odvážil vzít si z ruky, po 14 dnech jsme ho poprvé vypustili. Nebyl nejmenší problém, sám od sebe si na nás začal sedat, do klece si vlezl sám hned jak jsme mu nasypali krmení. Jenže poslední dobou dělá to, že když mi sedne na hlavu, tak si chvilku hraje a pak najednou štípne do ucha, do krku a celkově do každého kousíčku nezakryté kůže. Takže to dopadlo tak, že když si jdeme hrát s naším miláčkem, vypadáme u toho jako kdybychom šli lyžovat. Štípe docela silně a připadá mi, že se tím baví. Vždycky ho za trest odeženu a zvýším hlas ale nic platné. Co s ním? Prosím poraďte. 

Tehir (neregistrovaný) 02.12.2014, 19:40:40 xxx.xxx.169.163

Můj papoušek je na tom podobně. Doufám, že až mezi sebou budeme mít lepší vztah, zafunguje výchova "Nech toho, nebo se s tebou nebudu bavit". Někde jsem četla, že zvýšený hlas a křik jako projev nelibosti papoušek špatně rozeznává a musí se to naučit.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.